Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 600 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Jaruzelskiego, człowieka, który wprowadził w Polsce stan wojenny, pochowano na Powązkach, a
Polańskiego ściga się od 40 lat za jeden gwałt na nastolatce, co nawet nie jest do końca pewne,
czy to był gwałt i kiedy Polański zjawia się w Polsce, to naród zamiast przyjąć go i obronić za jego
zasługi na polu filmowym i rozsławienie Polski na całym świecie, to jakby mógł, to by go zlinczował.

kacper990

Ciekawe czy byś tak pisał, gdyby to był gwałt na tobie, Twojej siostrze, matce lub córce.
Jak to świadczy o Tobie, gdy wystarcza Ci kilka filmów, aby wymazać czyjeś gwałt na dziecku.

Rozsławianie Polski? No tak, Niemcy mają Hitlera, Afryka ebolę, Indie głód a my Polańskiego i rząd popierający jego przestępstwa.
Cóż, maksyma "nieważne jak piszą, byleby nazwiska nie pomylili" jakoś do mnie nie przemawia - ale rozumiem, takie czasy....

Gratuluje dojrzałości:)

Gubio

Dobrze, Polański jest najgorszym z żyjących ludzi. W takim bądź razie Jaruzelski był wielkim patriotą, który nikogo nie kazał zamordować i zasłużył na pochówek na Powązkach, tak?

kacper990

Polański nie jest najgorszym z żyjących ludzi, ba, nie jest nawet w czołówce! Ale nieobecność w czołówce, czy porównywanie go z innymi, wcale nie sprawia, że jego zło jest mniej czarne;)
Nie powinieneś zatem równać do dołu, bo wtedy ktoś inny przyjdzie i powie Ci, że "Jaruzelski to wspaniały człowiek, bo przecież nie był Hitlerem, a skoro nie był, i tyle dobra zrobił dla Polski - a jedynie jeden drobny błąd, to przecież na Powązki zasłużył" - to nie moja opinia, a Twoja logika użyta do Polańskiego, przefiltrowana przez inne nazwisko.
O samym Jaruzelskim się nie wypowiem, bo za mało o nim wiem, i w odróżnieniu od Polańskiego, on nigdy się nie przyznał do swoich złych czynów, ani nie uciekał przed wymiarem sprawiedliwości. Jego sytuacja jest zatem niejednoznaczna - Polańskiego już nie.

Gubio

Właśnie - Polański choć się do winy przyznał, lecz przyznaję, ze rzeczywiście jego ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości mogą świadczyć o jego winie, ale przecież nikt tak naprawdę 100 % pewności nie ma. Ja też nie, ale jakoś w tę całą jego pedofilię nie wierzę, każdy mógł go wrobić, nie takie zdarzenia działy się w historii, a wszyscy od razu, mimo że nie znają całej prawdy, nazywają go świnią i żydowskim pedofilem.

kacper990

On się przyznał do wszystkiego - i cała reszta nie ma znaczenia, bo to tło, bo to tylko usprawiedliwienia winnego człowieka, lub co gorsza (i co częstsze), nawet nie jego a jego fanów.
Znajdź sobie informacje, jak zwykle pedofile tłumaczą swoje przestępstwa, a później wejdź w jakąś internetową dyskusję o Polańskim - sam się przekonasz, że są tam chyba wszystkie z istniejących usprawiedliwień (w jednym miejscu naraz!).

Przytaczanie jego żydowskiego pochodzenia jest manipulacją, argumentem obronnym, który w dyskusji jest chwyt poniżej pasa. Chodzi w nim o odwrócenie uwagi od gwałtu na dziecku poprzez oskarżenie przeciwników o antysemityzm. Żydzi od dziesięcioleci używają antysemityzmu aby odwracać uwagę od swoich złych zachowań - a antysemityzm w ówczesnych czasach nie istnieje (obejrzyj sobie dokument Zniesławienie, żydowskiego reżysera, co by nie było...).
I nigdy nie słyszałem, by ktokolwiek prócz jego fanów, wspominał jego pochodzenie!

Gubio

I na tym polega kłopot z tobą, uznajesz jego przyznanie się (skądinąd tylko do jednego zarzutu, czyli seksu z nietanią), ale już profesjonalnego badania psychiatrycznego, które stwierdza, że nie jest pedofilem to już nie. Dla mnie jest to śmieszne i głupie tak selektywne uznawanie faktów, że jeden mi odpowiada to go uznam, a ten nie, to go zignoruje lub mu zaprzeczę. To jest głupota, bo nie masz, żadnych innych przesłanek, żeby mu zaprzeczyć.

brava

Czyn pedofilski może popełnić osoba, która nie jest pedofilem. Czyn pedofilski i pedofilia to nie to samo.
A cała sprawa jest banalnie prosta: popełnił przestępstwo i powinien ponieść karę. Zwiał więc sam jestem sobie winny tego, że nadal nie ma spokoju w życiu. Niech podda się wymiarowi sprawiedliwości, to może tego spokoju zazna. Nie może być tak, aby ktoś migał się od wyroku tylko dlatego, że ma pieniądze i penisa (no, bo to oczywiste, że jak dorosły facet wykorzysta nastoletnią dziewczynę - nawet taką poniżej wieku przyzwolenia - to znajdzie się masa osób, która będzie ją oczerniać, a z podstarzałego faceta robić ofiarę). Żałosne.

Surine

Nie jest wcale prosta, ofiara mu wybaczyła i chcę, żeby sprawa się w tym miejscu zakończyła. Ale nie zakończy się, bo ona jest w trybach biurokracji, musi trwać, aż wszystkie jej mechanizmy nie zostaną doprowadzone do końca. Sam proces nie ma być wymierzaniem sprawiedliwości, ale rodzajem telewizyjnego szoł. Już przedsmak tego mieliśmy, gdy Polański trafił w aresztu w Szwajcarii, były pierwsze wstępne rozprawy w USA, które transmitowały liczne stacje telewizyjne (polecam poszukać tyrad prokuratora), a facet który wstawił nakaz aresztowania brylował w kolejnych kanałach telewizyjnych. Przez te transmisje wyobraź sobie męki jakie by przechodziła ta kobieta i jej rodzina (piszę tylko o ofiarach), a wszytko tak naprawdę, żeby pokazać skuteczność wymiaru sprawiedliwości. A wszystko skończyło by się małym wyrokiem, możne nawet pracami społecznymi, bo trudno skazać faceta, gdy ofiara tego nie chcę. Dla mnie ta sprawa jest bez sensu, ale wiem, że będzie trwać. Nie chcę tylko, żeby o Polańskim pisali pedofil, bo nie jest to prawda.

brava

"bo trudno skazać faceta, gdy ofiara tego nie chcę"
To jakiś żart, prawda?
Wybaczenie ofiary nie ma dla prawa znaczenia. Gdyby miało, to 1/3 spraw o przemoc domową nie miałaby miejsca, bo kobiety często wolą wycofać się ze strachu i "wybaczyć", aby zaoszczędzić sobie kłopotów. Samantha mogła powiedzieć to tylko dlatego, bo była już zmęczona szumem medialnym. Ale dla sprawy to bez znaczenia. Prawo jest prawem i ma być egzekwowane.

Surine

Szastasz słowami "prawo jest prawem", ale zdaje się, że nie masz o nim bladego pojęcia, bo nie pisałbyś tyg głupstw o przemocy domowej. To są jedne z najtrudniejszych spraw, bo żeby mogły się zacząć trzeba przekonać ofiarę, że by złożyła zeznania i wraziła chęć ścigania oprawcy, często jednak kończy się na wycofaniu zarzutów. Zresztą jako przykład do sprawy Polańskiego jest to jak kulą w płot, bo to jedno razowe zdarzenie.

Przyznam, że nie cierpię takich osób, które wiedzą lepiej od ofiary co ona chcę. Dla mnie to właśnie ty i tobie podobnym jeszcze raz ją gwałcicie zmuszając do przerwania tej historii jeszcze raz i raz, bo na tym to by się skończyło po jego ekstradycji, media by to historie rozdrapywały ze wszystkimi szczegółami. Dla mnie to jest draństwo. Kobieta ma 50 lat i jest w stanie sama rozsądzić czego chcę, nie potrzebuje do tego jakiegoś palanta z Polski, który jak ty wyżywa się w internecie. I tak jest małe prawdopodobieństwo wyroku dla Polańskiego po ekstradycji, bo prawo i karanie działa właśnie w obronie ofiary, a nie dla twojego samopoczucia i poczucia sprawiedliwości. Polański jest tylko ścigany dlatego, że uciekł przed ogłaszaniem wyroku, procedura prawna jest w toku. To jest jakbyś przeanalizował sprawę czysta sprawa biurokratyczna.

brava

to ''co zrobił'' Roman Polański to mikrofraktal mega kurest...... które dokonuje się w HOLLYWOOD - dziś wiele matek sprzedało by swoje córeczki za karierę w świecie filmu ; bardzo lubię Polańskiego bo pomimo wszystko jest człowiekiem który postawił na kartę marzeń - niezwykłą osobowością - kiedy myślę KINO - widzę Polańskiego a nie jakiegoś przystojnego amanta - widzę film od kuchni - widzę małego człowieka o wielkiej sile który - choć nie chce tego pisać - na skinienie palcem miałby wiele najpiękniejszych kobiet i to dobrowolnie a czerada - zgraja - swołocz dziennikarska i polityczna w tym kraju stała by z rozdziawionymi gałami i patrzyła jak 80 Polański bije na głowę młodych niedouków z korporacji z dyplomami magistra zdolnymi tylko wyprodukować bachory i wcale nie duże pieniądze - jestem podobnie jak on bezczelnie szczera w opisywaniu brutalnej rzeczywistości i mam w dupie tutaj populizm - prawo powinno być respektowane i owszem ale wobec tego USA ma w tej materii grono bardziej niebezpiecznych ludzi - rasowych nazistów i psychopatów - kiedy jednak służa ich interesom - ponad prawem - a więc o czym ta tania gadka medialna? jak wiadmo nie ma siły na KSIĘŻY PEDOFILII których krył min.ich największy orędownik - Wojtyła - bohater narodowy Polskiego Państwa Kościelnego - dla mnie naczelnik najbogatszej instytucji na świecie wysławionej gorszym złem niż jakikolwiek ustrój totalitarny w dziejach - ile pokoleń trzeba by plebs zaczął myśleć?

Baronek7

Jej, uważaj, bo się rozpękniesz (ciebie również odsyłam do notki, jaką wkleiłam w poście poniżej).
Z całego twojego chaotycznego bełkotu wynika tylko tyle, że masz żal o to, że ścigają Romka, bo robi fajne filmy. Żadnych logicznych argumentów.
Polański mógł mieć wiele kobiet, bo miał pieniądze, sławę i wynikającą z nich władzę (cóż, patriarchat tak urządzą mężczyzn, że dzięki tym elementom mogą również liczyć na większą bezkarność). Dlatego problem wykorzystywania nieletnich dziewcząt i chłopców przez dorosłych mężczyzn showbiznesu będzie wiązać się nie tylko z nadużyciem seksualnym ale również z nadużyciem władzy. Cóż, pewnie nie zrozumiesz nawet terminu "nadużycie władzy", bo przecież ludzie twojego pokroju są do granic możliwości zapatrzeni w złote cielce - raz w bożków i kapłanów, a raz w bogatych artystów (w zależności od tego, jaki system moralny wyznajecie). Dno i kilometr mułu.
Ludzi takich jak ty i katoli łączy wspólna cecha: hipokryzja. Tak się składa, że było w Polszy parę przypadków księży, którzy nie zmuszali do seksu szantażem czy siłą, ale dosłownie umawiali się na seks z nieletnimi. Był nawet przypadek takiego chłopaka, chyba też 13-letniego, który umówił się w hotelu z księdzem na seks za pieniądze - doskonale wiedział, po co tam idzie; nie był nawet odurzony alkoholem i narkotykami, jak ta nieszczęsna Samantha. Mamy więc przypadek bardzo podobny. Jak zareagowała część lewaków i liberałów na ten przypadek? PEDOFIL, ZBOCZENIEC, ŚCIGAĆ GO CHOĆBY NA KONIEC ŚWIATA, POWIESIĆ HURR DURR. Jak zareagowali katole? Albo olali sprawę, albo umniejszali winę księdza (a gdyby zamiast 13-letniego chłopaka była tam 13-latka, pewnie zwalaliby na nią całą winę) albo odsyłali do zajmowania się "pedałami" (którzy przecież gwałcą dzieci na potęgę) lub do innych grup zawodowych (np. nauczycieli), coby dać spokój tym biednym, umęczonym kapłanom. Co zabawne, ci sami lewacy i liberałowie, którzy plują na księży wykorzystujących nieletnich "za ich zgodą", będą sr.ać z oburzenia, że ktoś ma czelność po tylu latach czepiać się biednego Romka, który najpierw odurzył a potem zgwałcił analnie 13-letnią dziewczynkę (lub, jak kto woli, "nieletnią prostytutkę"). Nie rozumiałam, po co w ogóle mieszać w to kwestię klech, skoro temat dotyczy POLAŃSKIEGO (analogicznie: po co odwoływać się do Polańskiego czy Allena w rozmowach n.t. klech), ale z punktu widzenia tak zakłamanych ludzi, jak wy, wydaje się to całkiem słuszne. Wszyscy wspinacie się na Himalaje hipokryzji i manipulujecie moralnością w zależności od tego, jak wam pasuje.

brava

Nie będę się powtarzać. Lepiej to przeczytaj, ignorancie, bo jesteś na bakier z racjonalnym myśleniem: http://naimaonline.wordpress.com/2014/11/06/etycy-i-esteci/

Surine

Ignorantem to co najwyżej ty jesteś. Geiner nim spotkała Polańskiego nie była już dziewicą, współżyła regularnie z o 6 lat starszym facetem. Ale jego nikt nie kwapił się oskarżyć i ścigać, bo nie był sławny i nie dało się na tym zrobić kariery. I teraz tylko jacyś hipokryci plują na Polańskiego. Czemu nie poplujecie sobie na chłopaka Geiner, co?

BOB_76

Dla przypadku Polańskiego NIE MA ZNACZENIA, z kim współżyła Geiner. Posuwał osobę poniżej wieku przyzwolenia z pełną tego świadomością i został oskarżony. Czego nie łapiesz? Co jest tak trudnego do pojęcia? Masz tylko dwa zwoje mózgowe więcej od kury?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
BOB_76

Od 6 lat juz wspolzyla i to regularnie, czyli jak miala 6 lat zaczela. Obrzydliwe. Tak jak ty

Surine

Przeczytałem i mam wrażenie, że cały twój wpis jest kwintesencją bezduszności połączanej z głupotą i nieznajomością amerykańskich realiów. Takie poplątanie z pomieszaniem, to aż śmieszne, że taka osoba nazwa mnie ignorantem. Dodam, że w amerykańskie sądy bardzo się cenią publiczne przeprosiny i wybaczenie ofiary (nawet z najbardziej trywialnych powodów jak zdrada małżeńska), lekceważenie tego jest w twoim całym wywodzie skrajnym przydatkiem głupoty. I do tego omijasz fakt, że Polański prawie doszedł do ugody z prokuraturą amerykańską, zgadzał się na przyjazd, rozprawę, ale bez kamer i publiczności. A na to sąd nie chciał się zgodzić, niby drobiazg, ale przesądzał o wszystkim. Przyznam, że trochę bym chciał, żeby Polański trafił do USA, żeby można było zobaczyć ten bez sensowy szum medialny, który zapewne zakończył by się niczym. Ale po co to robić, gdy ofiara nie chcę, a nawet współczuje Polańskiemu i jego rodzinie. Polecam przeczytać jej autobiografie, znawco tematu.

brava

"Bezduszność"
Ahahaha cry me a river. xD
Bezduszny i obrzydliwy to jest patriarchalny system, w którym dorosłemu mężczyźnie - zwłaszcza bogatemu i wpływowemu - uchodzi niemalże wszystko, a tłuszcza lubuje się w opluwaniu nieletniej dziewczyny i zwalaniu na nią części winy.
"dodam, że w amerykańskie sądy bardzo się cenią publiczne przeprosiny i wybaczenie ofiary".
Podaj statystyki, albo won. Poza tym: w sprawie Polańskiego amerykański wymiar sprawiedliwości do dziś ma gdzieś "przebaczenie" ofiary, tak więc nie widzę dalszego sensu w powoływaniu się na nie.
"współczuje Polańskiemu i jego rodzinie".
Fakt, też współczuję jego rodzinie, zwłaszcza jego nastoletnim dzieciom - za nic nie chciałabym mieć ojca, który jako 40-latek zgwałcił na wpół nieprzytomną dziewczynę w moim wieku.

Surine

Ty jesteś elementem tego patriarchalnego sytemu, bo odmawiasz kobiecie decydowania o tym czy chcę czegoś, czy nie. I nie jest to naiwna nastolatka, ale dojrzała i posiadająca rodzinę kobieta. Wie, czego chcę, dodam tylko, że za swoje stwierdzenie, że wybacza Polańskiemu i, że nie chcę jego dalszego ścigania, była brutalnie atakowana medialnie (w USA). Pomimo tego potrzymała swoje stanowisko. To o czymś świadczy.

Na cholerę statystyki, to jest podstawa prawna w USA, że jeśli przestępca współpracuje z organami ścigania, wyraża skruchę i postanowienie zmiany, a także ofiara lub jej rodzina przyjmuje przeprosiny i wybacza, to wymiar kary jest często niski lub żaden. Oczywiście przez to dochodzi do kuriozalnych wyroków, i to w przypadku spraw dotyczących morderstw. Powtórzę, bo pisałem to ale do ciebie to nie dociera, jesteś jak betonowy kloc. Polańskiego tak naprawdę nie ściągają za wykorzystanie nieletniej (za to był sądzony), ale za ucieczkę z przed sądu (ogłoszenie wyroku), a nie uchylają listu gończego z powodów czysto biurokratycznych. Gdyby zgodzili się na jego warunki w wielu kwestiach powstawałyby precedensy prawne, które mogły być wykorzystane przez naprawdę niebezpiecznych przestępców. Inna sprawa, że wielu karnistów polskich stwierdza, że Polański nie kwalifikuje się z różnych powodów do ekstradycji, bo tak naprawdę taki zaszczyt może doczekać naprawdę dużych przestępców. Polański to tak naprawdę mały piesek.

Ostatnie twoje zdanie jest kwintesencja bezduszności i obrzydliwości, bronisz niby dziewczyny, ale masz w dupie już rzeczywiste dzieci. No cóż, ty wiesz lepiej, gdy nawet nie wiesz.

brava

tak SURINE - nie znasz amerykańskich realiów - nie masz za grosz pojęcia o moim bełkocie - nikt nie broni czynu - raczej śmierdzi unoszący się od tylu lat w takim państwie jak USA smród który w innym wypadku by się dawno rozwiał - i ma to drugie a nawet trzecie dno - a tak na marginesie - CO TY WIESZ O POSUWANIU?:)

dobre - nie cwaniakuj mi,że wiesz - moze zrób ankietę na filmwebie ILE KOBIET Z CHĘCIĄ PRZESPAŁO BY SIĘ DZIŚ Z 80 LETNIM POLAŃSKIM a ile nastolatek z jakimś młodym przystojnym aktorem (nieletnich ) - była byś zaskoczona; tak jak zaskoczona gdybyś pomieszkała trochę w Hollywood i dopiero zobaczyła co to znaczy bawić się moralnością - ja się nią nie bawię - pogardzam ślinieniem się na bożków - czy to ateistycznych czy katolskich - jestem tak silną indywidualnością,że z reguły działam na nerwy i działał bym nawet samej Jolie nie ustępując na krok tylko dlatego,że jest aktorką - nie jestem lewakiem - katolem - liberałem - narodowcem - fanem - gnostykiem - filozofem - nieletnie dziewczyny? w 80 procentach po zrzuceniu białej komunijnej kiecki przyszłe dziwki - ja w tej farsie nie uczestniczyłam - tak religijnej jak i seksualnej - ofiara to jest Polański - choćby pogromu na Żydach a USA jakoś się nie kwapi by rozwiązać tę sprawę a przecież ZBRODNIE NA LUDZKOŚCI NIE ULEGAJĄ PRZEDAWNIENIU - tak ? TAK - wobec tego nie ja - do cholery - żongluję moralnością ale całe państwo które potrzebuje kozła ofiarnego a w jego trzewiach dzieją się koszmarne rzeczy - łącznie z ostatnią polityką antyrosyjską - wszystkimi wszczynanymi konfliktami w ostatnich dekadach - spolegliwością wobec potomków uciekinierów nazistowskich i wspieraniu rządu USA za krwawe pożydowskie pieniądze - !!!

Baronek7

"Nieletnie dziwki", chaotyczna interpunkcja, nazywanie zbiegłego przestępcy "kozłem ofiarnym"... Widzę tu pomieszanie z poplątaniem: slutshaming, victimblaming, zinternalizowana mizoginia wręcz (oj, nie przepadasz ty za kobietami, zwłaszcza młodszymi, zwłaszcza posądzającymi bogatych mężczyzn o przestępstwo; postrzegasz je jako złe, seksualne demony, czekające tylko na to, aby ściągnąć na dno kolejną męską ofiarę).
"ofiara to jest Polański - choćby pogromu na Żydach a USA jakoś się nie kwapi by rozwiązać tę sprawę".
Jaką sprawę, konkretnie? Są jacyś konkretni ludzie, których można postawić przed sądem za smutne dzieciństwo jednego Polańskiego? Lol.
Żadne krzywdy doznane w dzieciństwie nie dają osobie prawa do krzywdzenia innych w życiu dorosłym. Wyciąganie teraz przeszłości Polańskiego jest jedynie tanim, demagogicznym chwytem.
Naziści, Rosjanie... Wmieszaj w to jeszcze UFO i masonów i będzie komplet.

Surine

JESTEM KOBIETĄ I JESTEM MIZOGONKĄ I MIZANTROPKĄ - pasuje? a kobiety drażnią mnie swoją głupotą - i dawaniem dupy - tak - POLAŃSKI JEST OFIARĄ - tak jak moja rodzina i jej członkowie ucierpieli w wyniku wojny - i nikt nie ścigał ich przestępców a już na pewno nie amerykanie którzy z chęcią kupowali sobie kogo się da i zabierali po wojnie na Zachód by pracował dla nich - bez względu czy rozwalał dzieciom łby czy prowadził eksperymenty - DLATEGO RZECZONE USA najpierw chcąc sądzić jednego Żyda za jedną sprawę powinna miec czyste sumienie i swobodę mowy w drugiej - inaczej prawo jest pozbawione etyki - SURINE masz kompleks na punkcie Romana - weź jedź do USA najlepiej i przekonaj się na własne oczy - bo żadne argumenty nie chwycą - jak to wygląda w praktyce......

Baronek7

Dobry post.

brava

Przestań powtarzać bzdety o skrusze i "współpracy". Polański nie dostał oficjalnego wyroku. Jego proces nie został w żaden sposób zakończony, bo zwiał, więc sam fakt, że proces jego "sądzenia" się rozpoczął, nie ma znaczenia. Poza tym, ucieczka i skrucha się wykluczają. Ucieczka kompletnie anuluje rzekomą skruchę Polańskiego.

"Ty jesteś elementem tego patriarchalnego sytemu, bo odmawiasz kobiecie decydowania o tym czy chcę czegoś, czy nie".
Zacznijmy od tego, że Geimer zadecydowała 40 lat temu - mówiła Romkowi "nie" i "przestań" - jak wynika z jej zeznań - ale Romek nie usłuchał i ją zgwałcił. Tamta decyzja i decyzja sądu wydają się dla ciebie mniej ważne, niż dzisiejsze, deklarowane wybaczenie. Musisz zrozumieć, że skoro wymiar sprawiedliwości nie uznał, że deklaracja przebaczenia w jakikolwiek sposób rewokuje sprawę (i chwała mu za to), ani do ciebie, ani do Romka, ani do nikogo innego nie należy decyzja o tym, że sprawa jest zakończona. Nie możesz odwoływać się do decyzji amerykańskich sądów tylko wtedy, kiedy ci to pasuje (tak jak wtedy, gdy piszesz, że sądy "często" odpuszczają skruszonym). Bardziej łopatologicznie się nie da.

Geimer chce spokoju dla Polańskiego bo chce spokoju dla siebie samej. Jednak żerujące na ludziach media należy oddzielać od prawnego porządku. To dwie, zupełnie różne kwestie. Nawet dziś ofiary gwałtów wycofują zeznania, bo nie chcą przeżywać męczarni w sądzie i narażać się na plotki. Chcą mieć święty spokój i zapomnieć. Tak samo jak Geimer. Powiedziała, że mu wybacza i nie chce jego ścigania - a co miała powiedzieć? Nawet, gdyby mu nie wybaczyła, i tak pewnie zadeklarowałaby, że wybacza, bo taka wersja miałaby większe szanse dotrzeć do krwiożerczych prokuratorów (którzy tylko czyhają na życie biednego, uciśnionego Romka) i Geimer nie musiałaby dalej tego ciągnąć.

"jeśli przestępca współpracuje z organami ścigania, wyraża skruchę i postanowienie zmiany, a także ofiara lub jej rodzina przyjmuje przeprosiny i wybacza, to wymiar kary jest często niski lub żaden"
Za gwałt na nieletniej i ucieczkę przed sądem też, tak? Udowodnij, że CZĘSTO, to może uwierzę.

"Ostatnie twoje zdanie jest kwintesencja bezduszności i obrzydliwości".
A według mnie jest kwintesencją współczucia i altruizmu.

Surine

Nie mam już chęci za bardzo tego komentować, bo wkładasz w moje usta słowa i sierdzenia, których nie użyłem (np. o "współpracy" i inne), co nie powinno mnie dziwić u osoby, która wie lepiej od ofiary, a nawet od faktów, a także wie lepiej niż ja co napisałem.

Zachowujesz się tak jak sprawa miała by miejsce kilka dni temu, ale ma 37 lat. Już dlatego wiele twoich stwierdzeń jest kuriozalnych. Przebaczenie będzie mieć znaczenie, ale gdy stanie przed sądem, wyroku nie może być ogłoszony zaocznie. To czysta biurokracja. Już na samym początku sprawy Geimer i jej matka dążyły do ugody i nie oczekiwał kary wiezienia, zresztą dlatego Polański miał dostać tak symboliczny wyrok. Polański bardziej niż wyroku boi się mediów. Tłumacze to trzeci raz, jaki z ciebie kloc.

A media i wymiar sprawiedliwości to organizmy ze sobą sprzężone, głównie dlatego, że wiele stanowisk w wymiarze sprawiedliwości jest wybieralnych (np. funkcje prokuratorskie) i trzeba się pokazać elektoratowi jak jest się skutecznym, im głośniejsza sprawa tym lepiej. Naprawdę nie wiesz jakie są realia amerykańskie? Człowieku sprawa Geimer jest znana we wszystkich aspektach, więc juże nie ma co bać się nagłośnienia sprawy. Zresztą czytając jej autobiografie można dojść do wniosku, że darzy Polańskiego dużą atencją. Bardziej nie cierpi mediów niż Polańskiego, że to one ją bardziej skrzywdził niż Polański. Sam z własnej inicjatywy zgłaszała się do sądów z prośbą o umorzenie sprawy, ale tu działa bezwład biurokratyczny.

""jeśli przestępca współpracuje z organami ścigania, wyraża skruchę i postanowienie zmiany, a także ofiara lub jej rodzina przyjmuje przeprosiny i wybacza, to wymiar kary jest często niski lub żaden" Za gwałt na nieletniej i ucieczkę przed sądem też, tak? Udowodnij, że CZĘSTO, to może uwierzę. "" - tylko się nie zesraj, bo na początek zacznij czytać ze zrozumieniem. Boże, że muszę tłumaczyć tak oczywisty tekst. Napisałem, że Polański jest ścigany za ucieczkę z przed sądu, to główny powód, za to może prędzej trafić do więzienia niż za wykorzystanie nieletniej (za to był sądzony, nie określam czynu, tak określi go sąd amerykański). Współpraca jest czynnikiem wpływającym na wysokość wyroku, i tylko dlatego o tym napisałem, jednym z wielu. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.

Twoje współczucie i altruizm kojarzy mi się ze średniowieczną inkwizycją: "Spalmy wszystkich, sam Bóg rozsądzi kto pójdzie do nieba a kto do piekła"

Surine

Sytuacja może być bardziej skomplikowana, ale wy już wydaliście wyrok i chcecie linczu...

Surine

Prawo jest dla ludzi, nie ludzie dla prawa.

brava

Pedofil, narkoman i pijak bo każdy pijak to narkoman!

Surine

Uważam, że sam Polański żałuje do tego czego dopuścił się z Samanthą. Bo chodź był znany i lubiany to żydowski imigrant z takiej jakiejś tam Polski, nie obroni tak swojej pozycji jak człowiek lepiej urodzony. I jak się otrząsnął to zwiał.
Potępiam cholernie pedofilie. Ale czemu oskarża się tylko Polańskiego? A co z matką Samanthy? Jak można pozwalać córce na party ze staruchami? No halloo. Tak cały czas się dzieje w Hollywood. Takiej młodziutkiej kilkuletniej Drew Barrymore proponowano narkotyki, ale wątpię, że ktoś chciał ją molestować. Jej ojciec był kimś. Samantha była nikim. Za to możliwe, że gdyby została wciśnięta do jakiegoś filmu to zapomniałabym jaką cenę zapłaciła za to ;]

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ozjasz_fw

W ogóle ta granica jest przez wiele osób nie rozumiana.
Po prostu granica prawna przyzwolenia na seks przysłania granicę naturalną.
To, że dla przykładu w Polsce seks wolno uprawiać od 15 lat, nie oznacza że seks z osobą 13-14 letnią to pedofilia.
Jeśli chodzi o wyznacznik naturalny przyzwolenia na seks, to nie ma co ukrywać, ale jest nią pierwsza miesiączka, bo wtedy dziewczyna już nie jest dzieckiem.

pawel_nowakk

" To, że dla przykładu w Polsce seks wolno uprawiać od 15 lat, nie oznacza że seks z osobą 13-14 letnią to pedofilia"

Racja. To czyn pedofilski, a nie pedofilia uwarunkowana popędem do dzieci. Jak widać mamy tą samą wiedzę. Osoba w tym wieku to dziecko , w sensie prawnym i w sensie psychicznym również.

armarange

Nie koleś. Czyn pedofilski to seks z 8 czy 10 latką. To samo pociąg seksualny do takich osób to pedofila.
Nie myl granicy prawnej do seksu w Polsce z pedofilią.

pawel_nowakk

" Jeśli chodzi o wyznacznik naturalny przyzwolenia na seks, to nie ma co ukrywać, ale jest nią pierwsza miesiączka, bo wtedy dziewczyna już nie jest dzieckiem"

Ciekawa teza. O tym że dziewczynka jest dzieckiem czy nie nie decydują tylko jej jajniki. To też kwestia odpowiedniego rozwoju zewnętrznych narządów płciowych. Jesteś niedouczony , wiesz że dzwoni w jednym kościele ale nie orientujesz sie w którym. Trudno uznać pierwszą miesiączkę za moment naturalnego przyzwolenia na seks. Nie ma czegoś takiego to twój wymysł domorosły biologu. Dziewczynka w takim wieku jeszcze nie jest w pełni rozwinięta , a jak dodamy kwestie psychiczne i prawne nawet to śmiało można ją uznać za dziecko.

armarange

To żadna teza, ale fakty.
A może uważasz, że natura pozwala na ciążę od pierwszej miesiączki, żeby uśmiercić takie dziewczyny lub spowodować inne poważne ryzyko?
No raczej nie.
Oczywiście to nie jest dobre i może jest trochę większe ryzyko, ale zapewne niewielkie.
Dziecko prawnie jest do 18 lat, ale biologicznie około 12.

pawel_nowakk

W "głupiej" wikipedii przeczytasz o fazach pokwitania u nastolatków. Tam masz wyraźnie określone, że proces prowadzący do w pełni rozwiniętej płciowo dziewczyny na przykład trwa kilka lat, a średnio przypada na wiek 15 lat . Tak więc pierwsza miesiączka nie jest jeszcze jakimś przyzwoleniem. To jest jedynie jeden z pierwszych symptomów wejścia na drogę dojrzewania płciowego. Poza tym my jesteśmy też zwierzętami społecznymi, dochodzi też element psychiki o którym zapomniałeś.

armarange

ps. Regularne cykle miesiączkowe to jeden z wyznaczników dojrzałości a nie pierwsza miesiączka.

armarange

Pierwsza miesiączka zazwyczaj świadczy o pewnej dojrzałości. Oczywiście nie do końca, ale widocznie wystarczającej, żeby dziewczyna zaszła w ciążę.

kacper990

Są czyny pedofilskie i pedofilia. Ludzie tego nie odróżniają. Czyn pedofilski może popełnić nieświadomie ktoś kto naćpany prześpi się z nastolatką poniżej 16 roku życia wyglądającą na starszą. Wtedy nie mówimy że to pedofil wszak facet nie wiedział co czyni :-P Ale na takie niuanse ludzie nie zwracają uwagi. Jak było z Polańskim ? Nie wiem. Samo przyznanie się nie jest w zasadzie dowodem bo może być podyktowane czyms innym " idę na ugodę i dajcie mi wreszcie spokój"

armarange

Nie masz racji. Widzę, że w ogóle nie orientujesz się w temacie.
Po pierwsze pedofilia, a seks z małoletnimi poniżej określonego wieku to nie to samo.
I ten wiek w Polsce to 15 lat, a nie 16, bo widzę że nawet tego nie wiesz.
Natomiast pedofilia to seks (i zachowania seksualne) z osobami, które nie zaczęły dojrzewać płciowo, to znaczy z dziećmi.
Dlatego biorąc pod uwagę biologię to seks z nastolatkami nie jest pedofilią, a że medialnie to fajnie brzmi, więc stosuje się to określenie nagminnie w takich przypadkach.
Natura daje uprawnienie na seks (a zarazem rodzenie dzieci) z dziewczynami, które miały pierwszą miesiączkę, a prawo w Polsce gdy ukończą 15 lat.
Jednak pedofilia nie jest uwarunkowana prawnie lecz biologicznie. Jeśli dziecko nie zaczęło dojrzewać, a ty je wykorzystujesz seksualnie (nie ważne czy za zgodą) to świadczy to o skłonnościach pedofilskich i nie jest normalne.

pawel_nowakk

No to przeczytaj dokładnie to co napisałem zanim uznasz że racji nie mam .... Ewidentnie rozróżniłem czyn pedofilski od pedofilii uwarunkowanej popędem do dzieci, a pomyłka co do wieku o rok nie uprawnia cię do tezy, że się nie orientuję jak to ująłeś "W OGÓLE"- każdy może się pomylić, a całe lata wiedziałem że to lat 15, napisałem 16 może dlatego że się śpieszyłem ..nie wiem. ( Kolejny znawca tematu mi się trafił jak widać, rozumiem że w internecie puszczają hamulce i trzeba koniecznie pokazać swoją wyższość nad innymi - większą wiedzę - ale niestety ośmieszasz się zarzucając mi coś takiego.). Tak się składa że co do biologii to trafiłeś o tyle w sedno że z wykształcenia nim właśnie jestem :-) więc wiem "to i owo" i nie potrzebuję NAUK.

No to przypatrzmy się Twoim tzw. prawdom objawionym ( bo ty wiesz a ja w ogóle się nie orientuję )

" Jednak pedofilia nie jest uwarunkowana prawnie lecz biologicznie."

Bzdura. Uwarunkowana jest i jednym i drugim.

" Po pierwsze pedofilia, a seks z małoletnimi poniżej określonego wieku to nie to samo."

Napisałem to samo tylko innymi słowami

"Są czyny pedofilskie i pedofilia. Ludzie tego nie odróżniają."

Zanim zaczniesz wypowiadać się arbitralnie o czyjejś wiedzy, może przeczytaj dokładnie co ta osoba napisała, albo dopytaj. Ton "znawcy" zachowaj dla innych rzeczywiście nie zorientowanych w temacie.

Bez odbioru ( liczę na to że chociaż to rozumiesz )

armarange

Nie wiesz o czym piszesz.
Czyn pedofilny i pedofilia to dokładnie to samo.
Wiesz dlaczego?
Pedofilia to popęd seksualny do dzieci, które nie zaczęły dojrzewać płciowo.
Natomiast jeśli pomylisz 13 czy 14 latkę z 15 latką, to nie jest to żaden czyn pedofilny, a po prostu seks z małoletnią poniżej 15 lat.
Takie przypadki zapewne się zdarzają, ale wyjątki są zgłaszane.
Czyn pedofilny byłby wtedy gdybyś nie odróżnił dziewczyny 15-16 letniej od powiedzmy 10 latki, a to raczej niemożliwe.

użytkownik usunięty
pawel_nowakk

Dokładnie, kolega ma tutaj rację :) Ludzie niestety czerpią wiedzę na te tematy z TV i prasy brukowej, i taki jest tego skutek, że piszą głupoty. Seks z 13-latką to po prostu seks z osobą nieletnią. I w wielu krajach jest to legalny wiek (np. w Japonii)
Natomiast gwałt jako taki zasługuje dokładnie na takie samo potępienie niezależnie od wieku. Natomiast dodawanie komuś dodatkowej łaty "pedofila", w tym przypadku jest zupełnie niepotrzebne i nieadekwatne.


Zazwyczaj nie jest legalny. Niedawno był w Hiszpanii, ale już nie jest.
W Europie to 14-16 lat.

użytkownik usunięty
pawel_nowakk

Tak wiem, dlatego specjalnie podałem przykład Japonii, bo tam akurat jest to 13 i sprawdziłem to na wikpedii przed napisaniem tego, żeby ktoś mi nie zarzucił nieprofesjonalizmu i nieprzygotowania do tematu ;)

A co do europy, to dopiero w XIX wieku zaczął się boom na podnoszenie tej granicy wiekowej w europie: http://www.historyandpolicy.org/policy-papers/papers/the-legacy-of-1885-girls-an d-the-age-of-sexual-consent

W tym wszystkim zawsze trzeba rozróżnić dwie rzeczy: natura (która jest stała i niezmienna) i prawo danego kraju (tymczasowe i zmienne), a na samym końcu ewentualnie jakieś obyczaje, kulturowe zabobony, psychiatria, etc.

Zgodnie z naturą to seks powinien być chyba legalny od 11-12 roku życia, czyli wtedy gdy dziewczyna może zajść w ciążę.
Bo na logikę rzecz biorąc, to jeśli w takim wieku mogą mieć dzieci, to na pewno jest to możliwe bez konsekwencji zdrowotnych.

użytkownik usunięty
pawel_nowakk

Tak i taki wiek był u nas dawniej i w wielu kulturach dalej jest. Raczej to było 12 lat.
Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, to tu się nie wypowiadam, bo się na tym nie znam, natomiast wiemy z całą pewnością, że seks nie ogranicza się do kontaktu waginalnego i w tym wieku niekoniecznie to musi być taka forma, jeśli ktoś nie chce zajść w ciąże, bo za wcześnie.
Natomiast konsekwencje zdrowotne mogą być też i w o wiele późniejszym wieku, jedynie jest korelacja pomiędzy częstotliwością ich występowania a wiekiem. Ale to jest osobna kwestia i w grę wchodzi tu na pewno wiele innych faktorów.

W jakich kulturach? :)
Chyba masz na myśli jakieś plemiona, ale na pewno nie państwa.

użytkownik usunięty
pawel_nowakk

Np. w krajach muzułmańskich, to miałem na myśli, nie żadne plemiona. Tam ten wiek jest nawet niższy, bo min. 9 lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones