Władysław Pasikowski

7,5
5 382 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Joe Eszterhas który zrobił podobny film tylko że na węgrzech, został uznany za zdrajce
narodowego. A u nas oczywiście co ? Nico

Lumberjack_2

Bo u nas jest normalnie. Pierwszym stopniem do zniszczenia świata jest karanie ludzi za poglądy lub za sztukę którą tworzą. Wiec idź Pan w las, jeśli się Panu to nie podoba. Albo obal Pan rząd i przejmij władzę jeśli się nie podoba.

WK1989

To spróbuj zrobić film w którym negujesz holocaust skoro żyjesz w takim "normalnym" kraju. Tępak..

WK1989

założyciel tematu to gimbus i troll. zobacz sobie kiedy założył konto. wakacje się zaczeły to pełno takich się pojawia. dodatkowo te jego wypowiedzi. po prostu ignorować i zgłaszać

http://www.filmweb.pl/user/Lumberjack_2/posts

WK1989

Sam widzisz xd Po to nasi rodzice/dziadkowie walczyli o niepodległość, żeby teraz ich dzieci/wnuki żądały cenzury i wypuszczania do kin tylko filmów, które odpowiadają ich poglądom. Brawo! Najbardziej mnie jednak martwi poziom frustracji, a z drugiej strony inteligencji i kultury naszych 'narodowców', jeśli polski patriotyzm ich zdaniem polega na tym co wykonują nie tylko zresztą w internecie, to jest się czym martwić...
Co do pana Pasikowskiego to jest to wielki reżyser, legenda polskiego kina, moim zdaniem trochę spartaczył 'Pokłosie', ponieważ skupił się na przedstawieniu mentalności danej grupy Polaków (żyjących obecnie również, przykłady mamy też w tym poście), zamiast opowiedzeniu historii zgodnie z faktami historycznymi. Mi się film bardzo podobał, nie dziwię się agresywnej reakcji części Polaków, ponieważ uderzał on w sedno.

de_niro_fan_500

Ręce opadają....
Dla otwarcia ócz polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=u35odXNQgbQ
Konkluzja:
Pasikowski nie jest wielkim reżyserem, tylko tanim zdrajcą.
Pozdrawiam

pon_voytace

Zamiast wysyłać mi wypowiedź tego pana, z którym przeważnie się nie zgadzam, a na pewno nie uważam za guru, który komukolwiek mógłby otworzyć oczy (szanuję go za to, że nie narzuca swojego zdania). Nie za bardzo rozumiem po czym w mojej wypowiedzi mogą ci opaść ręce - reakcja Polaków na ten film pokazuje, że jeśli chodzi o charakter polskich zachowań wobec Żydów, Pasikowski trafił w sedno. Jeśli się nie zgadzasz, to wytłumacz mi czemu i dlaczego Pasikowski jest 'zdrajcą'? Jakież to ważne informacje przekazał naszym wrogom (kimkolwiek i gdziekolwiek oni są)? To by świadczyło o tym, że jest zdrajcą, to że pokazuje swoje spojrzenie na temat Żydów a przede wszystkim na zachowanie swoich rodaków świadczy o tym, że obchodzą i niepokoją go sprawy Polski.

de_niro_fan_500

Teraz to nie tylko ręce, ale też gacie opadają.
Proszę się dowiedzieć kto finansował "Pokłosie". Może to pomoże w zrozumieniu sytuacji.
Pozdrawiam.

pon_voytace

Rosjanie w dużej mierze sfinansowali ten film. Cel jest prosty: dokładnie wiedzieli, że ten film poróżni Polaków i żal im było nie przepuścić takiej, kolejnej wyśmienitej okazji ku temu. http://wpolityce.pl/wydarzenia/40714-poklosie-wspolfinansowali-rosjanie-spodobal -im-sie-scenariusz-zapowiadaja-kolejne-projekty-w-polsce

WK1989

I tyle w temacie. Słusznie prawisz.

Ludzie mają mózgi zeżarte politycznym chłamem.
Szkalowanie kogokolwiek za jego poglądy (chociaż nie wiem gdzie tu Pasikowski niby je wyłożył) a już w szczególności artystów to prosta droga do unicestwienia narodu i jego kultury. Do tego dążą niektórzy politycy i jak widać nieźle im to wychodzi.
Wszystko ma swoje granice ale besztanie kogoś za to że stworzył wartościowy film mówiący o tej czy innej tematyce zahaczającej o kwestie historyczne jest dowodem skretynienia. Kino jest dziedziną sztuki a Pasikowski jest bardzo dobrym rzemieślnikiem jak chodzi o kino sensacyjne, jeżeli ktoś tego nie rozumie niech idzie na plac pilnować krzyża i klepać zdrowaśki a sztukę zostawi dla tych co czerpią z niej jakieś wartości.

Lumberjack_2

O który film Eszterhasa chodzi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones