Rebecca Ferguson I

Rebecca Louisa Ferguson Sundström

8,1
37 426 ocen gry aktorskiej
Rebecca Ferguson I
Rebecca Ferguson (pełne imię i nazwisko – Rebecca Louisa Ferguson Sundström; Ferguson to nazwisko po matce przyjęte przez gwiazdę jako pseudonim sceniczny) urodziła się w Sztokholmie w Szwecji w rodzinie szwedzko-brytyjskiej.  Uczęszczała do szkoły anglojęzycznej w Szwecji i dorastała, posługując się dwoma językami – szwedzkim i angielskim. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej Adolfa Fredrika w Sztokholmie, którą ukończyła w 1999. W tym samym roku zagrała swoją pierwsza rolę w szwedzkim serialu pt. "Nya tider". Od wczesnych lat młodości pracowała jako modelka i trenowała taniec. 

W 2011 roku została zauważona na miejskim targu przez reżysera Richarda Hoberta, który zaproponował jej rolę w filmie "En enkel till Antibes". 
Przełom w karierze zapewniła jej rola w serialu "Biała królowa" w 2013 roku, w którym wcieliła się w królową Elżbietę. Jej kreacja została doceniona nominacją do Złotego Globu. Widzowie na całym świecie bez wątpienia zapamiętali ją z filmów "Mission: Impossible – Rogue Nation" oraz "Mission: Impossible – Fallout". 

Do najważniejszych ról Ferguson należą także występy w "Doktorze Śnie", "Reminiscencji", "Pierwszym śniegu" oraz "Diunie", gdzie wcieliła się w matkę granego przez Timothee'ego Chalameta Paula Atrydy. 
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 października 1983

miejsce urodzenia: Sztokholm, Szwecja

wzrost: 170 cm

mąż Rory (od 2019), córka Saga (ur. 2018)
W 1999 roku ukończyła Adolf Fredriks Musikskola w Sztokholmie (Szwecja).
Ma troje rodzeństwa.
Ze związku z Ludwigiem Hallbergiem ma syna Isaca (ur. 2007 r.).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones