Vanessa Redgrave

7,8
9 057 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vanessa Redgrave

to tak samo jakby mówiła o sobie "naziol", różnic żadnych

i zaraz pewnie wrzask, co ma jedno do drugiego - otóż ma!! pomieszkałby sobie z ZSRR, zobaczylibyśmy jak wtedy by się deklarowała

użytkownik usunięty
bokser_Ken_Wywietrznik

Oj, to smutne.... Nie wiedziałam, że pani Vanessa opowiada takie głupoty. Uważam że jest bardzo dobrą aktorką, wręcz damą kina. No cóż, mogę tylko współczuć amerykańskim gwiazdom, które wielbią komunizm, choć tak naprawdę nie mają pojęcia, co to jest ten komunizm, bo nigdy nie musieli w nim żyć na co dzień. Wiedzę o nim czerpią z piosenki "Natalie" - jak to powiedział jeden mądry pan w gazecie. Nie zmienia to faktu, że jest wyjątkowo dobrą aktorką.

A to się obudzili. Komunizm miał swoje zalety, tak jak demokracja ma swoje wady.

użytkownik usunięty
La_Pier

Ech... Niedługo się dowiemy, że nazizm też miał swoje zalety... Człowieku, żadna ideologia, która zakłada (a takie były założenia), że jednostkę można do czegokolwiek zmuszać poprzez terror, nie jest dobra. Ktoś, kto pali kościoły i z założenia kłamie wypierając ludziom mózgi, nie może być dobrym człowiekie - przypisywanie mu dobrych intencji jest pomyłką.

Oho.. ktoś tu nie zna założeń "czystego" komunizmu..
Radzę najpierw zapoznać się m.in z wizją człwieka, społeczeństwa, państwa w komunizmie, podkreślam
komunizmie!
To co opisałaś bardziej pasuje mi do stalinizmu, co jest nurtem komunizmu i w praktyce nie spełnia założeń
ideologii komunistycznej.

użytkownik usunięty
Nonszalans

Założenie że religia jest zła i ogłupia głosił już Lenin - zresztą realizował swoją walkę z wiarą bardzo skrzętnie, choć niewiele się o tym mówi.
I z tego co pamiętam, sam komunizm zakładał również że jednostka jest poniżej ogółu w hierarchii ważności. Niemniej jednak nie omieszkam sobie odświeżyć dzieł Marksa i Lenin ;), może przypomną mi się dawne czasy?

a jak ktoś lub jakaś instytucja pali "grzeszników i czarownice" to jest dobra czy zła. czy takie wspaniałe drzewo może wydawać takie zgniłe owoce.

Ona nie jest amerykańską gwiazdą, tylko Brytyjką.

bokser_Ken_Wywietrznik

Naziści byli skrajnie prawicowi, więc z czym do ludu...

Binula

gratulacje.....zwłaszcza w ekonomi nie??

bokser_Ken_Wywietrznik

powiem wam, ze moja mama nie raz mawiala-za komuny, to naszej rodzinie niczego nie brakowalo i pieniadze zawsze byly...
nie ma co komunizmu do nazizmu porownywac...

domisku 24

Widać rodzinka była partyjna, co?

_surreal_

A co ma piernik do wiatraka? Znam sporo niepartyjnych ludzi, którzy sobie komunę chwalą i chwalili.

Davus

A no to, że najczęściej to partyjnym rodzinom niczego nie brakowało, bo byli częścią czerwonego establishmentu. Ja też znam niepartyjnych ludzi, wszyscy z nich klepali biedę.

_surreal_

Cóż, miałeś pecha, że znałeś nieodpowiednich ludzi najwidoczniej.
Dzisiaj też niektórzy powiedzą Ci, że ich wszyscy znajomi klepią biedę - ale czy to będzie dowód, że wszyscy w Polsce ją klepią?
Trochę rozumu!

Davus

Chyba przespałem ostatnich 20 lat, skoro twierdzisz, że nie ma różnicy między PRL a III RP. Nadal istnieje UB/SB, które za odmienne poglądy lub pochodzenie umieszcza ludzi w kazamatach. Moja rodzina niemało wycierpiała w czasach PRL (z fizyczną likwidacją niektórych osób włącznie), dlatego też nikt nigdy nie przekona mnie, że ten zbrodniczy ustrój przywieziony na sowieckich czołgach był dobry.

_surreal_

Cóż, żaden ustrój nie jest dobry, więc i PRL miał kilka (bardzo) drobnych wad, nie da się zaprzeczyć.
Zamiast UB/SB dziś są jakieś tam wywiady/kontrwywiady/ABW/CBA i inne bzdety, nie ma państwa bez takich organizacji.
Wiadomo, że PRL w okresie stalinizmu to brzydki kraj był, ale później - to już kraj, jakich wiele, tyle, że bez McDonaldów na każdym rogu, telewizji cyfrowej i Internetu. :P
A jeśli ktoś cierpiał w ustroju, w którym łatwo było o pracę, mieszkanie, wczasy, bezstresowe życie, z największym zagrożeniem - stonką ziemniaczaną - to jego problem i zapewne częściowo jego wina.
Nie ma się co ekscytować. Komuniści mają na sumieniu wiele błędów, ale akurat PRL to nie było nic strasznego. Nie żyliśmy w Kambodży, Chinach Mao, w ZSRR, czy Korei Północnej. Nawet nasz stan wojenny to jakieś pitu-pitu w porównaniu z tym, co tam się działo.
Ale Polacy lubią histeryzować i robić z siebie Mesjasza narodów, więc może przesada jest im potrzebna - ja nie wiem, bo mi nie jest.
Tak, czy owak - dzisiaj zdrowa lewica jest inna, dzisiaj pochwalać lewicę - to objaw zdrowego rozsądku. Więc jeśli Redgrave popiera - to trzeba ją na ołtarze wynieść, a nie krytykować.

Davus

"A jeśli ktoś cierpiał w ustroju, w którym łatwo było o pracę, mieszkanie, wczasy, bezstresowe życie, z największym zagrożeniem - stonką ziemniaczaną - to jego problem i zapewne częściowo jego wina."
Po pierwsze - "to jego problem"? No jak to, przecież lewicowcy są wyczuleni na wszelką krzywdę ludzką, a i jabłkiem się podzielą (vide Grzegorz Napierniczak). Lewicowe współczucie - w twojej wypowiedzi go zabrakło.
Drugie. Co Twoim zdaniem uprawniało czerwonego okupanta i polskich kolaborantów do odebrania mojej rodzinie folwarku, który był naszą własnością od pokoleń? Jaką winę musieli popełnić moi przodkowie, żeby uprawnionym było ich wysiedlenie z możliwością zabrania z domu tylko jednej walizki? Jakie straszne przestępstwo popełnił mój dziadek, że zamęczono go na UB? A babcia, która nie mogła znaleźć stałej pracy już do końca życia, bo miała "niewłaściwe pochodzenie"? A ojciec, któremu odmówiono wstępu na studia? Ale, co tam, za PRL pięknie było!

_surreal_

Cóż, w mojej rodzinie nikt nie miał folwarku.
Podejrzewam, że większość z tego, co napisałeś miała miejsce w pierwszych latach PRL-u, za stalinizmu. Co potwierdzałoby jedynie to, co napisałem wyżej.
Znowu: współczesna ideologia lewicowa raczej nie przewiduje odbierania ludziom na siłę majątków. Czasy się zmieniły. Wypominać współczesnej lewicy tego typu historie to jak wypominać kościołowi Franciszka inkwizycję.
Rozumiem resentymenty i rozpacz za folwarkiem, ale bez przesady!

Davus

Bo znali odpowiednich ludzi, czerwona szmato.

bokser_Ken_Wywietrznik

Tylko kogo obchodzi ekonomia? Przecież kiedy Redgrave mówi, że jest komunistką to nie ma na myśli tego, że pracuje w PGR-ze. :P Trochę rozsądku i ogłady!

Binula

Minęło już kilka lat i mamy nadzieję że nauczyłeś się definiować lewicę i prawicę. Nazywanie wybitnego socjalisty narodowego Hitlera prawicowcem to żart niedouczonego dziennikarza z TVNu.

bokser_Ken_Wywietrznik

Rany, najpierw się dowiedz, co to prawdziwy komunizm, a potem go potępiaj. Tak na marginesie, to każdy kraj inaczej widzi ten ustrój, bo miał on wiele oblicz. Moim zdaniem pierwotne założenia komunizmu wcale nie były takie złe. A porównywać komunizm do nazizmu... no proszę cię...
A co do samej pani Redgrave, moim zdaniem jest świetną aktorką. Podziwiam jej kunszt.

eveline_v

Racja, nie ma porównania. Zwłaszcza pod względem liczby ofiar, komuchy biją nazioli w blokach startowych.

eveline_v

Jak powiem że każdemu należy zapewnić dom z basenem, samochód i ładną żonę to z tej deklaracji ucieszyć się może tylko idiota. Mądry zapyta się zaraz: czy domy z basenem, samochody i ładne żony rosną na drzewach.
Dlatego należy uważać na cudze deklaracje szczególnie kiedy dotyczą naszych kieszeni.
Komunizm jest oparty na błędnych założeniach. Gwałci naturale prawo i potrzeby człowieka jak wolna wola, posiadanie własności, decydowanie o owocach własnej pracy. Dlatego leninowscy naukowcy próbowali krzyżować ludzi z małpami. chcieli wyhodować homosovietikusa, bezwolną istotę, uległą i przeznaczoną wyłącznie do pracy.
Porównywać komunizm do nazizmu jak najbardziej można bo to dwie strony tego samego medalu. Różnica jest taka że Nazizm jednak nie mordował obywateli państwa nazistowskiego na tak masową skalę.

Aldon

sKORWINsyny nawet u Redgrave muszą smrodzić tą swoją zatrutą ideologią. Ile dzieciaku masz lat, że tak kochasz ten kapitalizm (który ma na sumieniu więcej niż komuna, której też nienawidzę i hitlery razem wzięte)? Zaznałeś już dobroci tego ustroju czy "posiadasz własność" u rodziców na razie, prawicowy ekonomisto?

D_M_A

To samo tyczy się oczywiście również założyciela tematu i reszty sKorwinsynów.

D_M_A

Dawno skończyłem 40. Nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie zaśmiecaj forum. Z obelżywymi urojeniami udaj się do poradni zdrowia psychicznego a, a jeśli doskwiera ci głupota to wróć do szkoły. Rozumiemy się?

Aldon

Nie, nie rozumiemy się. Skończyły się czasy, gdy kapitaluchy (i ich ideologiczni kumple komuchy) mogły prześladować biednych, socjalistów i innych porządnych ludzi i mówić im i co mają robić i wysyłać do psychuszek. Rozumiemy się?

PS. A ty, co masz mądrego do powiedzenia? Biedak, który zamiast solidaryzować się ze swoją klasą chce być kapitaluchem i biednych wyzyskiwać nie ma nic mądrego do powiedzenia, więc leć pilnować "swojej świętej własności" (wy się do tej własności modlicie?).

D_M_A

Naucz się definiować kapitalizm i komunizm. Zacznij od początku. Polecam Narodziny współczesnej ekonomii Skousena. Przestaniesz wtedy bredzić slangiem marksistowskiego nieuka.

Aldon

Nazywać kogoś "marksistowskim nieukiem", a polecać jakiegoś prostackiego prawusa (plus oczywiście Mises, Friedmann i bonmociki jędzy Taczerowej i pseudoaktora i pseudopolityka Reagana, to jedyne co wy znacie, może jeszcze masowego morderce Pinocheta).
A wbrew pozorom sowiecki pseudokomunizm i kapitalizm mają bardzo wiele wspólnego, obie te ideologie oparte są na okrucieństwie, pogardzie dla człowieka i cynizmie (co widać nawet w pierwszym komentarza ponad 40 letniego prawicowca o domach z basenem, wy naprawdę niczego nie rozumiecie?)

bokser_Ken_Wywietrznik

Założenia komunizmu to min egalitaryzm - czyli wszyscy równi, każdemu według potrzeb. To, co było u nas, to karykatura komunizmu. Przeczytajcie chociażby Folwark Zwierzęcy i potem się wypowiadajcie. Pozdrawiam

Matvias

A powinno być chyba każdemu według umiejętności, wysiłku i pracy własnej. Jak jesteś taki równościowiec to zasuwaj po 24 godziny na dobę na rzecz tych których mają wielkie potrzeby i jeszcze większego lenia w tyłku. "Żeby wszyskim było równo trzeba najp

bokser_Ken_Wywietrznik

Wspierała także Front Wyzwolenia Palestyny, co sprawiło że żydzi z Anti Defamation League próbowali nie dopuścić do przyznania jej Oscara za Julię. Oscara jednak dostała. Podczas krótkiego przemówienia skrytykowała m.in. syjonistów, co spowodowało jej wybuczenie przez proizraelsko nastawioną publikę. Potem wszedł na scenę scenarzysta Paddy Chayeffsky (żyd), który tak się mocno skoncentrował na dokopaniu Vanessie, że zapomniał odczytać listę nominowanych w kategorii scenariuszy. Warto to obejrzeć, robi duże wrażenie. Wpiszcie Vanessa Redgrave Oscar speech. Pozdr.

Swiszczacy_x

Vanessa, to Vanessa, zawsze mówi to w co wierzy. Kontrowersyjna postać, to prawda, ale jednocześnie charyzmatyczna i wybitna aktorka. Filmweb, to portal filmowy, a zatem oceniajmy za aktorstwo. Redgrave jako człowiek? Babcia jest odważna i miała bujne życie. Czy to źle? Nie wiem. Wiem natomiast, że drugiej takiej wspaniałej aktorki nie ma na tym świecie.

Vanessa mówi co czuje i się tego nie wstydzi:
http://www.youtube.com/watch?v=IAcOsK9gRLk

La_Pier

Dzięki za link. To portal filmowy, lecz jesteśmy przy konkretnej postaci a nie przy pojedynczym filmie. Ludzie zaczytują się w biografiach znanych osób - pomaga to w pełniejszym odbiorze twórczości (patrz Istvan Szabo i jego współpraca z bezpieką a film Mefisto). Ja nie widzę nic kontrowersyjnego w wyrażeniu przez aktorkę swojej opinii na temat polityki izraelskiej, ma do tego pełne prawo, choć polityczno poprawny świat widzi to inaczej. Wspomniałem o tej sprawie, gdyż wręczenie jej Oscara i cała atmosfera zrobiła na mnie duże wrażenie - jest to jeden z najbardziej dramatycznych momentów podczas sztampowych z reguły wystąpień. Ja oglądałem to wiele lat później i j byłem zaskoczony, że nic o tym wcześniej nie słyszałem. Dlatego przypominam o tym materiale, gdyż nie wszyscy mieli okazję go obejrzeć. Rozdanie Oscarów to temat jak najbardziej związany z filmem. Mogłem napisać o tym w Julii albo przy Vanessie - wybrałem to drugie, gdyż to bardziej wątek biograficzny. Korzystam z filmwebu, żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć a czasem podzielić się informacją z innymi, jeśli uznam, że może kogoś zainteresować. Podsumowując Vanessa zaimponowałą mi przemawiając dzielnie w tak nieprzyjaznym otoczeniu i uważam ją za świetną aktorkę. Pozdr.

Matvias

Komunizm obfitował w takie absurdy. Nic dziwnego w końcu wymyślił go teoretyk gawędziarz Marks, który brzydził się pracą i miał radę jak jej uniknąć. A ponieważ dostatnie życie które zapewnił mu ojciec kapitalista dawało mu dużo czasu na obmyślanie różnych dyrdymałów. Radzę uczyć się ekonomii klasycznej bo to klucz do zrozumienia czym kieruje się człowiek i jakie brednie wymyślił grafoman Marks.

bokser_Ken_Wywietrznik

Nie tylko jest komunistkom ale też wspiera terrorystów islamskich: "Vanessa Redgrave wyłożyła połowę z 50 000 funtowej kaucji za Jamila el-Bannę, podejrzanego z Guantanamo, oskarżonego o rekrutowanie dżihadystów do walki w Afganistanie i Indonezji. Dzięki temu mógł opuścić brytyjskie więzienie. Redgrave opisała swoją pomoc dla el-Banny jako „wielki zaszczyt”, pomimo podejrzeń o jego powiązania z al-Kaidą. Jest on również ścigany w Hiszpanii listem gończym w związku z zarzutami o terroryzm."
Więcej na portalu Euroislam w artykule "Islamizm i lewica – złowieszczy sojusz".

iforget911

"komunistką" oczywiście

bokser_Ken_Wywietrznik

Różnica jest zasadnicza - "naziol" to zło, a "komunista" to dobro (no, z wyjątkiem kilku wyjątków - typu Stalin, Mao, czy Pol Pot, którzy jednak generalnie potwierdzają regułę). Tak więc chwała Redgrave za zdrowe poglądy! :)

Davus

hahaha człowieku, to był naprawdę dobry żart! Hitler też jest wyjątkowo solidnym argumentem za tym, że nazizm to dobra ideologia - w końcu też potwierdza regułę.

Podobno wg. naukowców średnie IQ społeczności naszej zachodniej cywilizacji wzrasta, ale to, że jeszcze ktokolwiek używa sformułowania "wyjątek potwierdzający regułę" bardzo skutecznie tezom o wzroście inteligencji zaprzecza. Chyba, że też jesteście wyjątkami potwierdzającymi regułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones