Sienna Guillory 

Sienna Tiggy Guillory

6,9
4 418 ocen gry aktorskiej
Sienna Guillory
Angielska aktorka i modelka. Miłością do sztuki zaraził ją ojciec muzyk, Issac Guillory. W wieku 16 lat Sienna zadebiutowała na ekranie rolą Fenneli Maxwell w filmie "Jeźdźcy". Jednocześnie pokazywała się na zdjęciach czasopism. W 2003 roku wykreowała postać mitycznej piękności w telewizyjnej produkcji "Helena Trojańska". Na ekranie partnerował jej przystojny Matthew Marsden jako Parys i John Rhys-Davies jako król Priam. Widowisko powstało rok przed przebojową "Troją" z Diane Kruger.

Jedną z popularniejszych ról w karierze Sienny Guillory jest postać wojowniczej Jill Valentine z filmowego cyklu horrorów sciene-fiction "Resident Evil" na podstawie kultowych gier komputerowych. Fani literatury fantasy pamiętają ją jako elfkę Aryę w widowisku "Eragon" według bestsellerowej powieści Christophera Paoliniego. Aktorka zagrała w niej u boku debiutującego na ekranie Eda Speleersa i laureata Oscara, Jeremy'ego Ironsa. W 2013 roku dołączyła do obsady 3 sezonu serialu kryminalnego "Luther" gdzie wcieliła się w postać Mary Day, partnerki tytułowego policjanta granego przez Idrisa Elbe. Rok później aktorka otrzymała nominacje do nagrody BIFA za najlepszą drugoplanową rolę żeńską w dramacie "The Goob". 


więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 marca 1975

miejsce urodzenia: Kettering, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 168 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Nick Moran (07.1997 - 2000, rozwód); 2. Enzo Cilenti (od 17.08.2002), bliźniaczki: Valentina i Lucia (ur. 2011)
W latach 1999 - 2002 występowała w reklamach perfum Hugo Boss.
Ukończyła Gresham's School w Holt (Anglia, Wielka Brytania).
Ma starszego przyrodniego brata Jace'a oraz młodszą przyrodnią siostrę Ellie i młodszego przyrodniego brata Jacoba.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jest boska i zdecydowanie w takiej kreacji (blond włosy i odpowiedni makijaż) jest jej najlepiej. Lepiej wypada niż w drugiej części. Dla niej warto obejrzeć tego gniota Retrybucję bo jest wielką atrakcją dla widza. Szkoda tylko że tak mało jej tam było.

Resident Evil Apokalipsa.. idealna Jill Valentine..szkoda że jej postać została tak zmarnowana..
zresztą jak i wszytko inne tylko po to by żona reżysera zabłysła..

Serio?! Dał bym jej ze 28-32 max. Aż się zdziwiłem jak w Lutherze wypowiedziała zdanie "jestem za stara na gierki" Myślałem sobie kobieto! Ty za stara? Przecież ok 30 lat to jeszcze nie taka stara. A się okazuje że tu prawie czterdziecha na karku. Nie wygląda zupełnie. Bardzo ładna i dobrze grała w Lutherze.

ładna Pani...

Sienna z Resident'a przypomina mi Alex (z Supergirl)... ta sama odwaga, dobór ubioru i też trochę wygląd. Momentami myślałam, że w obu tych projektach gra ta sama aktorka. Obie te postaci tak samo lubię. Myślę, że serial Supergirl bez Alex byłby marny, tak samo Resident bez Jill.