Shawn Wayans 

Shawn Mathis Wayans

7,7
3 147 ocen gry aktorskiej
Shawn Wayans
Wayans zadebiutował w 1989 roku filmie fabularnym swego brata (Keenen Ivory Wayans) "I’m. gonna Get You Sucka". Zaraz po tym dołączył do obsady nagrodzonego Nagrodą Emmy serialu komediowego "In Living Color".
Później Wayans, wraz ze swym bratem Marlonem Wayansem napisał, wyprodukował i zagrał w komediowym przeboju "Don't Be A Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood", parodii filmów o wspólnym dorastaniu, zrobionej dla Miramax/Dimension Films. Dodatkowo, Wayans stworzył i zagrał wraz z Marlonem w sitcomie "The Wayans Bros." pierwszym serialu, który po tym jak przez pięć lat zajmował czołową pozycję w ramówce sieci telewizyjnej WB, został sprzedany stacjom niezależnym.
Innym obrazem z Shawnem Wayansem, który wchodzi na ekrany kin obok "STRASZNEGO FILMU" jest thriller psychologiczny "New Blood".
Shawn Wayans, do listy swych osiągnięć, oprócz swych ról w filmach i produkcjach telewizyjnych, może dopisać również twórczość pisarską. DTP oddział Tell Books wydało ostatnio "150 Ways to Tell if You're Ghetto", niekonwencjonalny zbiór aforyzmów o zabarwieniu krytycznym. Książka ta ostatnio znalazła się na liście bestsellerów Waldenbooks.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 stycznia 1971

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 185 cm

Złota Malina
Zdobył 2 nagrody Złota Malina, 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Ursula, 3 dzieci: Laila (ur. 1999), Illia (ur. 2003) i Marlon (ur. 2006)
Jego rodzeństwem są: Dwayne, Keenen Ivory, Damon, Kim, Nadia i Marlon.
Shawn Wayans oprócz produkcji filmowych ma również na swoim koncie książkę pt:"150 Ways to Tell if You're Ghetto" Książka znalazła się na liście bestsellerów Waldenbooks.
W 1998 roku wystąpił w teledysku "The Best Things in Life Are Free" Janet JacksonLuthera Vandrossa i Bella Biv DeVoe.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czyżby zakończył karierę? Czy po prostu nie dostaje propozycji?

ze jest on ładny. Jest jednym z przystojniejszych czarnoskórych facetów. Mi w każdym razie sie podoba

Bardzo lubię tego aktora zajebiście gra w filmach tak samo jak jego brat więcej filmów z braćmi Wayans są po prostu świetni

Z nim tylko do lozka

użytkownik usunięty

Shawn jest zajebiscie przystojnym facetem. Z takim ogierem mozna bzykac sie 365 dni w roku. Super cool !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z okazji 43 urodzin

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones