Travis Fimmel 

9,0
22 023 oceny gry aktorskiej
Travis Fimmel
Syn Chrisa Fimmela - hodowcy bydła i pielęgniarki Jennie pochodzi z Australii. Urodził się 15 lipca 1979 roku 40 mil od miejscowości Echuca, w północnej części stanu Victoria. Po ukończeniu 17 lat przeniósł się do Melbourne, gdzie uczęszczał na Uniwersytet RMIT. Grał tam w piłkę nożną i później studiował projektowanie. Po złamaniu nogi zrezygnował z profesjonalnej piłkarskiej kariery. Wysoki (183 cm wzrostu) niebiesko-zielonooki blondyn wkrótce potem został odkryty przez łowcę talentów Matthew Andersona i podjął pracę dla Chadwick Model Management.

Zanim osedlił się w Londynie, gdzie pracował w pubie, przez dwa i pół roku podróżował po Europie, Tajlandii i Azji. W roku 2000 postanowił wyjechać do Stanów Zjednoczonych, zamieszkał w Los Angeles i rozpoczął karierę z 60 dolarami w kieszeni. Pracował dla agencji LA Models, gdzie jego agentem był Paul Nelson. Wystąpił w kampanii reklamowej ''Gap'' i ''L'Oreal''. Pojawił się w teledysku Janet Jackson ("Someone To Call My Lover", 2001 r.) i Jennifer Lopez ("I'm Real", 2003 r.). Reklamował wyroby Calvina Kleina.

Jego zdjęcie w stringach Calvina Kleina na billboardzie spowodowało takie zamieszanie na zajętych ulicach Londynu, że klub samochodowy zażądał jego usunięcia, bo kobiety-kierowcy zwalniały przy billboardzie, powodując wypadki i korki. W 2002 roku Travis był nominowany do tytułu najseksowniejszego kawalera świata magazynu "People".

Zadebiutował w roli Johna Claytona, tytułowego bohatera kanadyjsko-amerykańskiego serialu Warner Bros "Tarzan". To nowe przygody Tarzana od afrykańskiej dżungli do ulic Nowego Jorku.

Był związany z Nicole Appleton, wokalistką zespołu All Saints.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 lipca 1979

miejsce urodzenia: Echuca, Australia

wzrost: 183 cm

W 2002 r. wystąpił w kampanii reklamowej Calvina Kleina pt. "Crave"
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2001 r. - "Someone To Call My Lover" - Janet Jackson;
- 2003 r. - "I'm Real" - Jennifer Lopez;
- 2009 r. - "Country Kid in the City" (wraz z Caitlin Dahl) -  Stephen Rowe.
Ma dwóch starszych braci.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

w brodzie wygląda dużo lepiej :D

Mam nadzieje że po "Vikings" jego kariera się rozwinie.

Zauważcie jak gra w Vikingach, widać, że dużo czerpie z Pitta, są podobni fizycznie, maja podobną aparycję. Fimmel zdaje
się zdawac sobie z tego sprawę, i pełnymi garściami czerpie, a przynajmniej stara się czerpać z
Pitta w niektórych gestach, spojrzeniach. Nie wiem czy ktoś to jeszcze zauważa, ale ja to widze...

Uwielbiam go w tym serialu, polecam :)

Pasuje do tej roli idealnie. Aczkolwiek on w ogóle jest bardzo zdolnym aktorem, jest w najlepszym dla aktora wieku, więc liczę na to, że jego kariera rozwinie się jeszcze bardziej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones