film

Nieustraszeni pogromcy wampirów

Dance of the Vampires
1967
1h 48m
7,5 30 384
oceny
7,5 10 1 30384
7,1 21
ocen krytyków
Znawca wampirów Abronsius i jego asystent Alfred muszą stawić czoła krwiopijczemu hrabiemu von Krolockowi. Zobacz pełny opis
Nieustraszeni pogromcy wampirów zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Groteskowa opowieść o parze śmiałków polujących na wampiry w śniegach Transylwanii. Ekscentryczny profesor Abronsius to niestrudzony badacz i znawca wampirów, a jego młody asystent Alfred pomaga mu w poszukiwaniach. W filmie niemało jest scen pozornie wywołujących strach, mających przerażać, ale przerysowanie zarówno bohaterów jak iGroteskowa opowieść o parze śmiałków polujących na wampiry w śniegach Transylwanii. Ekscentryczny profesor Abronsius to niestrudzony badacz i znawca wampirów, a jego młody asystent Alfred pomaga mu w poszukiwaniach. W filmie niemało jest scen pozornie wywołujących strach, mających przerażać, ale przerysowanie zarówno bohaterów jak i wątków wywołuje zamierzone rozbawienie i podkreśla w ten sposób pastiszowo-groteskowy charakter filmu. Jest to czwarty pełnometrażowy film Polańskiego, trzeci zrobiony za granicą i jest parodią modnych w owym czasie horrorów produkowanych przez brytyjską wytwórnię Hammer Studios.

na podstawie
Roman Polański (materiały do scenariusza, historia) / Gérard Brach (materiały do scenariusza, historia)
studio
Cadre Films / Filmways Pictures
tytuł oryg.
Dance of the Vampires
inne tytuły
Vampire Ball (tytuł roboczy) Międzynarodowy
Your Teeth in My Neck (tytuł roboczy) Międzynarodowy
The Vampire Killers (tytuł roboczy) USA
The Fearless Vampire Killers Wielka Brytania
The Fearless Vampire Killers or: Pardon Me, But Your Teeth Are in My Neck USA
więcej
Producent Martin Ransohoff odkrył Sharon Tate na planie "Beverly Hillbillies" i nalegał, aby Polański obsadził ją w miejsce Jill St. John.
Kiedy Profesor i Alfred zbliżają się do podziemnej krypty hrabiego von Krolocka, ślady na śniegu pojawiają się i znikają.
W scenie, w której służąca myje podłogę w gospodzie, kobieta raz jest boso, a w innych ujęciach ma obuwie.
"Nieustraszeni pogromcy wampirów" wyznacza jeden z najważniejszych momentów przełomowych w karierze Romana Polańskiego. Wraz z tym filmem ten uznany już na Wyspach Brytyjskich reżyser z kraju zza żelaznej kurtyny otrzymał jednoznaczną przepustkę do Hollywood, gdzie drzwi do największych wytwórni stały już dla niego otworem. Charakterystyczne, że... więcej
Dla widzów "Nieustraszeni pogromcy wampirów" to wyśmienita parodia horroru, dla samego reżysera natomiast, to przede wszystkim okres życia o którym najchętniej by zapomniał. Po sporym sukcesie poprzedniego filmu Romana Polańskiego, "Matni", twórca miał już otwarte drzwi do splendoru Hollywood. Mógł w zasadzie wszystko, przynajmniej tak miał prawo... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Film którego fabuła i sceneria rozgrywa się w połowie zimowego grudnia, zawsze swym klimatem i atmosfera przenoszą mnie w te urocze krajobrazy ośnieżonego zamku. Jest to produkcja najwyższych lotów, po którą zawsze warto jest sięgnąć i czynić to ponownie każdego roku, pomimo znania na pamięć zaprezentowanej tu...

jestem zachwycona wszystkim: konwencją, ponadczasowością (tyle lat minęło a film nadal zachwyca), świetną grą a przede wszystkim scenografią. Chylę czoła.

Nie widziałem jeszcze żadnego horroru który by miał tak świetny klimat Transylwanii co tutaj czy ktoś może poddać tytuły podobnych filmów nie muszą to być Komedio Horrory jak w tym przypadku :)

Geniusz ! Najwybitniejszy reżyser wszechczasów.

Teraz nawet mam trochę śniegu (25.12.14 - bo tylko padał deszcz, deszcz, deszcz), ale popatrzeć na te zaspy. Coś niesamowitego. Wielokrotnie go jeszcze obejrzę. I zawsze będę żałował tej Sarah'y. Choć ta blondynka też niczego sobie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones