Roy Dupuis 

Roy Michel Joseph Dupuis

7,4
626 ocen gry aktorskiej
Roy Dupuis
Dzieciństwo spędził w Kapuskasing koło Ontario, ale potem jego rodzina przeprowadziła się do Montrealu. Dopiero tutaj zaczął uczyć się angielskiego, bo do tej pory mówił tylko po francusku. Dupuis nie planował zostać aktorem i zaczął studiować fizykę. Kiedy jednak zobaczył film "Moliere", złapał bakcyla aktorstwa. Wejście Roya do szkoły było bardzo nietypowe. Jego kolega miał zapewnione przesłuchania w "L'Ecole National du theatrc du Canada" ale znudziło go czekanie więc Roy wszedł na jego miejsce. W 1986 roku Roy ukończył szkołę i rozpoczął, pełną sukcesów, karierę w teatrze. Od 1988 roku zaczął pracować w filmie i kręcić przynajmniej jeden rocznie. W 1991 roku Roy zagrał Yves'a w "Being at Home with Claude", filmie który zdobył międzynarodowe uznanie i był oficjalnym reprezentantem Kanady na Festiwalu w Cannes w 1992 roku. W następnym roku Roy zagrał Alex'a O'Neil'a w "Cap Tourmente", za którą w 1993 był nominowany do nagrody Genie za najlepszą rolę męską. Udział w takich filmach otworzył mu drogę do kinematografi amerykańskiej. Roy otrzymał także szansę pokazania swoich talentów językowych - zna także hiszpański, dzięki występowi w filmie "Passage des Hommes Libres", który został wyprodukowany w koprodukcji Wenezuelsko-Kanadyjsko-Francuskiej. Zanim Roy zaczął występować w serialu "La Famme Nikita", w USA był znany z filmu telewizyjnego "Milion Dollar Babies", gdzie grał Olivia Dionnie, ojca pięcioraczków Dionnie. Jedną z ostatnich ról Roya jest postać legendarnego hokeisty, Maurice Richard'a, którego zagrał w fabularyzowanym dokumencie "The Maurice Rocket Richard Story". Jak do tej pory największą popularność przyniosła Roy'owi rola Michael'a w serialu "La Famme Nikita". Ponieważ zakończono już jego produkcję, Roy wrócił do Montrealu i pracuje nad koleją rolą, przed kamerą albo za nią.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 kwietnia 1963

miejsce urodzenia: New Liskeard, Kanada

wzrost: 180 cm

Jon Cassar zaproponował mu rolę w 5 sezonie serialu "24 godziny", ale Roy ją odrzucił.
Po zakończeniu zdjeć do serialu "Nikita" zaproponowano mu główną rolę w nowym, amerykańskim serialu telewizyjnym. Roy odrzucił propozycję gdyż chciał wrócić do domu do Quebec. Tytuł serialu nie został podany do wiadomości publicznej.
Na swoje pierwsze przesłuchanie wszedł zamiast kolegi,którego znudziło długie oczekiwanie
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ty nie możesz się zestarzeć :)

nie wyobrażam sobie innego Michaela niz Roy!!!! cudownie pasował do tej postaci

Nikt nie odegrałby roli Michaela z LFN niż on. Rola na miarę Oskara jak dla mnie. Kto oglądał, ten wie o co chodzi.

O Roy`u

użytkownik usunięty

W sumie to goscia nie znam... tzn. znam z serialu Nikita (niezle zagral) i jeszczez z jakiegos filmu science-fiction (tez niezle).
Ale ogolnie to jest spoko.

2020 jak w mordę strzelił :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones