Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 600 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

Jaruzelskiego, człowieka, który wprowadził w Polsce stan wojenny, pochowano na Powązkach, a
Polańskiego ściga się od 40 lat za jeden gwałt na nastolatce, co nawet nie jest do końca pewne,
czy to był gwałt i kiedy Polański zjawia się w Polsce, to naród zamiast przyjąć go i obronić za jego
zasługi na polu filmowym i rozsławienie Polski na całym świecie, to jakby mógł, to by go zlinczował.

kacper990

A k..wa Kaczyńskiego na wawelu

kacper990

Skrajności, same skrajności

katedra

Kolesiowi wstyd jest że jest Polakiem a broni czyn który był patologią. Nie ważne czy ofiara wybaczyła czy nie bo to było złe i nie ma dyskusji.

kacper990

nie zgadzam się z pani opilśnią, Polański jest człowiekiem na tym samym moralnym poziomie co Jaruzelski. Wstyd mi za takich Polaków. To, że robi dobre filmy nie wynosi go ponad prawo i nie czyni boską istotą mogąca gwałcić dzieci. Zastanów się na tym.

smaluu

Reżyser wspaniały, jako człowiek zwykłe ścierwo.
Nie ma usprawiedliwienia żadnego dla takich czynów. Do tego ucieka jak zwykły szczur.

lilarcor

On już dawno zapłacił za to co zrobił. Ludzie którzy go nadal ścigają, krytykują i oskarżają to kompletni idioci. Po 40 latach. To sprawa polityczna.

pawel_nowakk

Czym zapłacił? Wyjazdem ze Stanów? Masz jakieś super informacje, które nie są dostępne dla ludzi? Nie wypisuj bzdur. Gdyby temat zamknął, to miałby spokój, a tak szczurek nie może się nawet pojawić na rozdanie nagród bo obawia się epitetów w swoim kierunku.

lilarcor

Czym zapłacił? Nieustanną nagonką i rujnowaniem mu życia przez kilkadziesiąt lat. To nie jest to samo co lata w więzieniu, ale kara nadal dotkliwa.
Atakują go idioci. Opętani idioci, którzy nic nie rozumieją. W czasach gdy to się zdarzyło, to nawet w legalnych filmach były 12-13 latki uprawiające symulowany seks na ekranie, a o nagości nawet nie wspominając.
Dopiero od lat 90 lat zaczęto nastolatki traktować jak niewinne dzieciaczki. Kiedyś tego nie było.
Owszem on zrobił BŁĄD. Duży błąd, ale nie można go oceniać, jeśli nie spojrzysz jakie wtedy było podejście w USA do osób nastoletnich.

kacper990

To jest chyba najobrzydliwsza dyskusja, jaka istnieje w internecie, pzdr600

kacper990

Myślę, że inaczej byś na to patrzył gdybys sam w życiu doświadczył przemocy seksualnej. To jest najgorsza rzecz jaką można zrobić drugiemu człowiekowi i NIC, absolutnie nic tego nie usprawiedliwia. Czy Polański jest jednym z najwybitniejszych, żyjących reżyserów? Tak. Czy powinien spotykać się z takim ostracyzmem z jakim się spotyka? TAK. Fakt, że ktoś jest wspaniałym artystą nie usprawiedliwia jego obrzydliwego zachowania jako człowieka a gwałt Polańskiego(mówię o pierwszej sprawie a nie późniejszych domniemaniach) jest udowodniony i on po prostu uciekł przed wymiarem sprawiedliwości w USA. Oczywiście, że szkoda, że nie możemy go w Polsce tak dumnie witać i wręczyć mu Orderu Orła Białego, ale sam sobie na to zasłużyć. Gdyby nie dopuścił się takiego skrzywdzenia drugiego człowieka to przez innych byłby lepiej traktowany. A jeśli nawiązujesz do nie przyjęcia Polańskiego w Łódzkiej Filmówce to uważam, że bardzo dobrze się stało bo może do jakiegoś przyszłego reżysera, że nawet wielki artysta nie jest bez karny i może zastanowią się nad tym gdzie byłby Polański gdyby przez pół życie nie musiał uciekać zanim dopuszczą się podobnego czynu.

kacper990

Jak się wstydzisz to zmień obywatelstwo. Nikt ciebie tutaj nie trzyma. A nawet przeciwnie, jak masz być Polakiem na siłę to lepiej abyś niem nie był. To, że ktoś ma inną opinie niż ty i wyraża ją głośno, dzieje się w każdym kraju. Dlatego polecam tobie Koreę Północną. Tam ludzie nie protestują.
Nie rozumiem ludzi, którzy nie rozróżniają człowieka od jego pracy. To że jest ktoś świetnym reżyserem nie znaczy że musi być dobrym człowiekiem i na odwrót. Nie twierdze tutaj że Polański jest złym człowiekiem, tylko że mam to w nosie. Jeżeli jadę autem, czy wcinam ciastko z kremem, to nie analizuję czy inżynier lub cukiernik, mają czyste sumienie.

alvaro_morales

Trochę tak, trochę nie. Hugo Boss czy Bayer odegrali haniebną rolę w czasach III Rzeszy i warto im to pamiętać.

Co do Polańskiego, to popełnił przestępstwo i nie ma dyskusji. Jednak nawet w Polsce po 40 latach nikt by w tej sprawie nie kiwnął palcem, bo by się przedawniło. W USA to się nie przedawniło, dlatego polscy politycy przypominają i rozgrywają to jako temat zastępczy. Jego twórczość to inny temat, podobnie jak piosenki Jacksona były i są świetne, a jego ohydne czyny tego nie zmienią.

kacper990

Mega prawdziwe!

użytkownik usunięty
kacper990

O ile mi wiadomo,ona przyznała się,że uprawiała z nim seks dobrowolnie,więc to nie był gwałt,a pedofilia,bo miała zaledwie 13 lat.

To nie była pedofilia, ale nielegalny seks z osobą małoletnią. Są kraje gdzie z osobami 13 letnimi jest już legalny seks.

użytkownik usunięty
pawel_nowakk

To była pedofilia, bez względu na "legalność". Pedofilia to pociąg seksualny do 13-latki również. Poza tym w przypadku osoby małoletniej kryterium jest też starszy wiek "sprawcy". A Polański był od niej wiele lat starszy, więc jak najbardziej uchodzi to za pedofilski czyn.

aliiishia

Nie można nazwać Polańskiego pedofilem, bo ona była jednak nastolatką. Może ciebie to zaszokuje, ale pedofile chcieliby 5 czy 10 latkę, bo nastolatki ich już nie podniecają. Poszukaj zdjęcia Samanthy gdy miała 13 lat.

kacper990

Nie tylko gwałt, ale i pedofilia. Gość upił i podał coś w rodzaju tabletki gwałtu 13-latce, potem ją zgwałcił (mimo, że słownie się opierała). Uważasz, ze to "tylko" gwałt? Zabawny jesteś. Sprawiedliwość nie powinna omijać nikogo, tych sławnych i utalentowanych też nie.

kacper990

dsrdrdrd frfrdobierają nieświadomie podobnych sobie. Poza tym nie ma czegoś takiego jak toksyczny człowiek, tylko są toksyczne niekompatybilności. Mam borderline i wielokrotnie byłam w związkach z narcyzami i socjopatami, bo ich rozwój osobowości był kompatybilny z moim. Pracowałam nad związkami w terapii wiele lat i partnerzy, których wybierałam szli do góry z moim rozwojem. Prawda jest taka, ze żaden zdrowy człowiek nie zwiąże się z niezdrowym, bo są światy rownolegle.

kacper990

dobierają nieświadomie podobnych sobie. Poza tym nie ma czegoś takiego jak toksyczny człowiek, tylko są toksyczne niekompatybilności. Mam borderline i wielokrotnie byłam w związkach z narcyzami i socjopatami, bo ich rozwój osobowości był kompatybilny z moim. Pracowałam nad związkami w terapii wiele lat i partnerzy, których wybierałam szli do góry z moim rozwojem. Prawda jest taka, ze żaden zdrowy człowiek nie zwiąże się z niezdrowym, bo są światy rownolegle.

aliiishia

Wykorzystał fakt że urodził się we Francji i przyjął Francuzkie obywatelstwo i tak naprawdę to on żadnym Polakiem się nie czuje to jest ogólnie znana wiedza. Oczywiście przyjął Francuzkie obywatelstwo bo uciekał przed Amerykańskim wymiarem sprawiedliwości za bardzo haniebny czyn którego nie można moralnie usprawiedliwiać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones