Stan Winston

6,7
58 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Stan Winston

Przede wszystkim za "Predatora" i "Terminatora".

Sagan

Zgadzam się, 10/10. Za Predatora, Terminatora i Obcego.

[*]

Mowiacy_do_reki

Tak, i za "Parki jurajskie". Mało kto wie ale gość jest też wspólnie z Robem Bottinem współtwórcą filmu "Rzecz" z 1982 roku.

Mowiacy_do_reki

Ksenomorfa to stworzył Hans Rudolf Giger.

baldman83pl

Nie twierdziłem inaczej.

http://www.imdb.com/title/tt0090605/fullcredits?ref_=tt_ov_st_sm

Mowiacy_do_reki

A co wyżej napisałeś? :)

baldman83pl

Nie widzisz?
Powtarzam, więc:
"Nie twierdziłem inaczej.

http://www.imdb.com/title/tt0090605/fullcredits?ref_=tt_ov_s... ".

Mowiacy_do_reki

Nosz kur... :) Przecież wyraźnie napisałeś w październiku 2009: "Za Predatora, Terminatora i Obcego."

baldman83pl

No i gdzie, nosz... jasny księżyc jest napisane, to co starasz się mi zarzucić?

Mowiacy_do_reki

Miałeś rację, źle to zinterpretowałem... efekty specjalne w "dwójce" robił, także zwracam honor.

baldman83pl

Bo Winston robił efekty do Obcego 2, lol

rozkminator

Robił, robił :)

baldman83pl

Można za to wspominać o Pumpkinhead'zie, niesłusznie zapomnianym filmem w reżyserii SW, gdzie jest de facto potworek wg. jego pomysłu (bo i Xenomorfa i Terminatora i dinozaury wymyślał jednak ktoś inny)

rozkminator

Hmm... To Terminatora Winston nie stworzył?

baldman83pl

Jeśli chodzi o koncept - nie ;) Pomysł pochodził od samego Camerona, któremu przyśnił się którejś nocy metalowy tors trzymający noże, czołgający się w ucieczce przed wybuchem. Pomysł ten stał się zalążkiem scenariusza do Terminatora. Winston został zatrudniony już po przedstawieniu scenariusza wytwórni i to w dodatku z polecenia osoby pierwotnie wybranej przez Camerona do tej roli - Dicka Smitha. Finalny wygląd został ustalony wspólnie z Cameronem i ponoć przypomina mocno jego sen. Winstonowi można więc przypisywać obleczenie pomysłu w formę, ale de facto pomysłodawcą jest Cameron. Podobnie z królową Obcych, którą Cameron wymyślił i obszkicował, a Winston powołał do "życia". Rękoma tuzinów pracowników i zewnętrznych firm, ale już nie demitologizujmy go bardziej ;P Z drugiej strony, co to za demitologizacja; wszak nie liczy się to, czy facet wpadł na ten czy inny pomysł, ale JAK go zrealizował. Wiemy jak - po mistrzowsku. Pomysł Predatora też podsunął mu Cameron, który podczas wspólnego lotu opowiadał mu że chciałby zobaczyć film z potworem posiadającym żwaczki :)

Tak na marginesie - Cameron chciał zrobić "płynnego" Terminatora już przy pierwszej części, ale nie było technologii pozwalającej zrealizować jego pomysł ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones