Postać

Spider-Man

Superbohater, nastolatek, licealista. Zyskuje moce dające mu nadludzką siłę i sprawność, pozwalające chodzić po ścianach oraz strzelać z rąk pajęczą siecią. Pojawia się w komiksach Marvela, ich aktorskich i animowanych adaptacjach oraz w grach wideo.

Najbardziej traumatycznym wydarzeniem w życiu Petera jest śmierć wujka Bena, który był jednym z jego opiekunów - od tej pory pozostaje pod opieką ciotki May. Jako nastolatek jest niezdarny i poniewierany przez rówieśników. Zmienia się to, kiedy pewnego dnia zostaje ugryziony przez radioaktywnego pająka. Dzięki temu zyskuje nadludzkie zdolności i w czerwono-niebieskim kostiumie rusza do walki z przestępcami w Nowym Jorku. Jego wrogami są m.in. Zielony Goblin, Jaszczur, Vulture i Mysterio. Podczas wojny superbohaterów Tony Stark werbuje go, aby pomógł mu stawić czoła Kapitanowi Ameryce. Od tamtej pory Parker jest stałym członkiem zespołu Avengers.

W filmach MCU (Kinowe Uniwersum Marvela) w postać wciela się Tom Holland. Wcześniej Petera Parkera grali m.in. Tobey Maguire i Andrew Garfield. Prócz tego superbohater pojawia się w wielu animowanych adaptacjach komiksów Marvela. W serialu Spider-Man głos podkłada mu Christopher Daniel Barnes, a w Mega Spider-Man Drake Bell. Bardzo często gości również w grach wideo. W "Marvel's Spider-Man" z 2018 roku głosu użycza mu Yuri Lowenthal.

Więcej Mniej
świat Marvel twórca Stan Lee data powstania sierpień 1962 pochodzenie USA
Marvel’s Midnight Suns
Zwiastun nr 1 (polski)
Spider-Man: Bez drogi do domu
Zwiastun nr 1 (polski)
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
Zwiastun nr 3 (polski) 2:02
Checkpoint
Checkpoint Czy 2023 rok będzie jednym z lepszych dla graczy?
Marvel jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Spider-Man jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.