Władysław Hańcza

Władysław Tosik

8,5
15 423 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Władysław Hańcza
blazej138

Obaj wybitni. Chyba nie da się stwierdzić, który był lepszym aktorem. Można jedynie lubić jednego bardziej niż drugiego. PS. Zawsze gdy oglądam np. "Samych swoich" i widzę Kargula i Pawlaka, to od razu przypominają mi się Lemmon i Matthau ze "Zgryźliwych tetryków"... Nawet postury i charaktery mieli podobne...

blazej138

Oboje znakomici w tym, co robili. Każdy z nich na swój sposób wprowadzał do filmu pewien komizm, ogromne zaangażowanie i niebywały talent. Aż wstyd ich porównać! Nie odważę się nawet.

Dziewczynka_bez_zapalek

Dziwne zadajesz pytania, Błażeju. Porównywanie dwóch tak wybitnych i różnych aktorów nie ma żadnego sensu.

bemol33

cóż to za pytanie? obydwaj genialni!

fenix

Kowalski zagrał więcej ról, zagrał POPIOŁKA w "DOM" przez wielu uważana, za najlepszą jego role.

Hańcza z "Chłopami", "Potopem", "Panem Wołodyjowskim", "Czterdziestolatkiem" mu śmiało dorównuje.

Nie da się powiedzieć ten lepszy... a ten gorszy... Obaj wybitni

Jedyne co ich oddziela to to, że Hańcza mało grał ilościowo, jakby czekał i sortował role, ale każda jego wcielenie jest arcydziełem, jest zapamiętywana i charakterystyczna.
natomiast Kowalski grał dużo, zresztą znacznie dłużej żył, ale ma kilka słabszych rólek, (głównie epizodycznych), które oczywiście są bardzo dobre, ale często nawet nie zauważane.


użytkownik usunięty
blazej138

Obaj wielcy i genialni - a najlepsi są razem ;)))

dla mnie też obaj wielcy i genialni, ale wolę jednak Hańczę bo miał zajebiste teksty w samych swoich które je do dziś cytuje.

blazej138

Obaj tak samo genialni. Współcześni polscy "aktorzy" do pięt im nie dorastają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones