Robert Więckiewicz

8,2
80 908 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Więckiewicz

a najlepsza rola to Jerzy " Pod Mocnym Aniołem".

mariolach5

Też tak uważam.

mariolach5

Najlepszy w Polsce, czołówka aktorów na świecie. I tylko dla jego ról można obejrzeć Wałęsę czy też Ambassadę.

Savio_Dan

Tak. Popieram tą opinię. Nie widzi się aktora tylko postać, którą gra (wciela się w role). Jest pracowity i pełen energii. Każda zagrana rola to perełka.

jagoda49

Początkowo najbardziej zapadł w pamięć w "Pieniądze to nie wszystko", później "Vinci", "Wszystko będzie dobrze" - zajebista rola, "Dom zły" - krótka, a jaka świetna postać, "Kołysanka", "Różyczka", "Wymyk" - świetny, "Baby są jakieś inne" oraz "W ciemności - geniusz, a rola Jerzego w "Pod Mocnym Aniołem" zasługuje na każdą nagrodę, nikt wcześniej tak świetnie nie zagrał pijaka. Mimo że wystawiłem Wałęsie i Ambassadzie 1/10 - tam Więckiewicz również świetnie się spisał.

Savio_Dan

Potrafi mnie również rozbawić. W filmie baby są jakieś inne pokładałam się ze śmiechu. Porównywałam inteligentnego aktora z graną postacią, przeciętnego faceta używającego wulgaryzmów i słuchałam w jego wykonaniu tych prawdziwych tekstów o babach (prosto z życia). Ja też mam wszystko w torebce, która wazy ze 3 kg. Nieważne jak się oceni film, aktor zagrał świetnie.

Savio_Dan

Obejrz sobie Bad Lieutenant z 1992r. Abela Ferrary z Harveyem Keitelem, najlepsza rola degenareta, pijaka i narkomana. Nikt w zyciu tej roli nie przebije

kiki_zjada_guziki

Widziałem.

Savio_Dan

no i co, ktora lepsza rola?

Savio_Dan

heh z ta czowlowka aktorow na swiecie to żes chlopcze chyba przesadzil :)

kiki_zjada_guziki

Jego role w "Wszystko będzie dobrze", "Dom zły", "Różyczka", "Wymyk", "Baby są jakieś inne", "W ciemności", "Ambassada i "Wałęsa" (mimo że te dwa filmy to chujowizna), Pod Mocnym Aniołem tylko potwierdzają moje słowa.

Savio_Dan

Jest bardzo dobry, no, ale gdzie mu do takiego Al Pacino, De Niro, Denzela Wa shingtona, Foresta Whitakera, Christiana Bale, Dusty. Hoffmana , D. Day Lewisa, Harveya Keitela, Ma rlona Bran do, Joe Pesci, Don Cheadle, A. Hopkinsa, S amuel, J Jacksona, Edw arda Norton a, Ch. Walken a, W. Dafoe, Dicaprio, Eastwooda czy wielu innych.

kiki_zjada_guziki

Cieszę się, że tak bardzo ładnie nauczyłeś/aś się tylu nazwisk, brawo brawo, Murzynku.

mariolach5

Nasi rodzice i nasi dziadkowie mieli/ mają: Gajosa, Łomnickiego, Pieczkę, Wilhelmiego, Filipskiego, Olbrychskiego,Lindę, Łapickiego.
a my mamy Więckiewicza i Kota !!! ;-) No a z aktorek Kuleszę oczywiście !!!! i jeszcze Dorocińskiego chociaż pomimo sympatii do niego to myślę że 99% aktorów w Polsce i na świecie nie umiałoby tak wejść w rolę postaci historycznych jak jest to w przypadku tych 2 panów, których wymieniłem jako pierwszych.

Kot- Riedel i Religa to mistrzostwo i tak samo Więckiewicz z Sochą we "W ciemności" i z Wałęsą. Oscary jakieś by się im może trafiły jakby urodzili się w Stanach. Liczę że jeszcze nie raz mnie zaskoczą.

mariolach5

Nie zgadzam się, najlepszy był jako Cuma w "Vincim":)

mariolach5

Teraz ma już lepsza w Ślepnąc od Świateł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones