[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/59501/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1076,"rate":6.645910780669145,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/59501/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":156,"rate":6.141025641025641,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,6
1 076 ocen gry aktorskiej
Piotr Skarga
Jest jednym z nielicznych polskich aktorów, którzy potrafili się przyznać, że nie mogą wyżyć z aktorstwa. Nie wstydził się chwytać innych prac, by zasilić swój domowy budżet. Jeszcze nie stopniała kupka pieniędzy zarobiona w serialu telewizyjnym "W labiryncie" (1988-1990), gdzie wystąpił jako docent Jan Duraj, jeden z pracowników Instytutu Kardiologii, a on już pracował w Norwegii przy budowie domów. Po powrocie był kelnerem w pizzerii. Po latach na szklanym ekranie w 2004 roku zagrał Poldka Kucharskiego -kelnera w pensjonacie w serialu "Pensjonat pod Różą".

Urodzony w 1948 roku, już w liceum był kochliwym chłopcem. W 1971 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Pojawił się w kilku odcinkach serialach TV: "Czterdziestolatek" (1975), "Lalka" (1977), "Przyjaciele" (1981). Gdy poznał swoją pierwszą żonę Krystynę, był świeżo upieczonym aktorem, a ona chodziła do liceum. Nie dojrzeli, by tworzyć rodzinę. Potem ona została stewardesą [serialowa żona aktora w serialu "W labiryncie", grana przez Renatę Pękul, też miała na imię Krystyna i też była stewardesą]. Zawód pasjonował ją bardziej niż mąż. A tak w ogóle zniszczyła ich proza życia - brak mieszkania, pieniędzy, ciągłe tułanie się po obcych kątach. Gdy przyszło na świat dziecko, wśród codziennych obowiązków i problemów zniknęły dawne uczucia. Wtedy ona poznała innego mężczyznę, on inną kobietę i tak jakoś bezboleśnie się rozstali.

Z drugą żoną, aktorką Magdaleną Wołłejko - córką aktorów Haliny Czengery i Czesława Wołłejki, było trochę inaczej. Znali się krótko, ale kochali miłością namiętną. To ona bardzo dążyła do małżeństwa, bo on był już raczej ostrożny. Jednak gdy po pół roku od zalegalizowania związku wyjechała do Szwecji na urlop, wróciła...z nowym chłopakiem. To rozstanie Piotr Skarga przeżył boleśnie. Chciał za wszelką cenę zatrzymać drugą żonę przy sobie, ale ona, zakochana w innym, już nie chciała z nim zostać. Uratowała go praca w serialu i nie miał czasu roztkliwiać się nad sobą.

Wkrótce potem poznał dwadzieścia lat od siebie młodszą Beatę. Ustatkował się, stał się tkliwy i opiekuńczy. Kluby i dyskoteki zamienił na domową kanapę i domowe obowiązki.

Piotr Skarga ma wiele zainteresowań. Chętnie uprawia sporty. W tenisie ziemnym zdobywa nawet nagrody.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 stycznia 1948

miejsce urodzenia: Jelenia Góra, Polska

wzrost: 184 cm

dwukrotnie żonaty: 1/ Magdalena Wołłejko (rozwód); 2/ Krystyna (rozwód), dziecko
W 1971 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (Polska).
Syn aktora Edwarda Skargi.
W 2007 roku wystąpił w drugiej edycji polsatowskiego programu "Jak oni śpiewają?".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych