Sienna Guillory 

Sienna Tiggy Guillory

7,1
3 552 oceny gry aktorskiej
Sienna Guillory
Angielska aktorka i modelka. Miłością do sztuki zaraził ją ojciec muzyk, Issac Guillory. W wieku 16 lat Sienna zadebiutowała na ekranie rolą Fenneli Maxwell w filmie "Jeźdźcy". Jednocześnie pokazywała się na zdjęciach czasopism. W 2003 roku wykreowała postać mitycznej piękności w telewizyjnej produkcji "Helena Trojańska". Na ekranie partnerował jej przystojny Matthew Marsden jako Parys i John Rhys-Davies jako król Priam. Widowisko powstało rok przed przebojową "Troją" z Diane Kruger.

Jedną z popularniejszych ról w karierze Sienny Guillory jest postać wojowniczej Jill Valentine z filmowego cyklu horrorów sciene-fiction "Resident Evil" na podstawie kultowych gier komputerowych. Fani literatury fantasy pamiętają ją jako elfkę Aryę w widowisku "Eragon" według bestsellerowej powieści Christophera Paoliniego. Aktorka zagrała w niej u boku debiutującego na ekranie Eda Speleersa i laureata Oscara, Jeremy'ego Ironsa. W 2013 roku dołączyła do obsady 3 sezonu serialu kryminalnego "Luther" gdzie wcieliła się w postać Mary Day, partnerki tytułowego policjanta granego przez Idrisa Elbe. Rok później aktorka otrzymała nominacje do nagrody BIFA za najlepszą drugoplanową rolę żeńską w dramacie "The Goob". 


Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 marca 1975

miejsce urodzenia: Kettering, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 168 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Nick Moran (07.1997 - 2000, rozwód); 2. Enzo Cilenti (od 17.08.2002), bliźniaczki: Valentina i Lucia (ur. 2011)
W latach 1999 - 2002 występowała w reklamach perfum Hugo Boss.
Ukończyła Gresham's School w Holt (Anglia, Wielka Brytania).
Ma starszego przyrodniego brata Jace'a oraz młodszą przyrodnią siostrę Ellie i młodszego przyrodniego brata Jacoba.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych