Simon Baker I

Simon Baker-Denny

8,1
7 360 ocen gry aktorskiej
Simon Baker I
Pochodzi z Tasmanii, gdzie przyszedł na świat w rodzinie nauczycielki języka angielskiego Elizabeth Labberton i pracownika szkolnego Barry'ego Bakera. Kiedy miał 2 lata, jego rodzice rozwiedli się. Matka i ojczym przenieśli się wraz z nim na kontynent do miasta Ballina. Uczęszczał tam do Francis Xavier Primary School, a po jej ukończeniu do Ballina High School. Był nastoletnim mistrzem surfingu i piłki wodnej. Pod koniec lat 90' zaczął brać udział w programach telewizyjnych, a w międzyczasie pracował jako murarz. Na początku występował jako tancerz w teledyskach. Następnie zdobywał sympatię australijskich widzów, grając role w operach mydlanych. W 1997 roku przeniósł się na stałe do Los Angeles, a rok później poślubił swoją życiową partnerkę Rebeccę Rigg. Przygodę z Hollywood rozpoczął, grając epizod w filmie "Tajemnice Los Angeles". Zasłynął rolą w serialu "Obrońca", za którą otrzymał nominację do Złotego Globu. Jednak największą sławę przyniosła mu tytułowa rola w popularnym amerykańskim serialu "Mentalista". W lutym 2013 roku aktor został uhonorowany własną gwiazdą w Hollywoodzkiej Alei Sław.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 lipca 1969

miejsce urodzenia: Launceston, Australia

wzrost: 178 cm

AFI / AACTA (od 2012 roku)
Zdobył AFI / AACTA (od 2012 roku), inną nagrodę oraz 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Rebecca Rigg (od 1998), 3 dzieci: córka Stella Breeze (ur. 08.08.1993), 2 synów: Claude Blue (ur. 1998) i Harry Friday (ur. 19.09.2001)
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1991 r. - "Read My Lips" - Melissa Tkautz, "Love you right" - Euphoria.
Ma starszą siostrę Terri oraz młodsze przyrodnie rodzeństwo: ze strony ojca - brata Luca i siostrę Megan, ze strony matki - brata.
Był przesłuchiwany do roli Griffina Byrne'a w filmie "Sylwester w Nowym Jorku", którą otrzymał Seth Meyers.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zagrał tytułową postać, na barkach której oparto cały serial. Był czarujący, niepoprawny, bardzo inteligentny i spostrzegawczy. Ale przede wszystkim zagrał mężczyznę ogarniętego żądzą zemsty, i straszliwym poczuciem winy, i szukającym odkupienia. Genialna rola!

Idealną rolą dla niego byłaby rola Christian'a w w/w tytule. Facet jest fantastyczny. :)

a potem obejrzałam Mentalistę i wpadłam po uszy! Niby blondyn (dla mnie fuu :D), a ma w sobie to coś, co sprawia, że chce się go oglądać więcej i więcej . Aktorsko stoi bardzo dobrze moim zdaniem, z wyglądu mi nie pasował, a teraz miękną mi kolana jak się uśmiecha, choć jeszcze przystojniejszy i seksowny jest jak...

Jestem pod wrażeniem jego chłopięcego uroku w parze ze zniewalającym uśmiechem. Powala laski w każdym wieku. Nie przypuszczałam, że jeszcze jakiś facet mnie zaskoczy. A On to zrobił. Powodzenia w następnych rolach.

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że Baker nabył prawa do ekranizacji australijskiej noweli "Breath" opowiadającej o młodych surferach. Podobno teraz poszukiwani są młodzi surferzy, którzy wzięliby udział w filmie.

www.merimbulanewsonline.com.au/story/2939656/casting-call-for-young-surfers/

Ktoś jest...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones