film

Burza

Tempest
1982
2h 20m
6,5 192
oceny
6,5 10 1 192
Phillip Dimitrius przeżywa kryzys wieku średniego. Po odkryciu romansu żony mężczyzna wyjeżdża z nastoletnią córką na grecką wyspę. Zobacz pełny opis
Burza zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Nowojorski architekt, przeżywający kryzys wieku męskiego, wyrusza z kilkunastoletnią córką na cudowną, grecką wyspę. Może to podróż do własnych korzeni (bohater jest Amerykaninem greckiego pochodzenia), a może tylko potrzeba uwolnienia wyobraźni czego nie może mu zaoferować pełne blasku życie amerykańskiej metropolii.

boxoffice
$5 005 245 w USA
budżet
$13 000 000
na podstawie
studio
Columbia Pictures Corporation
tytuł oryg.
Tempest
inne tytuły
Paul Mazursky's Tempest USA
Paul Mazursky's Tempest Australia
więcej
Film kręcono w Atenach (Grecja), Atlantic City, (New Jersey, USA), w studiu Cinecitt? Studios w Rzymie (Włochy), Grecji oraz w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 6

paul mazursky, reżyser z widocznym a nieoperowalnym kompleksem europejskim, dwoi się i troi próbując oddać to, co reżyserom europejskim przychodzi lotem strzały. 

...

ocenił(a) film na 9

Nie wiem czy nie najoryginalniejsza z ekranizacji szekspira. w każdym razi przeniesienie jej do wspólczesności nadaje nowych znaczeń a i nazwiska Cassavetes i Rowlands juz coś mówią. Widziałam ten film tylko raz i to bardzo dawno ale pamiętam jakie na mnie zrobił wrażenie. Piorunujące:)

Kryzys mężczyzny...

ocenił(a) film na 5

Kryzys mężczyzny po czterdziestce. Komedia Paula Mazursky'ego luźno nawiązuje do pełnej fantazji Szekspirowskiej "Burzy". Inspiracja polega jednak na uchwyceniu nastroju niż na rekonstrukcji fabularnych perypetii. W efekcie powstał film, który łączy w sobie elementy musicalu, psychodramy i opowieści utkanej ze snów -...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones