Kirsten Dunst 

Kirsten Caroline Dunst

7,7
31 575 ocen gry aktorskiej
Kirsten Dunst
Kirsten Caroline Dunst urodziła się 30 kwietnia 1982 roku w Point Pleasant w stanie New Jersey. Swoją karierę rozpoczęła w wieku 3 lat występami w telewizyjnych reklamówkach. W 1989 roku zagrała w serii filmów Woody'ego Allena "New York Stories". Prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił w 1994 roku. Młodziutka Kirsten brawurowo zagrała w filmie Neila Jordana "Wywiad z Wampirem". Występując u boku takich gwiazd jak Tom Cruise i Brad Pitt, została zauważona i nominowana do Złotego Globu. W 1995 została uznana przez magazyn "People" za jedną z najpiękniejszych ludzi świata.

Od tego momentu jej kariera nabrała tempa. Zagrała w wielu znakomitych hitach filmowych, m.in. "Jumanji", "Małe kobietki". Rok 1999 to wspaniała rola w "Przekleństwach niewinności" Sofii Coppoli. Największą sławę przyniosła jej jednak rola Mary Jane w dwóch częściach przygód Spidermana. W 2004 roku można ją było podziwiać na ekranach naszych kin w filmach "Zakochany bez pamięci" i "Wimbledon".

Z pewnością jest jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Grała u boku takich sław jak: Tom Cruise, George Clooney, Robert De Niro, Dustin Hoffman, Brad Pitt oraz Robin Williams.

Kirsten działa aktywnie w organizacjach charytatywnych, takich jak Pediatric AIDS Fundation i prowadzi działalność na rzecz pomocy kobietom i dzieciom. Pracuje również ze swą matką Inez Dunst we własnej firmie producenckiej "Wooden Spoon Productions".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 kwietnia 1982

miejsce urodzenia: Point Pleasant, New Jersey, USA

wzrost: 166 cm

Złota Palma
Zdobyła Złota Palma, 16 innych nagród oraz 33 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Jesse Plemons (od 2022), 2 synów: Ennis Howard (ur. 03.05.2018) i James Robert (ur. 2021)
Odrzuciła rolę Angeli w "American Beauty". Ostatecznie otrzymała ją Mena Suvari.
W 2000 roku ukończyła Notre Dame High School, prywatne liceum katolickie w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Ubiegała się o rolę Penny Lane w filmie "U progu sławy", którą ostatecznie dostała Kate Hudson.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych