Sheri Moon Zombie 

Sheri Lyn Skurkis

7,5
1 255 ocen gry aktorskiej
Sheri Moon Zombie
Sheri Lyn Skurkis urodziła się 26 września 1970 r. w San Jose w stanie Kalifornia. Amerykańska aktorka i projektantka mody. Zmieniła nazwisko na Zombie, gdy wyszła za mąż za swojego wieloletniego partnera  Roba Zombie.

Sheri miała aspiracje do podkładania głosów w kreskówkach, brała nawet lekcje. Zrezygnowała jednak z tego na rzecz podróżowania z mężem i jego zespołem, gdzie była tancerką, choreografem i projektantką kostiumów scenicznych. Wystąpiła w jedenastu teledyskach męża.

W 2003 zadebiutowała w pierwszym filmie "Dom 1000 trupów" jako Vera Ellen "Baby" Firefly. W 2004 r. wystąpiła w filmie "Krwawa masakra w Hollywood"  którego reżyserem był Tobe Hooper. Kolejnym filmem w którym wzięła udział to "Bękarty diabła", sequel filmu "Dom 1000 trupów". Film został dobrze przyjęty przez krytyków, a Sheri otrzymała nagrodę "Scream" za najlepszy czarny charakter i Chainsaw Award za najlepszy duet razem z Billem Moseleyem. W 2007 roku wystąpiła w remake'u klasycznego horroru z 1978 roku "Halloween" i dwa lata później w jego sequelu.

W 2006 roku wypuściła na rynek swoją markę odzieżową "Total Skull", głównie t-shirty, ale także czapki, bluzy, maski bandany i szaliki, których cechą wspólną jest motyw czaszki.

Za swoje role w filmach Sheri Moon Zombie została ogłoszona "królową krzyku" oraz ikoną żeńskiego seryjnego mordercy współczesnego horroru.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 września 1970

miejsce urodzenia: San Jose, Kalifornia, USA

wzrost: 178 cm

mąż <a href="http://www.filmweb.pl/Person?id=75394">Rob Zombie</a> (od 31.10.2002)
Występowała w każdym klipie z solowych albumów Roba Zombie.
Stworzyła własną markę odzieżową "Total Skull".
Ma polskie pochodzenie po matce.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych