Taryn Manning 

7,9
5 069 ocen gry aktorskiej
Taryn Manning
Urodzona w Falls Church (Wirginia). Jej rodzice rozwiedli się w 1981 roku. Jej matka, Sharyn, pracowała na dwa etaty by utrzymać Taryn i jej starszego brata Kellina. Ojciec, muzyk i kierownik hotelu, popełnił samobójstwo w 1993 roku. Taryn dorastała w Tucson (Arizona), gdzie przeprowałziła się z matką i bratem po rozwodzie rodziców. Później w Los Almitos (Kalifornia) próbowała swoich sił w Orange Country High School of the Arts. Manning zaczęła tańczyć w wieku 12 lat i wygrała wiele konkursów łącznie z Mistrzostwami Arizony w karate.
Manning aktorstwo zaczeła w późnych latach dziewiędziesiątych, pojawiając się w małych rolach w kilku filmach i telewizyjnych produkcjach oraz epizodach The Practice, Get Real, Boston Public, NYPD Blue, Popular. Próbowała wybić się poprzez Popular( nasz Idol) w 2001 roku. Świat usłyszał o niej w 2002 roku gdy zagrała u boku Britney Spears w filmie Crossroads rolę przyjaciółki głównej bohaterki. Później grała w m.in. White Oleander, 8 Mile, A Lot Like Love.
W roku 2003 Manning wraz ze swoim bratem założyła zespół Boomkat. Ich debiutancki album Boomkatalog.One został wydany 18 marca 2003 roku. Taryn zaśpiewała nową wersję "I'll take you there" z Tweet. Piosenka Boomkat znajduje się na soundtracku "8 Mili".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 listopada 1978

miejsce urodzenia: Falls Church, Wirginia, USA

wzrost: 157 cm

awards.label.awards: 5 nominacji

W 2001 roku, odrzuciła rolę Pixel w filmie "Wesoły obóz", ostatecznie otrzymała ją aktorka Jaime King.
Jest wokalistką w grupie BOOMKAT.
W 2002 roku reklamowała jeansy firmy GAP.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych