Film

I Love You to Death

1990 1 godz. 36 min.
6,8 4 578
ocen
6,8 10 1 4578
2 014
chce zobaczyć
{"id":"6798","linkUrl":"/film/Kocham+ci%C4%99+na+zab%C3%B3j-1990-6798","alt":"Kocham cię na zabój","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/67/98/6798/6940608.2.jpg"}
Rosalie odkrywa, że mąż ją zdradza. Postanawia dokonać krwawej zemsty.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Joey Boca (Kevin Kline) jest poczciwym Włochem, pantoflarzem, skrycie dającym upust swemu umiłowaniu do płci pięknej. Jego żyjącej w błogiej nieświadomości żonę gra Tracey Ullman. Pewnego dnia przyłapuje ona męża na zdradzie i ulega skrajnym emocjom. Myśl o krwawej zemście podsuwa jej dopiero pochodząca z Jugosławii matka. Od tego momentu panie na różne sposoby próbują pozbyć się wiarołomcy.

boxoffice
$16 186 793 w USA
studio
Chestnut Hill Productions / TriStar Pictures
inne tytuły
Kocham ciebie na śmierć Polska
Więcej...
Kevin w drodze na posterunek policji ma na sobie czarne spodnie, jednak w środku na przesłuchaniu jego spodnie są już jasne.
W scenie gdzie Kevin czeka z kwiatami na małżonkę zegar pokazuje co chwilę zupełnie inną godzinę.
Film luźno oparty na prawdziwej historii Frances Toto, która podjęła cztery nieduane próby zamordowania zdradzającego ją męża Anthony'ego Toto (historia zdarzyła się w Allentown w Pennsylwanii w 1984). Anthony spędził cztery dni w łóżku, otruty lekarstwami oraz postrzelony przez Frances i jej przyjaciół, którzy dostali 4-letnie wyroki za próbę morderstwa.
"Kocham Cię na zabój" to rewelacyjna czarna komedia z 1990 roku, w której reżyser Lawrence Kasdan w groteskowy sposób pokazuje, do czego zdolna jest zdradzona żona, gdy ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 80%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • duet REEVES i HURT to bomba!

  AutorAutor ocenił(a) film na 4

  Obaj są po prostu kapitalni jako zaćpani zramolali hipisi. Zaskakujące połączenie, bo są do siebie bardzo podobni w zachowaniu. Nigdy bym nie wpadł na taki duet. Dla nich warto obejrzeć ten bardzo średni film.

 • CUDO ,A NIE FILM !

  Kol_Kirshner

  Bardzo zabawna komedia ,usmiałem się na niej więcej niz na kabaretach i innych ''pseudo- komediach'' ,jesli znacie coś podobnego ,to prosze o tytuły ;-))

 • po latach inny odbiór

  panna_x_filmweb ocenił(a) film na 4

  sama nie wiem czemu- kiedy oglądałam go kiedyś, wiele lat temu,bardzo mi się podobal, natomiast kiedy widziałam go ostatnio to bardziej irytował niż bawił. nic nie zostało z dawnego odbioru. nie podobał mi się. przykro tak się rozczarować, może z czasem zmienia się gust albo humor?

 • Opowieść o zatrutym spaghetti.

  Lisowczyk ocenił(a) film na 7

  Rewelacyjna komedia w sam raz na relaks. Kline potwierdza, że jest świetnym komikiem.

  2
  • "They wanna hear reggae music." :D

   kangur_msc_CM ocenił(a) film na 6

   Fajny film, choć może i czegoś tu jednak zabrakło. Fajny motyw z włosko-jugosłowiańską rodzinką prowadzącą pizzerię, fajna obsada. Kilka gagów rewelacyjnych, ale po za tym jest chyba trochę zbyt zpokojnie. A może się czepiam? Zakończenie jest zaskakujące i bardzo oryginalne. Wg mnie ... więcej

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.