Steven A. Strait

Steven Strait I

biografie

(1)
  • Steven A. Strait urodził się 23 marca 1986 roku w nowojorskim Greenwich Village. Jest angielskiego, włoskiego i holenderskiego pochodzenia. Wychowywał się wraz z siostrą w rodzinie Jean i Richarda Straitów. Uczęszczał do Xavier High School, a następnie do Village Community School. W trakcie nauki zapisał się na zajęcia aktorskie u Stelli Adler. Nim rozpoczął karierę aktorską, brał udział w licznych sesjach zdjęciowych do katalogów i magazynów, takich jak: "Details", "Pop", "Spoon", "Surface" i "Vogue". Ponadto współpracował ze znanym fotografem - Bruce'm Weberem, który opisał Stevena w swojej książce, zatytułowanej "All-American: Short Stories".

    Po ukończeniu liceum, wyjechał do Kalifornii, gdzie udał się na przesłuchanie do komedii "Sky High", a niedługo potem został otrzymał jedną z głównych ról w "Cenie Uczuć". Na potrzebę produkcji wykonał utwory: "Boomerang", "Half Lit", "House Lights", "Never Said Anything", "Pure Example", "Smart in a Stupid Way" i "This Is Living", które znalazły się na ścieżce dźwiękowej filmu. W 2005 roku wystąpił w horrorze "Pakt milczenia", gdzie wykonał wszystkie akrobacji, bez konieczności zatrudniania dublerów. Krótko po premierze filmu, wziął ślub z Lynn Collins. W 2011 roku wyjechał do Miami, na czas zdjęć do serialu dramatycznego "Miasto cudów". Wkrótce później rozwiódł się ze swoją żoną.

    W 2014 roku został zaangażowany do serialu science fiction "The Expanse", który zadebiutował na kanale SyFy. Początkowo produkcja miała mieć trzy sezony, jednak ze względu na wsparcie fanów i wysokie wyniki oglądalności, serial został wykupiony przez stacje Amazon. Poza graniem głównej roli, od trzeciej serii jest również producentem. W 2019 roku poślubił modelkę Darię Zhemkove.

opinie i nagrody
multimedia