Vanessa Redgrave

7,8
9 056 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vanessa Redgrave

Nie powiem, żebym widziała ją w wielu filmach, więc pewnie nie mam prawa jej oceniać. Ale po roli w "Pokucie" jakoś straciłam do niej sympatię... Może dlatego, bo film po prostu mi się nie podobał.
Jeszcze słówko o jej wyglądzie. Nie podoba mi się. Ma bardzo męski typ urody. I trzeba przyznać, że niektóre aktorki starzeją się lepiej niż ona...

mrs_robinson

Lepiej już skończ z takim pisaniem nim będzie za późno.

La_Pier

Przypuszczałam że się spotkam z takimi opiniami, ale nic nie poradzę na to, że w jej przypadku trudno mi być obiektywną...

mrs_robinson

Talent i uroda tej kobiety, jak dla mnie, niepodważalne.

Mogę polecić trochę tytułów, dać trochę zdjęć.

marczykowski

W "Blowup" Vanessa była sexy:

http://onemoreoption.files.wordpress.com/2007/08/996-vanessa-redgrave-michelange lou-antonioni-blowup01.jpg


Redgrave jest wybitną, powtórzę raz jeszcze, wybitną aktorką obdarzoną niezwykłą charyzmą, mającą mnóstwo znakomitych ról na swoim koncie. Założycielka tematu okazała się osobą przeraźliwie pustą i niesłychanie arogancką. Ale cóż począć, takie osoby ziemia też musi nosić.

La_Pier

wydaje mi się, że ty jesteś b. pustą i prymitywną osobą, która nie rozumie, że każdy może wyrażać swoją opinię. Strasznie pusta osoba z ciebie.

CityOnilne

Pocałuj mnie w d. Tylko zrób to z przekonaniem.

La_Pier

ile ty masz lat? bo wydaje mi się, że większość osób, które skończyły 16/17 lat się nie zachowują tak, no chyba że mają coś z głową nie tak, no to wtedy przykro mi mówić, ale los nieraz jest nieobliczalny dla niektórych ludzi... ;] a teraz żegnam się, bo nie będę rozmawiał z takim kimś, jak ty.

CityOnilne

To prowokacja? Marna. Adieu.

mrs_robinson

Jeszcze zrozumiem to, że krytykuje się kogoś za grę, ale żeby za wygląd?...
Aktorów ocenia się za to, co pokazują na scenie / w filmie, a nie po tym jak się starzeją i czy mają męski, czy kobiecy typ urody. To chyba nie jest aż tak istotne.

Astarte86

I dokładnie za to pozwoliłem sobie skrytykować postawę mrs robinson. Aktor przede wszystkim musi umieć grać. Wzbogacać swoją grą grane przez siebie postaci. Wygląd w tym zawodzie, to sprawa drugorzędna.

mrs_robinson

Aktorka taka sobie? Zobacz ile nominacji ma do Oscara, a w tamtych latach najważniejszy był talent, a nie marketing i ile kasy poszło na film, aktorów itp.

butryk_2

Rany, nie przypuszczałam, że zostanę nazwana "osobą przeraźliwie pustą i niesłychanie arogancką". Dość pochopny osąd, biorąc pod uwagę fakt, że jego autor wnioskuje na podstawie jednej mojej wypowiedzi. Chociaż całkiem możliwe, że zareagowałabym podobnie, czytając podobną na temat aktora, którego tak bardzo cenię. Zgadzam się, że wygląd to w tym zawodzie sprawa drugorzędna i nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się oceniać aktora przez pryzmat powierzchowności. A i w tym przypadku wspomniałam najpierw o tym, że nie odpowiadała mi rola Vanessy Redgrave w "Pokucie". Dopiero później poczyniłam tę jakże okropną uwagę na temat jej wyglądu. Nie powtórzę jej po raz drugi, zresztą musze przyznać, że była dość "nietrafiona". Ale i nie będę się zachwycać Redgrave, bo ma tyle to a tyle nominacji do Oscara. Nie podobała mi się ani we wspomnianej wcześniej "Pokucie", ani w "Pani Dalloway", ani w "Agacie", ani nawet w słynnym "Powiększeniu". I powtórzę po raz kolejny, że nic nie poradzę na mój stosunek do jej aktorstwa i do jej osoby. Ziemia dalej będzie mnie nosić, niestety.

mrs_robinson

Obejrzyj "Diabły". Tam jest na serio niesamowita.

mrs_robinson

To najlepsza aktorka wszech czasów, bez wątpienia!! Taki Daniel Day Levis w spódnicy.... Nieprawdopodobnie wszechstronna i oryginalna.
Wystarczy tylko obejrzeć jej trzy filmy: 1.Isadora 2.Diabły.3.Powiększenie - by uznać to jako OBIEKTYWNY fakt.. Zwłaszcza rola Isadory Duncan jest niesamowita. Jakby odtwarzały ją co najmniej 3 różne aktorki...... Pozdrawiam.

mnemonic_3

Tennessee Williams stwierdził, że Vanessa jest "największą żyjącą aktorką naszych czasów".

mrs_robinson

Ja filmu Pokuta nie oglądałam ale trafiłam przypadkiem na sam koniec i gra Pani Redgrave mnie powaliła..to się nazywa prawdziwe Aktorstwo.Przez duże ''A''..taka subtelna,wyważona,nie przerysowana..jakby mówiła to zwykła kobieta nie aktorka..czegoś takiego jeszcze nie widziałam bo nie spotkałam się jeszcze z tym aby po aktorze nie było widać że gra,chodzi mi o taką autentyczność emocje niemożliwe do zagrania,brak ''teatralności'', zwłaszcza w takim ujęciu i jeszcze prosto do kamery.

mrs_robinson

https://www.youtube.com/watch?v=nMlHKg7IPHg

AutorAutor

No proszę, ktoś jeszcze postanowił odgrzebać mojego posta sprzed 9 lat. Tyle czasu minęło, a ja nadal nie lubię Vanessy Redgrave. Co poradzić.

mrs_robinson

https://www.youtube.com/watch?v=YZWUubePvTQ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones