Tracey Ullman 

Trace Ullman

7,5
2 780 ocen gry aktorskiej
Tracey Ullman
Ullman zdobywała popularność w telewizji i na deskach teatralnych jako aktorka komediowa, piosenkarka i tancerka. Pierwszą znacząca rolę zagrała w "Give My Regards to Broad Street" razem z Paulem McCartneyem. W filmie "Plenty", gdzie zagrała bardzo ekscentryczną przyjaciółkę Meryl Streep, dałą się poznać nie tylko jako aktorka komediowa. W 1987 roku rozpoczęła nagrywanie "Tracey Ullman Show", który zdobył między innymi nagrodę Emmy. Wiele nominacji i nagród przyniosły jej również gościnne występy w "Ally McBeal". Najważniejszymi rolami kinowymi Ullman w jej dotychczasowej karierze są postacie wykreowane w "Kocham cię na zabój", "Strzały na Broadwayu", "Robin Hood: Faceci w rajtuzach" oraz nominowana do Złotego Globu rola w filmie "Small Time Crooks".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 grudnia 1959

miejsce urodzenia: Slough, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 166 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 7 innych nagród oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Allan McKeown (27.12.1983 - 24.12.2013, jego śmierć), 2 dzieci: córka Mabel Ellen (ur. 01.04.1986) i syn John Albert Victor (ur. 06.08.1991)
Uczęszczała do renomowanej Italia Conti Academy of Theatre Arts w Londynie.
Tracey nagrała kilka scen i pojawiła się w trailerze do filmu "Ze śmiercią jej do twarzy" [1992] jako kelnerka (Dziewczyna Ernesta). Robert Zemeckis bojąc się 'cukierkowego zakończenia" z Willisem i Ullman uciekającymi do Europy ostatecznie wyciął wszystkie sceny z jej udziałem.
Została zaproszona na zdjęcia próbne do roli Alex Forrest w filmie "Fatalne zauroczenie", którą ostatecznie otrzymała Glenn Close.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych