Film

Les Visiteurs

1993 1 godz. 47 min.
7,0 95 491
ocen społeczności
7,0 10 1 95491
4 265
chce zobaczyć
W wyniku pomyłki czarnoksiężnika dwunastowieczny rycerz Godfryd de Montmirail oraz jego wierny giermek, Jacquouille, zostają przeniesieni do XX wieku.

Rok 1123. Godfryd de Maplhete zwany Śmiałym (Jean Reno) w podzięce za uratowanie życia królowi Francji Ludwikowi VI otrzymuje od niego 8 dni na odszukanie i poślubienie swej ukochanej, księżniczki Frenegundy de Pouille (Valérie Lemercier). W wyprawie towarzyszy Śmiałemu jego wierny giermek - Jacquouille (Christian Clavier). Niestety jakRok 1123. Godfryd de Maplhete zwany Śmiałym (Jean Reno) w podzięce za uratowanie życia królowi Francji Ludwikowi VI otrzymuje od niego 8 dni na odszukanie i poślubienie swej ukochanej, księżniczki Frenegundy de Pouille (Valérie Lemercier). W wyprawie towarzyszy Śmiałemu jego wierny giermek - Jacquouille (Christian Clavier). Niestety jak się okaże nie wszystko pójdzie po myśli bohaterów i w wyniku splotu niespodziewanych wydarzeń zostaną przeniesieni do XX wieku.

boxoffice
$659 810 w USA
$98 095 000 poza USA
studio
Alpilles Productions / Amigo Productions / Canal+ / Więcej...
inne tytuły
Les Visiteurs - Ils ne sont pas nés d'hier (alternatywna pisownia) Francja
Więcej...
Kiedy Godefroy przybywa do Béatrice mówi, że "nie ma tu już żadnego hektaru lasu". Hektar to jednostka powierzchni, którą wymyślono dopiero w czasie Rewolucji Francuskiej (1795 r.).
Film kręcono w Carcassonne, Thoiry i Ermenonville (Francja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Najlepsza komedia w dziejach !

  Gladiator1000 ocenił(a) film na 10 

  Dialogi tak zabawne,że az nie można wytrzymać. Fantastyczne role Reno i Claviera. Wyśmienite teksty rodem ze sredniowiecza. Doskonale ukazane zderzenie sredniowiecznych rycerzy ze wspolczesnoscia. W zasadzie film nie ma zadnych minusów. Jeszcze nigdy nie widziałem lepszej komedii.

 • Jacquouille

  adlerxx

  Za każdym razem, gdy oglądam "Gości", zadaję sobie pytanie - czy "Jacquouille" w języku francuskim to słowo obraźliwe/ośmieszające/wulgarn e? Jeśli Jacquart tak się wstydził poprzedniego nazwiska, to zapewne nie bez powodu. Czy mógłby mi pomóc ktoś obeznany w języku Franków?

 • Christian Clavier

  neela96 ocenił(a) film na

  no lepszego aktora do tej roli nie mogli dobrac ;)

 • 10/10 Komedia wszechczasów

  atol23

  nie oglądałem drugiej tak śmiesznej komedii tak jak ta, można boki zrywać. Nie rozumiem waszych słabych komentarzy. Ale jaki kraj takie komentarze

 • 9/10

  balto14 ocenił(a) film na

  Świetny pomysł, realizacja i aktorstwo. Mimo wielu lat od powstania film ten cały czas się dobrze ogląda. Czy warto zobaczyć na małym ekranie - zdecydowanie warto

  2
  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.