Urszula Grabowska I

Urszula Grabowska-Ochalik

7,1
4 713 ocen gry aktorskiej
Urszula Grabowska I
Urszula Grabowska to niewątpliwie jedna z wybitnie utalentowanych i najpiękniejszych polskich aktorek. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych można ją było oglądać w "Marzeniach Marcina Dańca". W 2000 roku ukończyła Wydział Aktorski krakowskiej PWST. Jej debiutem teatralnym była rola Wiery Aleksandrowny w spektaklu "Miesiąc na wsi" w Teatrze Bagatela w Krakowie. Natomiast pierwszym filmem, w którym zagrała, było "Przedwiośnie" w reżyserii Filipa Bajona (rola Karoliny Szarłatowiczówny).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 czerwca 1976

miejsce urodzenia: Myślenice, Polska

wzrost: 168 cm

Orzeł
Zdobyła Orzeł, 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Adrian Ochalik (od 2001), syn Antoni (ur. 2004)
W 2000 roku ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Polska).
W 2012 roku została ambasadorką kampanii "Prawdziwa przyjaźń jest za darmo", promująca adopcję zwierząt ze schroniska.
W 2015 roku została odznaczona Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piękna kobieta,można na nia patrzeć godzinami.

Dziś widziałem ją na mszy wielkanocnej w kościele Farnym w Rzeszowie:) Fajne uczucie, kiedy taka piękna aktorka podaje ręke na znak pokoju :) Pozdrawiam i gratuluje chyba udanej rodziny, na taką przynajmniej państwo wyglądają! ; )

Bardzo ładna

użytkownik usunięty

Jak na blondynkę to bardzo ładna. Ma w sobie coś wyjątkowego i mile się na nią patrzy. Do tego też gra całkiem dobrze. Mam nadzieję, że znajdzie się dla niej więcej miejsca w jakimś ambitniejszym obrazie kinowym.

Widziałem ją wczoraj na dworcu Warszawa Centralna, tak jak ja jechała do domu (Kraków) i nawet siedziała w tym samym wagonie co ja :)) W Teatrze Bagatela byłem na "Seks nocy letniej" Allena, w którym gra. Polecam! Jest znakomita! Ról telewizyjnych/filmowych z nią nie widziałem, ale na "Joannę" poluję już od dłuższego...

więcej

Moja ulubiona polska aktorka. Ma w sobie tyle klasy I gracji. Umie grac twarza, super oddaje emocje.
Do tego piekna. Rola Marty Sajno na medal