Walt Disney

Walter Elias Disney

7,3
4 357 ocen pracy producenta
powrót do forum osoby Walt Disney

Nie sposób zliczyć genialnych produkcji familijnych i animowanych Disneya. Pewnie Walt się teraz przewraca w grobie patrząc na to jak zeszmacono jego nazwisko arcy-ambitnymi produkcjami pokroju 'Hannah Montana" czy "Nie ma to jak statek".

FanOfFilms

Dokładnie ;D
Teraz jego nazwisko znane jest przede wszystkim z tej hany montany itp.

STOPACTA

Może i tak ale tylko dla tych młodszych. Ja osobiście jak widzę lub słyszę `Walt Disney` to automatycznie przypominają mi się dziesiątki jego bajek, które oglądałam w dzieciństwie a nie żadna Hannah Montana. Nie wiem co to ma do Disney'a. Przecież to w ogóle nie przypomina jego produkcji i nie wiem dlaczego nazwali kanał jego nazwiskiem. Dla mnie to przesada. -.-

Kamcia_

Właśnie. Nazwisko Disneya kojarzy się przede wszystkim z Myszką Miki, Kaczorem Donaldem i psem Pluto i dziesiątkami krótkometrażowych filmów rysunkowych z ich udziałem - filmik o pikniku Miki'ego, Minnie i Pluta, o Szalonym Doktorze, który porwał Pluta do zamku, filmiki o Donaldzie, Mikim i Goofym jadących na kemping, budujących statek, czyszczących zegar wieżowy, gaszących pożary, prowadzących warsztat samochodowy, robiących przedstawienie cyrkowe dla sierot, filmik z siostrzeńcami grającymi w hokej na lodzie z Donaldem i mnóstwem podobnych. To było świetne - pomysłowe, dynamiczne, przesadzone, przezabawne. Generalnie o krótkometrażowych kreskówkach można powiedzieć, że im starsze, tym lepsze - te z lat 30. i 40. były genialne i najlepsze.

FanOfFilms

Zgadzam się w 100%.

FanOfFilms

Hannah Montana to jedno ale Mickey, Donald i Guffy w wersji "trójwymiarowej" to już zbeszczeszczenie

viciu_080

dokładnie, Myszka Miki i jej "ekipa" zdecydowanie lepsza była w wersji tej http://img.liczniki.org/20111211/_wi_teczne_Bajki_Walta_Disneya-1323609166.png niż w tej http://i.wp.pl/a/f/jpeg/23698/myszka_miki_34px.jpeg

mejzik1997

XXI wiek.... nowsze nie znaczy lepsze.... wiele osób tego niestety nie rozumie.

mejzik1997

Nawet nie ma porównania.

viciu_080

O Jezu, byłem zmuszony na to patrzeć u siostrzenicy... powiedzieć że syf to za mało. Pomijając już fakt, że animacja jest po prostu tragiczna, to jeszcze jaka beznadziejna głupota przemawia z tego czegoś... no i to jak wszystkie postaci tańczyły pod koniec, myślałem że rzucę czymś w telewizor.

FanOfFilms

Zgadzam się w 100% ! Kiedyś na bajkach Disney'a można było się rozpłakać,a teraz che się zniszczyć telewizor.

Pyzaaa33

cieszę się,że moja siostra już tego nie ogląda, umierałam kiedy na to patrzałam. Zgadzam się z Bruce_Lee w 100 % :)

Pyzaaa33

Dokładnie. Ja na większości płakałam. Zwłaszcza Król Lew i Piękna i Bestia. ;))

FanOfFilms

szkoda mi tego Walta ...
jeja , zamiast kojarzyć go z Myszka Mickey to będą go kojarzyć z Haną Montaną ..
a te 3d w bajkach o Myszcze to porażka jest ;/
Pozdrawiam :)

FanOfFilms

Łącze się z wami w bólu... Również uważam, że Hannah Montana zbezcześciła jego dobre imię. Gdyby żył nie pozwoliłby na coś takiego. Walt Disney powinien się kojarzyć ze starymi dobrymi kreskówkami jak ta http://www.youtube.com/watch?v=h03QBNVwX8Q&feature=related a nie z serialami o nastolatkach :/

Nobi_Nobita

Oj tak. Ja do tej pory mam na VHS-ach nagrane kreskówi z Myszką Mickey, Donaldem, ale nie tylko. Pomimo, że czasy dzieciństwa dla mnie już dawno minęły, lubię czasem usiąść sobie i pooglądać te bajki, na które kiedyś tak czekałam. Czasem mi się łza w oku kręci, jak pomyślę o tym co ta wytwórnia prezentuje dzisiaj.

FanOfFilms

Ach, stare dobre kasety video...ciekawe czy dzieci co oglądają Hanne Montane wiedzą do czego służą? Również mam nagrane kreskówki Disneya na kasecie :) Oto jedna z nich
http://www.youtube.com/watch?v=Q1i0H8JPyis&feature=related
Niepowtarzalny odcinek z 1928r.

FanOfFilms

Ja też mam ponagrywane na kasetach masę kreskówek z Myszką Miki i całą `ekipą` ;p Oryginalne bajki też mam. Ale poprzegrywam sobie je jeszcze na DVD. Matko ile ja czasu spędziłam na oglądaniu w kółko tych samych bajek :o Pamiętam jak jeszcze na dobranockę puszczali Disney'a albo Smerfy, Reksia, Misia Uszatka czy Rumcajsa. Jak ja za tym tęsknię! ;))

FanOfFilms

a ja sie nie zgodzę, co do tych osądów dotyczących aktualnej kondycji produckji Disneyowskich, nie jestem fanem filmów animowanych 3d, generalnie wole animacje rysuknowe niz cyfrowe wygenerowane przez komputer, co do Hannah montanah to bylem zmuszony kiedys spedzic dzien ogladając Disney Channel i musze powiedziec ze serial jest na niezłym poziomie, scenariuszowo fabularnie pomyslunkowo .. wiadomo target na małe dzieci, ale wg mnie zrobiony profesjonalnie.

playonplaya100

~Nikt Nigdy

użytkownik usunięty
FanOfFilms

Myślę, że pora polecieć w kosmos, znaleźć go i odmrozić.

FanOfFilms

powtórzę i w tym temacie...zainteresujcie się, kto przejął biznes Pana Disneya i macie odpowiedź. Teraz myszka Mickey odmóżdża dzieci zamiast uczyć a o tych serialach dla młodzieży lepiej w ogóle nie mówić. Żenada.

FanOfFilms

zgadzam się z tobą najświetniejsze czasy Disney zniknęły razem z jego śmiercią. Ta beznadzieja puszczana w obecnym czasie sprawia że aż "żal w dupe ściska"

użytkownik usunięty
FanOfFilms

Popieram. Te całe Hanny Montany, Jonasy, High School Musicale itp. to czysta obraza dla Disney'a. Gdyby on to zobaczył to by się ze wstydu spalił. Studio zeszmaciło się razem z pierwszą emisją Disney Channel i tych debilnych sitcomów. Walt Disney to Myszka Miki, Kaczor Donald, Pies Pluto, a nie ta wcześniej przeze mnie wspomniana jakaś Hannah Montana

Dla mnie Walt Disney to przede wwzystkim Kaczor Donald, Myszka Mickey, albo Chip i Dale. To są właśnie prawdziwe disneyowskie bajki. Dzisiaj jakaś inna wytwórnia wykupiła jego markę i produkuje Hanny Montany i inne bzdety. prawdziwy Disney wiecznie zywy!!!

trancefan1986

Pisałeś do bota, widzisz to teraz? xD

użytkownik usunięty
FanOfFilms

Jaka to ironia. O ile Walt miał konserwatywne poglądy, dzięki jego firmie wybiła się lewacka lafirynda Miley Cyrus i powstał "Zwierzogród", który jest propagandą multi-kulti i poprawności politycznej

użytkownik usunięty

Dorośnij proszę

A tu mamy przykład typowej "kontrolowanej opozycji" na filmwebie, żeby cmenatarniacy się emocjonowali i kłócili w komentarzach, bo jakieś gadacze zagaiły temat. ^^

FanOfFilms

A Pięknej i Bestii z lewackimi wątkami nie wspominając... (a Disney był osobą o antylewicowych poglądach).

FanOfFilms

Nazwisko robi swoje! Posługiwanie się markową nazwą jest chwytem marketingowym. Gdyby nazwali siebie np. "Hanna Montana Productions" to by nie było takiego przebicia, a tak to wycierają sobie gębę nazwą "Disney" i chcą mieć dzięki temu prestiż.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones