Pier Paolo Pasolini

7,6
623 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Pier Paolo Pasolini

jedna z najlepszych, jakie tu czytałam. :)

kessi8529

Też tak uważam :)

kessi8529

Szkoda, że skopiowana z wikipedii i paru innych stron.

użytkownik usunięty
Ziutay

Ach, gdyby każdy tutaj tak "kopiował" mielibyśmy serwis jak marzenie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bjolog

Komuniści? ;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bjolog

Żydokomuna!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bjolog

I nie oddali wraku, o przeprosinach nie wspominając. Główny konspirator uciekł do Brukseli, do swoich. A Polańskiego na krzesło elektryczne!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Troublesome

wrak oddali, a w sumie samochod ktorym rzekomo przejechali go po torsie alfa romeo giulia 2000

kessi8529

Jak ja się zdziwiłem - gdy ją rozwinąłem. Końca nie było widać. Szkoda, że próżno tutaj szukać podobnych biografii. :)

kessi8529

Mają rozmach :D Tak bardzo wyczerpująca.

kessi8529

Szkoda, że rzekomy autor biografii nie potrafił napisać jej po polsku - można było staranniej, przy wklejaniu tekstu tej długości i to z własnej strony internetowej (dziwne).

kessi8529

Niesamowita biografia, nieoglądalne filmy.

Redaktorka

Jeśli myślisz, że sztuka ma tylko miło łaskotać, bawić i budzić płytkie wzruszenie (które bardzo łatwo wywołać), to faktycznie daruj sobie wysiłek. Ale wielkość jego kina polega na tym, że drażni i przez to zachęca do myślenia. Sama mieszanka idei, którymi zapełniał swe filmy, może wywołać zawrót głowy, ale wiele wyjaśnia tu jego biografia.
I dlatego duże brawa za jej umieszczenie. Jeśli czytam, że komuniści - w ramach wewnętrznych wojenek - zabili mu brata, to lepiej rozumiem go jako Polak, i jaśniej dostrzegam jego tęsknotę za religią i oskarżenie kultury burżuazyjnej (czyli mieszczańskiej) w "Salo".
Jeśli czytam, że był z małego miasteczka, to lepiej rozumiem jego protest przeciwko modernistycznemu 'rozpasaniu' współczesnej mu sztuki oraz ascetyczną surowość wielu jego dzieł. I tak dalej i tak dalej....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones