Film

Goście, goście

Les Visiteurs
1993
1 godz. 47 min.
7,0 99 828
ocen
7,0 10 1 99828
5 002
chce zobaczyć
7,2 5
ocen krytyków
W wyniku pomyłki czarnoksiężnika dwunastowieczny rycerz Godfryd de Montmirail oraz jego wierny giermek, Jacquouille, zostają przeniesieni do XX wieku. Więcej Mniej
Goście, goście zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Cezar
Film zdobył nagrodę Cezar oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Rok 1123. Godfryd de Maplhete zwany Śmiałym (Jean Reno) w podzięce za uratowanie życia królowi Francji Ludwikowi VI otrzymuje od niego 8 dni na odszukanie i poślubienie swej ukochanej, księżniczki Frenegundy de Pouille (Valérie Lemercier). W wyprawie towarzyszy Śmiałemu jego wierny giermek - Jacquouille (Christian Clavier). Niestety jakRok 1123. Godfryd de Maplhete zwany Śmiałym (Jean Reno) w podzięce za uratowanie życia królowi Francji Ludwikowi VI otrzymuje od niego 8 dni na odszukanie i poślubienie swej ukochanej, księżniczki Frenegundy de Pouille (Valérie Lemercier). W wyprawie towarzyszy Śmiałemu jego wierny giermek - Jacquouille (Christian Clavier). Niestety jak się okaże nie wszystko pójdzie po myśli bohaterów i w wyniku splotu niespodziewanych wydarzeń zostaną przeniesieni do XX wieku.

boxoffice
$98 754 810 na świecie
$659 810 w USA
$98 095 000 poza USA
studio
Alpilles Productions / Amigo Productions / Canal+ / Więcej...
tytuł oryg.
Les Visiteurs
inne tytuły
The Visitors Miedzynarodowe
Więcej...
Kiedy Godefroy przybywa do Béatrice mówi, że "nie ma tu już żadnego hektaru lasu". Hektar to jednostka powierzchni, którą wymyślono dopiero w czasie Rewolucji Francuskiej (1795 r.).
Film kręcono w Carcassonne, Thoiry i Ermenonville (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych