Thomas Stanley Holland

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/1619211/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":42234,"rate":8.605649476724913,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/1619211/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":789,"rate":8.034220532319392,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/1619211/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":3,"rate":9,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/1619211/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"pracy reżysera"}}]
8,6
42 234 oceny gry aktorskiej
Tom Holland X
Thomas Stanley Holland przyszedł na świat 1 czerwca 1996 roku w londyńskim mieście Kingston upon Thames. Jego matka Nicola Elizabeth jest fotografem, a ojciec, Dominic Anthony, trudni się jako komik i prowadzący program dyskusyjny "The Wright Stuff". Wychowywał się wraz z trzema młodszymi braćmi, bliźniakami Harrym i Samem oraz Paddym. W młodym wieku zaczął uczęszczać na zajęcia z hip-hopu w Nifty Feet Dance School, gdzie został zauważony przez popularną choreografkę - Lunne Page, podczas festiwalu tanecznego w Richmond. Po ośmiu przesłuchaniach i kolejnych dwóch latach treningu, zagrał na West Endzie w "Billy Elliot the Musical" jako Michael. W 2008 roku zadebiutował w tytułowej roli Byllego i zebrał pozytywne opinie od krytyków, chwalących jego wszechstronne umiejętności aktorskie i taneczne.

Edukował się w rzymskokatolickiej szkole w południowo-zachodnim Londynie, gdzie gnębili go jego rówieśnicy przez to, że był tancerzem. Ponadto naukę utrudniała mu dysleksja, którą zdiagnozowano u niego w wieku siedmiu lat. Następnie uczęszczał do Wimbledon College, a później rozpoczął dwuletni kurs w The BRIT School for Performing Arts and Technology w Croydon. W międzyczasie przez krótki czas uczył się w szkole stolarskiej w Cardiff, w Walii.

W 2010 roku po raz ostatni wcielił się w Billy'ego Elliota, a dwa miesiące od finałowego pokazu, wziął udział w przesłuchaniu do roli Lucasa w filmie "Niemożliwe". Na potrzebę produkcji podróżował po Alicante, Barcelonie, Madrycie i Tajlandii, gdzie były realizowane zdjęcia. Za ten występ został uhonorowany nagrodami Nevada Critics Awards, National Board of Review oraz Hollywood Spotlight Award, a także licznymi nominacjami do nagród Saturny, Critics Choice i Goya. Ponadto otrzymał pozytywne opinie od krytyków i współpracowników z planu zdjęciowego.

Niedługo potem został zaangażowany do ekranizacji powieści Davida Granna , zatytułowanej "Zaginione miasto Z". Ostatniego dnia kręcenia zdjęć do produkcji, złamał sobie nos. Następnie wziął udział w przesłuchaniu do roli Petera Parkera / Spidermana w "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", mimo że panicznie boi się pająków. Za ten występ otrzymał nagrodę Saturn, w kategorii najlepsza kreacja młodego oraz Golden Schmoes Awards,w kategorii przełomowy występ. W międzyczasie wyreżyserował krótkometrażowy film - "Tweet".

Wkrótce potem wystąpił z Zendayą w programie "Lip Sync Battle", gdzie wykonał numer taneczny do uworu "Umbrella" Rihanny. W 2017 roku otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA (Rising Star), w kategorii największa aktorska nadzieja kina. Następnie był zmuszony zrezygnować z roli Seaplane'a McDonougha w "Jumanji: Przygoda w dżungli" z powodu pracy przy filmie "Spider-Man Homecoming". Później ponownie grał Petera Parkera w "Avengers: Wojna bez granic", "Avengers: Koniec gry" i "Spider-Man: Daleko od domu", za co otrzymał kolejne prestiżowe nagrody filmowe.

W maju 2017 roku ogłoszono, że został obsadzony jako młody Nathan Drake w filmowej adaptacji serii gier Naughty Dog's "Uncharted". Następnie wyjechał do Kanady, gdzie powstawał film "Chaos Walking". Podczas pracy na planie został uderzony w twarz przez kaskadera, który złamał mu nos, a ostatniego dnia kręcenia stracił przytomność podczas wykonywania sceny pod wodą. W marcu 2020 roku w Berlinie, rozpoczęły się zdjęcia do "Uncharted", jednak zostały wstrzymane z powodu pandemii wirusa COVID-19.

Jako model wziął udział w licznych sesjach zdjęciowych do katalogów i magazynów takich jak: "The Hollywood Reporter Magazine", "Seventeen México", "Cineplex Magazine" czy "GQ". Ponadto wraz z braćmi sponsoruje fundację The Brothers Trust, która zbiera pieniądze na różne cele charytatywne.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 czerwca 1996

miejsce urodzenia: Kingston upon Thames, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

BAFTA
Zdobył BAFTA, 9 innych nagród i 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
BAFTA Największa aktorska nadzieja kina ('Rising Star') w roku 2017 Saturn Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki za film Spider-Man: Daleko od domu w roku 2019 Saturn Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki za film Spider-Man: Homecoming w roku 2018 Saturn Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki za film Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów w roku 2017 Kryształowa Statuetka Ulubiona gwiazda kina akcji za film Spider-Man: Daleko od domu w roku 2019 Teen Choice Aktor lata za film Spider-Man: Daleko od domu w roku 2019 Teen Choice Aktor lata za film Spider-Man: Homecoming w roku 2017
Ma trzech młodszych braci: bliźniaków Sama i Harry'ego oraz Paddy'ego.
Jest synem Dominica Hollanda.
Ukończył Wimbledon College w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych