Renata Dancewicz 

6,8
4 388 ocen gry aktorskiej
Renata Dancewicz
Renata Dancewicz zdała egzaminy na studia aktorskie w PWSFTviT w Łodzi dopiero za drugim podejściem. W progach uczelni nie pobawiła jednak dość długo, gdyż po drugim roku została dyscyplinarnie skreślona z listy studentów. Mimo to wielu współczesnych aktorów polskich mogłoby pozazdrościć jej dalszej kariery i popularności. Pomimo braku klasycznego formalnego wykształcenia Renata Dancewicz w latach 1991 - 1993 z sukcesem grywała na deskach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Wystąpiła także w wielu kasowych filmach - takich, jak "Ekstradycja", "Pułkownik Kwiatkowski", "Tato". W 1995 roku zdała eksternistyczny egzamin aktorski.
Dzięki swej niezwykłej urodzie Renata Dancewicz uważana jest za symbol seksu współczesnego kina. Grywane przez nią bohaterki są na ogół obiektem licznych westchnień - płeć przeciwna z miejsca traci dla nich głowę.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 lutego 1969

miejsce urodzenia: Leszno, Polska

wzrost: 168 cm

Ze związku z biznesmenem Tomaszem Winciorkiem, który jest jednym z najlepszych brydżystów w Polsce, ma syna Jerzego (ur. 15.09.2003).
W 2001 roku była brana pod uwagę do roli dr Edyty Kuszyńskiej w serialu "Na dobre i na złe". Angaż ostatecznie otrzymała Olga Bończyk.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

moim zdaniem Renata jest swietna, bardzo sexy...do tego dobra aktorka, sprawia wrazenie dziewczyny ktora wie czego chce i moze to latwo osiagnac !

Najpiekniejsza z polskich aktorek. Jest poprostu spoko, to jest aktorka

Według mnie Dancewicz jest najpiękniejszą aktorką w historii polskiego kina. Nie chodzi mi tylko o jej cudowny biust tylko o całokształt urody. Kwintesencja kobiecości.

Feministka którą utrzymuje były partner

W filmach z lat 90tych przyciąga uwagę ale tylko ze względu na wygląd bo jakiekolwiek próby zagrania kończą się tragicznie.