Shauna Macdonald II

7,2
814 ocen gry aktorskiej
Shauna Macdonald II
Shauna Macdonald przyszła na świat 21 lutego 1981 roku w Malezji. Krótko po narodzinach przeniosła się do rodzinnego miasteczka Edinburgh w Szkocji, w którym się wychowała. Wkrótce przeprowadziła się do Glasgow, gdzie rozpoczęła naukę na Royal Scottish Academy of Music and Drama. W 1999 roku rozpoczęła karierę w branży rozrywkowej. W wieku 20 lat zaczęła grać w filmach i teatrze. Ponadto pracowała dla radia.

Początkowo występował gościnnie w serialach telewizyjnych takich jak: "Taggart" czy "Stan gry". W 2003 roku dołączyła do obsady programu kryminalnego "Tajniacy", gdzie wcieliła się w postać Sam Buxton. Niedługo potem została zaangażowana do horroru w reżyserii Neila Marshalla, "Zejście", gdzie zagrała główną rolę. Przed rozpoczęciem zdjęć do filmu, wraz z resztą obsady odbyła profesjonalne szkolenie wspinaczkowe w szkole Derbyshire. Za ten występ została uhonorowana nominacją do nagrody Saturn, w kategorii najlepsza aktorka.

Następnie występowała w kilku niezależnych produkcjach, a w 2009 roku ponownie wcieliła się w postać Sarah w kontynuacji hitu "Zejście". Wkrótce potem partnerowała Jamesowi McAvoy’owi w filmie "Brud". Wcześniej współpracowała z aktorem na deskach teatru Pace Youth Theatre, gdzie była artystką, scenarzystką, menadżerem, choreografem i reżyserem. W roku 2017 była członkiem jury na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Edynburgu. Wraz z mężem Calem MacAninchem wychowuje trzy córki: Jesi-Lilas, Ava-Red oraz Ever Eden-Rose.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 kwietnia 1981

miejsce urodzenia: Malezja

wzrost: 169 cm

mąż Cal MacAninch, 3 córki: Jesi-Lilas, Ava-Red Amahle, Ever Eden-Rose
W roku 2017 była członkiem jury na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Edynburgu (Szkocja, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych