Steve McQueenI

Terence Steven McQueen

8,5
5 985 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Steve McQueen

Droga społeczności. Pomóżcie. Od jakich filmów zacząć jeśli chodzi o role Steve'a McQueena?

maciek138

1. Ucieczka gangstera- mój ulubiony z nim film;
2. Afera Thomasa Crowna- powstał remake z Piercem Brosnanem, ale oryginał jest wg mnie bardziej pociągający;
3. Bullit;
4. 7 wspaniałych;
5. Tom Horne lub Łowca - piękne pożegnanie McQueena z kinem.

Na koniec (albo jak chcesz zacznij od tego) obejrzyj dokument "Steve McQueen: The Essence of Cool"

pozdro

maciek138

"Papillon"
"Great Escape"
"Getaway"
"Magnificent Seven"
"Great St. Louis Bank Robbery"
"Towering Inferno"

maciek138

Dodam jeszcze:
http://www.filmweb.pl/film/Cincinnati+Kid-1965-33021
http://www.filmweb.pl/film/Romans+z+nieznajomym-1963-92301
http://www.filmweb.pl/film/Piekło+jest+dla+bohaterów-1962-92167

madz20

Dla mnie absolutny top filmów z McQueenem to:

1) Bullitt
2) Wielka ucieczka
3) Papillon
4) Ucieczka gangstera

Pierwsze filmy z nim, jakie przed laty obejrzałem i dzięki którym go polubiłem.

madz20

Taka ciekawostka: ilm "Piekło jest dla bohaterów" to film z 1962 roku, fabuła wojenna, wśród żołnierzy jest również dwóch Polaków: Koliński i Janeczek i duża scena po polsku.

użytkownik usunięty
maciek138

Ja bardzo polecam Żołnierz w deszczu. Wczoraj zaczęłam jego filmografię od tego właśnie filmu i dla mnie bomba. :)

Najlepszy film ze Steve'm to zdecydowanie "Ziarnka Piasku". Zasłużona nominacja do Oscara, nawet w mojej opinii powinien wygrać. Mówię to jako wielki fan Steve'a, który oglądnął wszystkie jego filmy z wyjątkiem Never love a stranger, który w internecie pozostaje nieuchwytny :/

użytkownik usunięty
Lees1993

Ja słyszałam, że gdzieś na necie można go zdobyć ale niestety nie wiem gdzie :(

"Żołnierz w deszczu" to rzadka okazja zobaczyć Steve'a w roli komediowej, a nawet trochę śpiewającego. Nie widziałam jeszcze filmu "Dziecino, deszcz musi padać", gdzie wg opisu w ogóle gra wokalistę. Są to jego wczesne filmy, więc miał jeszcze na tyle młodzieńczej werwy, animuszu, a może i desperacji by się wybić, że próbował wszystkiego, oczywiście z niemałym wdziękiem. Później, jak wiadomo zyskał przydomek King of cool, nie za pierwsze dokonania przecież.

użytkownik usunięty
joanna_n16

"Blob" z jego udziałem też jest trochę komediowy, główna muzyczka jest śmiechowa :D Gość gral w sporej ilości dobrych filmów np. Wielka Ucieczka, Papillon, Koniokrady, Miłosna Ruletka, która notabene jest komedią i McQueen trochę śmiesznych scen tam ma z tego co pamiętam.

"Miłosnej Ruletki" niestety jeszcze nie widziałam. Właśnie dzisiaj za to doczytałam, że w filmie "Dziecino..." jednak nie śpiewa, tylko jest dubbingowany. W dzisiejszych produkcjach to już by raczej nie przeszło (chyba, że w filmach biograficznych). Polecam natomiast "Piekło jest dla bohaterów". Rola McQueena porażająco minimalistyczna (w "Siedmiu Wspaniałych" też niewiele mówi, choć rywalizuje o prym z Yulem Brynerem,ale jest eksponowany zdjęciami), w dodatku akcja głownie rozgrywa się w ciemnościach, ale uważam, że to aktorski majstersztyk. Drugim filmem z udziałem McQueena, który chętnie polecę to "Wróg Ludu" (lekko kostiumowy, na podstawie dramatu Ibsena). Aktor ukryty za charakteryzacją (potężny zarost na głowie i brodzie) gra rolę poważną, dramatyczną, ale tym razem ekspresyjnie, porzuca pozę Króla Chłodu na rzecz żywych emocji i jak dla mnie jest wiarygodny. Osobiście uważam, że w rolach stricte komediowych bywa przerysowany, na siłę zabawny. Wyjątkiem są role nie wprost komediowe, ale lekko zagrane, jak "Sprawa Thomasa Crowna", "Wielka ucieczka", jakby bawił się swoim urokiem osobistym.

użytkownik usunięty
joanna_n16

Tak, w "Dziecino..." jest dubbingowany. Oba polecane przez Ciebie filmy już widziałam :) W sumie mam zaliczoną całą jego filmografię prócz Dixie Dynamite, Girl On The Run i serialu Poszukiwany: żywy lub martwy ;)

W Dixie Dynamite się nie nagrał, to bardziej ciekawostka z życia niż rola... "Poszukiwany..." trudno będzie złapać, bo to serial, ale wydaje mi się, że gdzieś kiedyś fragmenty widziałam, dawno, przed erą inernetu i telewizji róznych, czyżby TVP kiedyś emitowała?... Ja mam jeszcze parę filmów do obejrzenia, szperam nieustannie w necie, ale i on ma swoje luki i ograniczenia, choć zdziwiona jestem, że udało mi się i tak do wielu filmów dotrzeć., np, na cda, zaq2...

maciek138

Koniecznie "Między linami ringu".
Aktorski pojedynek Paula Newmana ze Stevem McQueenem!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones