serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Mentalista

The Mentalist
2008 - 2015
43 min.
7,8 61 905
ocen
7,8 10 1 61905
23 473
chce zobaczyć
5,7 3
oceny krytyków
Zmysł dedukcji oraz wybitny talent do obserwacji sprawiają, że Patrick Jane jest cennym konsultantem policji przy sprawach kryminalnych. Więcej Mniej
Mentalista zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Kryształowa Statuetka
Serial zdobył nagrodę Kryształowa Statuetka oraz 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Tytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane (Simon Baker), który pracuje jako niezależny prywatny detektyw  i konsultant w Kalifornijskim Biurze Śledczym. Wcześniej, dzięki niezwykłemu talentowi obserwacji i dedukcji, udawał on medium wykorzystując naiwność innych ludzi. Jednak gdy seryjny morderca Red John zabił jego żonę i córkęTytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane (Simon Baker), który pracuje jako niezależny prywatny detektyw  i konsultant w Kalifornijskim Biurze Śledczym. Wcześniej, dzięki niezwykłemu talentowi obserwacji i dedukcji, udawał on medium wykorzystując naiwność innych ludzi. Jednak gdy seryjny morderca Red John zabił jego żonę i córkę postanowił porzucić dotychczasowy zawód i pomagać policji. Stosując swoje zdolności oraz wykorzystując takie metody jak sugestia, hipnoza czy manipulacja potrafi rozwiązać najróżniejsze sprawy kryminalne.

studio
Primrose Hill Productions / Warner Bros. Television (współudział)
tytuł oryg.
The Mentalist
inne tytuły
Prawdopodobnie celowo twórcy serialu popełnili błąd w odcinku "Flame Red". Patrick Jane rozmawia z Tommym o książce "Moby Dick", gdzie ten stwierdza, że wieloryb ginie. Natomiast w powieści Moby Dick przetrwał zabijając Ahaba.
W odcinku "Blue Bird" (6x22), po przyjeździe do Miami, Patrick Jane wynajmuje kabriolet Cadillac DeVille. Cadillac jest pokazany z rejestracją florydzką na przedzie, ale na Florydzie nie wymaga się tablicy z przodu, jest tylko tylna. W rzeczywistości ten samochód wygląda na model z 1968 roku, który kwalifikowałyby się do oznaczenia "Antyki" zamiast regularnej rejestracji.
W odcinku "Blue Bird" (6x22), kiedy Jane i Lisbon według scenariusza przebywają na Florydzie, w tle widać wysokie góry, które w rzeczywistości są w Południowej Kalifornii.
Telewizja odgrywa współcześnie bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Jest najlepszym źródłem informacji, a także rozrywki. Pozwala oderwać się od rzeczywistości, przeżyć różne emocje, a czasami po prostu "zabić" czas. Widzowie z niecierpliwością czekają na kolejne odcinki swoich ulubionych seriali. Nieprawdopodobne jest to, jak można... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych