Steve McQueenI

Terence Steven McQueen

8,5
6 073 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Steve McQueen

W ciekawostkach przeczytałem że zmarł na raka płuc podczas, kiedy na IMDB widnieje, że (w wolnym tłumaczeniu) 'zmarł na atak serca w wyniku operacji' /tłumaczenie może niezbyt udane ;) o ile wogóle ścisłe :D
źródło: http://www.imdb.com/name/nm0000537/bio

cOOba

zmarł na raka płuc

Black_Smog

No, a jakieś żródło na potwierdzenie ? ;)

cOOba

imdb :) nie wiem, ale tu gdzie (w ktoryms temacie) ktos napisal, ze zmarl na raka pluc, ale przyczyna nie byly fajki. osobiscie sam nie wiem jak to na prawde bylo

Vin_McQueen

To przeczytaj to, co napisałem powyżej, a potem to:
http://www.imdb.com/name/nm0000537/bio
"heart attack following surgery" - tu wyrażnie stoi, że zmarł na atak serca - chyba, że uznać, że IMDB jest niewiarygodne. Myśląc jednak w ten sposób niedługo trzeba będzie wierzyć w szklaną kulę, fusy etc ;)

cOOba

mysle ze z tego co pisza na imdb to jest prawda bo na takim portalu nie moga sobie pozwolic na pomylki :)

użytkownik usunięty
Black_Smog

Steve zmarl na raka pluc,ktory pwstal na wskutek tego ze Steve pracowal w mlodosci przy azbescie i fakt ten przyczynil sie do rozwoju raka pluc.

cOOba

z tego co wyczytałam to główną przyczyną raka było jego zamiłowanie do motoryzacji a mianowicie zbyt częste przebywanie w zamkniętych garażach - spaliny, etc

cOOba

najbliżej byli cOOba i gosiaczekI_2

bezpośrednią przyczyną śmierci Steve'a McQueena był zawał serca podczas operacji usunięcia raka płuc, był to szczególny rodzaj raka wywołany wdychaniem drobin azbestu, którym pokryte są okładziny cierne części samochodowych i motocyklowych, np. hamulców lub sprzęgła, jest to typowa choroba mechaników i w przypadku McQueena faktycznie była spowodowana jego wielkim zamiłowaniem do motoryzacji

w dokładnie ten sam sposób szkodzą dachy pokryte eternitem - azbest wykrusza się z betonu i dostaje do dróg oddechowych

cOOba

Mial raka pluc a konkretniej tzw Międzybłoniak opłucnej jest nowotworem rzadkim, szacunkowa zachorowalność to 1 na 120000. Większość przypadków (>70%) związana jest z ekspozycją na azbest. Oprocz tego oczywiscie byl wieloletnim palaczem.

Zmarl w Meksyku na atak serca spowodowany operacja usuniecia ogromnych przerzutow raka jakie utworzyly sie w okolicach jego jamy brzusznej. Zignorowal ostrzezenia amerykanskich lekarzy ktorzy twierdzili ze jego serce nie wytrzyma takiej operacji i ze juz po prostu nie da sie przedluzyc jego zycia. Zostal skremowany a jego popioly rozsypane nad oceanem spokojnym.

Niedlugo przed smiercia udzielil wywiadu w ktorym w glownej mierze winil swoj stan ekspozycja na azbest, kiedy to usuwal azbestowe izolacje z rur na statku wojskowym podczas swojej sluzby w armii.

Zrodlo: wikipedia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones