Piotr Mularuk 

5,4
141 ocen pracy reżysera
Piotr Mularuk
Reżyser, scenarzysta i niezależny producent, założyciel firmy producenckiej Yeti Films. W 1993 roku ukończył studia filmowe na City University of New York (USA). Film dyplomowy "Opowiem wam o Esther", oparty na opowiadaniu Marka Hłasko, zdobył główne nagrody na festiwalach National Educational Film and Video Festival w Oakland (Best Film) oraz Hunter Student Film Festival w Nowym Jorku (Best Film, Best Director).

W latach 2000-2004 był autorem scenariuszy i reżyserem kilku telewizyjnych adaptacji powieści cenionych polskich twórców. W grudniu 2010 roku rozpoczął zdjęcia do swojego debiut reżyserskiego pt. "Yuma". Scenariusz filmu, autorstwa Piotra Mularuka i Wojciecha Gajewicza, rozwijany był w ramach europejskiego programu North by Northwest i seminarium éQuinoxe, otrzymał także dotacje z programu Media Plus i z Agencji Scenariuszowej.
 
W roku 2009 był głównym producentem "Mistyfikacji", autorstwa reżysera i scenarzysty Jacka Koprowicza. W roku 2009 był również producentem filmu "Wichry Kołymy", który powstał w koprodukcji Yeti Films/TATfilm/Saga Films/Lorival, wyreżyserowanego przez laureatkę Oscara Marleen Gorris, z udziałem Emily Watson i Agaty Buzek.
 
W 2007 roku koprodukował film fabularny pt. "Nightwatching" Petera Greenaway’a, którego premiera odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2007 roku. W 2007 roku Piotr Mularuk reprezentował Polskę na 8. edycji programu Producers On The Move podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

W okresie 2004/2005 był koproducentem polsko-niemieckiego filmu fabularnego "Wholetrain", który miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2006r. (Dialogues en Perspective, wyróżnienie). Niedawno film został nagrodzony najbardziej prestiżową nagroda niemieckiej TV Adolf Grimme Preis (Najlepszy dramat, 2009).


więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 września 1966

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

W 1993 roku ukończył studia reżyserskie na City University of New York w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
W 2002 roku wspólnie z Adamem Mularukiem i Magdaleną Napieracz założył firmę producencką Yeti Films.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych