Sarah Bolger I

Sarah Lee Bolger

7,1
3 042 oceny gry aktorskiej
Sarah Bolger I
Sarah Lee Bolger urodziła się 28 lutego 1991 roku w Dublinie, w Irlandii. Wychowywała się wraz z siostrą Emmą w rzymskokatolickiej rodzinie Moniki i Dereka Bolgerów. Jej ojciec był rzeźnikiem i miał własny sklep mięsny "Ennis Butchers". Będąc dzieckiem uczęszczała do szkoły The Young People's Theatre School w Dublin. W trakcie nauki, gdy miała sześć lat otrzymała swoją pierwszą rolę, Eileen Cloney w filmie telewizyjnym "A Love Divided", a wkrótce potem wystąpiła w romansie "A Secret Affair".

W 2002 roku udała się na kasting do produkcji "Nasza Ameryka", gdzie partnerowała swojej młodszej siostrze, Emmie. Za rolę w produkcji otrzymała pozytywne recenzje od krytyków, nagrody IFC Award i PFCS Award oraz nominacje do: Critics Choice Award, CFCA Award OFTA Film Award i Independent Spirit Awards.

W 2003 roku rozpoczęła naukę w szkolę Loreto High School w Beaufort w Rathfarnham. Trzy lata później została zaangażowana do produkcji "Alex Rider: Misja Stormbreaker", a niedługo potem zagrała jedną z głównych ról w "Kronikach Spiderwick". Na potrzebę filmu aktorka brała udział w trzytygodniowym kursie szermierki w jej rodzinnym mieście Dublinie. Za tę rolę otrzymała nominację do nagrody IFTA, w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Tego samego roku użyczyła głosu w grze "Kroniki Spiderwick". Następnie otrzymała rolę Księżnej Marii Tudor w serialu historycznym "Dynastia Tudorów". Za ten występ otrzymała pozytywne opinie od krytyków oraz nagrodę IFTA w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa.

W 2009 roku, ze względu na pracę, nie mogła przyjechać do Loreto High School i przystąpić do szkolnych egzaminów próbnych. W ramach nadrobienia zaległości brała udział w zajęciach pozalekcyjnych. Sarah uczyła się dziewięciu przedmiotów: angielskiego, matematyki, irlandzkiego, biologii, zarządzania, francuskiego, filologii klasycznej i geografii do czerwca 2009 roku, kiedy to otrzymała świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Wkrótce potem wraz z dziewięcioma innymi europejskimi aktorami brała udział w European Film Promotion (EFP) Shooting Stars na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Celem tej organizacji było promowanie młodych, nieodkrytych talentów. W 2012 roku otrzymała angaż do popularnej produkcji stacji ABC, "Dawno, dawno temu". Aktorka wcieliła się w postać Królewny Aurory i występowała regularnie w drugiej serii. Natomiast później pojawiała się tylko gościnnie. Niedługo potem wystąpiła w thrillerze "Zauroczenie" oraz dramacie "As Cool as I Am".

Na początku 2014 roku została zaangażowana do horroru z gwiazdorską obsadą "Lazarus Effect", gdzie wcieliła się w jedną z głównych ról. Ponadto rozpoczęła prace na planach trzech niezależnych filmów: "My All American", "Outlaw" i "Kiss Me". Poza aktorstwem interesuje się komputerami i książkami. Lubi spędzać czas na siłowni i spacerach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 lutego 1991

miejsce urodzenia: Dublin, Irlandia

wzrost: 163 cm

IFTA
Zdobyła IFTA, 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma młodszą siostrę Emmę.
Ubiegała się o rolę Jade Butterfield w filmie "Miłość bez końca". Ostatecznie angaż otrzymała Gabriella Wilde.
Na potrzeby filmu "Kroniki Spiderwick" przez trzy tygodnie uczyła się szermierki.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych