Rob Stewart I

Robert Thomas Stewart

6,9
564 oceny gry aktorskiej
Rob Stewart I
Rob Stewart, a właściwie Robert Thomas Stewart, urodził się 23 lipca 1961 roku w Bramalea, prowincji Ontario w Kanadzie. Był dorze zapowiadającym się hokeistą, lecz z powodu wypadku w wieku 17 lat stracił nerkę. Pracował na budowie, jednak został wyrzucony. Studował łacinę i anglistykę na University of Waterloo. Rozbawiał dzieci w wesołym miasteczku. Zaczął wreszcie pojawiać się w programach telewizji kanadyjskiej. Wtedy otrzymał rolę detektywa Nicka Slaughtera w serialu "Żar tropików" /Sweating Bullets/Tropical Heat/ (1991-1993). Jego twarz stała się znana, a on został wizytówką serialu. Grał też w filmach kinowych, m.in. "Someone to Die For" (1995), "Kounterfeit" (1996), "Criss Cross"(1996), "Operation Delta Force" (1997), "An American Affair"(1997), "The Pawn"(1998), "Motel Blue" (1999). Pojawił się gościnnie w swerialach: "Nieśmiertelny" /Highlander/ (1994) jako Axel, "Nash Bridges" (2001) w roli Dr. Kenta McCalla. Prywatnie uwielbia grać na gitarze klasycznej, śpiewa piosenki, jest miłośnikiem opery i Franka Sinatry. Pisze scenariusze i zajmuje się reżyserią, był reżyserem m.in. kilku odcinków "Żaru tropików".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 lipca 1961

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 183 cm

żona Celiana, syn (ur. 18.02.1996)
Ma młodszego brata i dwie starsze siostry.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Miłość platoniczna mojego dzieciństwa :D

Tego aktora zapamiętałem i polubiłem dzięki serialowi "Żar tropików",który uwielbiałem oglądać.Razem z Carolyn Dunn tworzyli fajny duet.

Świetnie zagrał w serialu "Żar tropików" fajny w ogóle. Pamiętam jak przed TV bez przerwy oglądałem ten serial. :D:D:D

Dostałem ją w szkole średniej, gdy miałem długie włosy i spinałem w kucyk jak Sloter :) Odtąd zaczęli na mnie mówić Niki. Brakowało mi jedynie hawajki ;P Mile wspominam ten serial.

Sympatyczny gość
przypadł mi do gustu
w roli Talbotta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones