Valérie Lemercier 

7,9
2 153 oceny gry aktorskiej
Valérie Lemercier
Valérie Lemercier jest zarazem aktorką, reżyserem, scenarzystką oraz piosenkarką.

Urodziła się 9 marca 1964 r. w Dieppe, w północnej części Francji, gdzie dorastała w majętnej rodzinie rolników. Już w dzieciństwie Valérie zdała sobie sprawę z aktorskiego potencjału, dzięki któremu z łatwością przeszła egzaminy kwalifikacyjne do Konserwatorium w Rouen. Następnie przeniosła się do Paryża, gdzie uczestniczyła w licznych castingach. Swoje pierwsze kroki sceniczne zawdzięcza wybitnemu reżyserowi Jean-Michel Ribes, w spektaklu telewizyjnym "M'as-tu vu" z 1987 roku. A już w 1988 r. można było podziwiać ją w programie rozrywkowym "Palace" jako Pani Palace. Grała również u boku wielkich gwiazd kina, takich jak: Jean Reno, Alain ChabatGérard Depardieu, Catherine Deneuve...

Krótko po tym rozpoczęła karierę komika jako "one woman show" realizując swoje własne spektakle. Jednak zanim stała się reżyserem zapisała się na kartach piosenki francuskiej z takimi albumami jak: "Valérie Lemercier chante", "J'ai un mari", "Pourquoi tu t'en vas ?", "Pierre et le Loup".

W trakcie swojej kariery aktorskiej dwukrotnie otrzymała prestiżową nagrodę "César" za najlepszą rolę drugoplanową, mianowicie w 1994 za film "Goście, goście" i w 2007 za "Krzesła orkiestry".

W 2006 i 2007 r. prowadziła ceremonię wręczenia filmowych statuetek "César".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 marca 1964

miejsce urodzenia: Dieppe, Francja

wzrost: 177 cm

Cezar
Zdobyła 3 nagrody Cezar, 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Prowadziła galę rozdania Cezarów 2006.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych