Steven A. Strait

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/279475/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1847,"rate":7.047103410936654,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/279475/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":7.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/279475/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,0
1 847 ocen gry aktorskiej
Steven Strait I
Steven A. Strait urodził się 23 marca 1986 roku w nowojorskim Greenwich Village. Jest angielskiego, włoskiego i holenderskiego pochodzenia. Wychowywał się wraz z siostrą w rodzinie Jean i Richarda Straitów. Uczęszczał do Xavier High School, a następnie do Village Community School. W trakcie nauki zapisał się na zajęcia aktorskie u Stelli Adler. Nim rozpoczął karierę aktorską, brał udział w licznych sesjach zdjęciowych do katalogów i magazynów, takich jak: "Details", "Pop", "Spoon", "Surface" i "Vogue". Ponadto współpracował ze znanym fotografem - Bruce'm Weberem, który opisał Stevena w swojej książce, zatytułowanej "All-American: Short Stories".

Po ukończeniu liceum, wyjechał do Kalifornii, gdzie udał się na przesłuchanie do komedii "Sky High", a niedługo potem został otrzymał jedną z głównych ról w "Cenie Uczuć". Na potrzebę produkcji wykonał utwory: "Boomerang", "Half Lit", "House Lights", "Never Said Anything", "Pure Example", "Smart in a Stupid Way" i "This Is Living", które znalazły się na ścieżce dźwiękowej filmu. W 2005 roku wystąpił w horrorze "Pakt milczenia", gdzie wykonał wszystkie akrobacji, bez konieczności zatrudniania dublerów. Krótko po premierze filmu, wziął ślub z Lynn Collins. W 2011 roku wyjechał do Miami, na czas zdjęć do serialu dramatycznego "Miasto cudów". Wkrótce później rozwiódł się ze swoją żoną.

W 2014 roku został zaangażowany do serialu science fiction "The Expanse", który zadebiutował na kanale SyFy. Początkowo produkcja miała mieć trzy sezony, jednak ze względu na wsparcie fanów i wysokie wyniki oglądalności, serial został wykupiony przez stacje Amazon. Poza graniem głównej roli, od trzeciej serii jest również producentem. W 2019 roku poślubił modelkę Darię Zhemkove.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 marca 1986

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 188 cm

żona Lynn Collins (od 23.12.2007 do 2013, rozwód)
Jest wokalistą zespołu "Tribe".
Jest absolwentem Xavier High School w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Ma młodszą siostrę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych