Simon Baker I

Simon Baker-Denny

8,2
6 501 ocen gry aktorskiej
Simon Baker I
Pochodzi z Tasmanii, gdzie przyszedł na świat w rodzinie nauczycielki języka angielskiego Elizabeth Labberton i pracownika szkolnego Barry'ego Bakera. Kiedy miał 2 lata, jego rodzice rozwiedli się. Matka i ojczym przenieśli się wraz z nim na kontynent do miasta Ballina. Uczęszczał tam do Francis Xavier Primary School, a po jej ukończeniu do Ballina High School. Był nastoletnim mistrzem surfingu i piłki wodnej. Pod koniec lat 90' zaczął brać udział w programach telewizyjnych, a w międzyczasie pracował jako murarz. Na początku występował jako tancerz w teledyskach. Następnie zdobywał sympatię australijskich widzów, grając role w operach mydlanych. W 1997 roku przeniósł się na stałe do Los Angeles, a rok później poślubił swoją życiową partnerkę Rebeccę Rigg. Przygodę z Hollywood rozpoczął, grając epizod w filmie "Tajemnice Los Angeles". Zasłynął rolą w serialu "Obrońca", za którą otrzymał nominację do Złotego Globu. Jednak największą sławę przyniosła mu tytułowa rola w popularnym amerykańskim serialu "Mentalista". W lutym 2013 roku aktor został uhonorowany własną gwiazdą w Hollywoodzkiej Alei Sław.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 lipca 1969

miejsce urodzenia: Launceston, Australia

wzrost: 178 cm

AFI / AACTA (od 2012 roku)
Zdobył AFI / AACTA (od 2012 roku), 1 inna nagroda i 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Rebecca Rigg (od 1998), 3 dzieci: córka Stella Breeze (ur. 08.08.1993), 2 synów: Claude Blue (ur. 1998) i Harry Friday (ur. 19.09.2001)
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1991 r. - "Read My Lips" - Melissa Tkautz, "Love you right" - Euphoria.
Ma starszą siostrę Terri oraz młodsze przyrodnie rodzeństwo: ze strony ojca - brata Luca i siostrę Megan, ze strony matki - brata.
Był przesłuchiwany do roli Griffina Byrne'a w filmie "Sylwester w Nowym Jorku", którą otrzymał Seth Meyers.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych