Raúl Juliá 

Raúl Rafael Carlos Juliá y Arcelay

8,4
4 037 ocen gry aktorskiej
Raúl Juliá
Urodził się i dorastał w San Juan, Puerto Rico. Jako aktor został odkryty przez Orsona Beana podczas występu w night clubie w San Juan. Dzięki namowom Beana, Raul Julia opuścił San Juan i w efekcie znalazł się w Nowym Jorku, na Manhattanie (1964), gdzie wkrótce zaczął dostawać role na Broadwayu. W 1966 roku zaczął grywać w sztukach Shakespeare'a. Dzięki rolom teatralnym powoli zaczął dostawać także role filmowe (od 1969 roku), głównie w TV, z których był bardziej znany.
Za swoją pracę został uhonorowany kilkakrotnie nominacjami i nagrodami m.in. do Złotego Globu i Emmy.
W 1994 roku nabawił się zatrucia pokarmowego. Jego stan zaczął się stopniowo pogarszać, aż w końcu znalazł się w szpitalu, gdzie dostał niespodziewanego udaru mózgu. Zapadł w śpiączkę, z której już nigdy się nie wybudził. Został pochowany w swoim rodzinnym mieście.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 9 marca 1940

data śmierci: 24 października 1994

miejsce urodzenia: San Juan, Portoryko

wzrost: 188 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 3 inne nagrody oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Magda Vasallo (1965 - 1969, rozwód); 2. Merel Poloway (od 28.06.1976 do jego śmierci)
Umarł na kilka dni przed ukończeniem ostaniego filmu, w którym grał-"Street fighter". Film został zadedykowany jego pamięci.
Zmarł w wyniku powikłań po udarze mózgu w Manhasset (Nowy Jork, USA). Został pochowany na cmentarzu Buxeda Memorial Park w San Juan (Portoryko, USA).  
Od 1996 roku mało znany aktor oraz producent Raul Julia-Levy podaje sie za nieślubne dziecko Raula Julia (I). Wdowa po aktorze była nawet gotowa doprowadzić do ekshumacji, by zbadać DNA.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych