[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/630172/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":92,"rate":6.608695652173913,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/630172/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":9,"rate":6.888888888888889,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,6
92 oceny gry aktorskiej
Scott Elrod
Scott Elrod urodził się w Bitbur, w Niemczech. Dorastał w Kolorado,gdzie ukończył szkołę podstawową i liceum. Jako nastolatek pracował w różnych zawodach m.in jako dostawca pizzy, robotnik układający pasy startowe na lotnisku w Denver czy model w kampaniach reklamowych. Na studiach grał w baseball oraz interesował się matematyką i naukami ścisłymi. Po ich ukończeniu dołączył do Sił Powietrznych USA, zajmując stanowisko kontrolera ruchu lotniczego. W tym okresie pobierał dodatkowe lekcje latania, ubiegając się o licencję pilota. Po 6 latach spędzonych w armii postanowił zrezygnować z kariery wojskowej. Wraz z swoim najlepszych przyjacielem zdecydował się na założenie formy marketingowej. Dzięki fascynacji korporacyjnym światem i technologią "high-tech" awansował na wiceprezesa ds.sprzedaży w firmie technologicznej. Po pewnym czasie postanowił zrezygnować ze stanowiska, ponieważ stwierdził, że to nie jest to, co chce w życiu robić. Zdecydował się na spróbowanie swoich sił w aktorstwie po obejrzeniu filmu "Top Gun". W kwietniu 2004 roku Scott przeniósł się do Los Angeles, by rozpocząć karierę filmową. Uczęszczał na lekcje aktorstwa, postarał się o swojego menadżera i dołączył do obsady seriali "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorkuu" oraz "Dni naszego życia". Dwa lata później przyjął rolę niewidomego w telenoweli "Desire". W 2009 roku zagrał w filmie "Uwolnione uczucia", a także pojawił się gościnnie w serialu "Castle". Rozpoznawalność międzynarodową przyniosły mu takie filmy jak "Sztuczki z kobietamii", "Śmierć i kremacja" oraz "Tak to się teraz robi", gdzie zagrał u boku Jennifer Aniston i Jasona Batemana. W 2012 roku zagrał w trzykrotnie nagrodzonym Oscarem filmie "Operacja Argo", wcielając się w postać Achillesa Cruksa. Rok później wcielił się w postać baseballisty, który zmaga się z problemem alkoholowym w filmie ""Powrót do rodziny. Prywatnie interesuje się motocyklami i samochodami wyścigowymi. Wolny czas spędza pływając lub nurkując z przyjaciółmi.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 lutego 1975

miejsce urodzenia: Bitburg, RFN , (obecnie Niemcy)

wzrost: 189 cm

Jego ojciec był pilotem F-16 i Elrod sam chciał zostać pilotem. Swoją licencję pilota zdobył po tym jak ukończył szkołę ale został kontrolerem ruchu powietrznego.
Postanowił zostać aktorem po obejrzeniu filmu "Top Gun".
Brał lekcje aktorstwa w Scott Sedita Acting Studios w Los Angeles.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych