[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/182954/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":19,"rate":6.578947368421052,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/182954/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,6
19 ocen gry aktorskiej
Tasneem Roc
Tasneem Roc urodziła się w Sydney w Australii, gdzie poznali się jej rodzice - mama Szkotka i ojciec Birmańczyk. Ze względu na zawód ojca, rodzina mieszkała w Anglii do czasu, gdy Tasneem skończyła 14 lat. Aktorka uczyła się w Turramurra High School i Australian Theatre for Young People. Gdy była dzieckiem marzyła o założeniu własnego zoo. Chciała trzymać w ogródku swojego domu lwy jako zwierzęta domowe. Od 12. roku życia zaczęła myśleć poważnie o aktorstwie. Gdy była pełnoletnia zaczęła się rozglądać za własnym agentem. Udało jej się i dostała rolę Mariel w serialu "Szkoła złamanych serc". Potem jednak dostała inną postać do zagrania - Thanię. W 2001 roku podjęła ponownie studia na Uniwersytecie w Sydney, które przedtem przerwała dla kariery aktorskiej.
Jest osobą kreatywną: maluje, brała też udział w kursach plastycznych, lubi pisać. Za wzór do naśladowania uważa Katharine Hepburn (pod względem aktorstwa) oraz lidera partii demokratycznej Birmy - Aung San Suu Kyi.
Preferuje naturalny wygląd, w przeciwieństwie do granej w "Szkole złamanych serc" Thanii, która nosiła kolorowe ubrania, mocny makijaż i dziwne fryzury. Twierdzi, że jest osobą która najpierw myśli, a potem mówi. Chce jak najwięcej grać i doskonalić swoje umiejętności. Najlepiej w teatrze lub filmach. Nie lubi za to grać scen intymnych, chociażby pocałunku, ponieważ bardzo ją to stresuje.
Tasneem lubi spędzać czas aktywnie: uprawia wspinaczkę skałkową i jeździ na rolkach. Słucha blues'a, jazzu i hip hopu. Jej ulubioną potrawą jest pasta. Przyjaźni się z Biancą Nacson i Katherine Hicks, które również grały w "Szkole złamanych serc".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 grudnia 1978

miejsce urodzenia: Sydney, Australia

Ma brata Jamesa. Jest od niej młodszy o dwa lata.