Whitney Houston

Whitney Elizabeth Houston

8,1
1 736 ocen gry aktorskiej
Rozważano jej kandydaturę przy obsadzaniu roli Jinx w filmie ''Śmierć nadejdzie jutro'', którą ostatecznie zagrała Halle Berry.
Wydała następujące albumy:
- 1985 r. - ''Whitney Houston'';
- 1987 r. - ''Whitney'';
- 1990 r. - ''I'm Your Baby Tonight'';
- 1998 r. - ''My Love is Your Love'';
- 2002 r. - ''Just Whitney'';
- 2009 r. - ''I Look to You''.
Była poważną kandydatką do roli Leticii Musgrove w filmie ''Czekając na wyrok'', jednak zrezygnowała z powodu kontrowersyjnych scen erotycznych. Ostatecznie jej miejsce zajęła Halle Berry.
Pierwsze plany nakręcenia musicalu ''Dreamgirls'' miały miejsce w późnych latach 80-tych. Wówczas Whitney była poważną kandydatką do roli Deeny Jones. Jednak gdy po latach doszło do zrealizowania filmu angaż otrzymała Beyoncé Knowles.
Reżyserka filmu ''30 Years to Life'' (2001) - Vanessa Middleton napisała rolę Joy specjalnie dla Whitney. Ostatecznie jednak piosenkarka wycofała się z projektu i na jej miejsce zaangażowano Erikę Alexander.
Rozważano jej kandydaturę przy obsadzaniu roli legendarnej piosenkarki Tiny Turner w filmie biograficznym ''Tina'', którą ostatecznie zagrała Angela Bassett.
Artystka w 1989 roku założyła własną fundację Whitney Houston Foundation For Children, która pomaga dzieciom bezdomnym, chorym na raka i AIDS, budują place zabaw i parki dla dzieci, zapobiegają szerzeniu się analfabetyzmu wśród dzieci. Na święta Whitney organizuje przyjęcia dla bezdomnych dzieci.
Jest córką Cissy Houston.
Prawie otrzymała rolę Sondry Huxtable w "The Cosby Show". Ostatecznie rolę otrzymała Sabrina Le Beauf.
Jej córka Bobbi Kristina Brown od stycznia 2015 roku przebywała w śpiączce po utracie przytomności, a w czerwcu trafiła do Peachtree Christian Hospice, gdzie zmarła 26 lipca 2015 roku. Pochowali ją na cmentarzu Fairview w Westfield obok Whitney (New Jersey, USA).
Zmarła w Beverly Hills (Kalifornia, USA). Przyczyną śmierci było przypadkowe utonięcie w wannie spowodowane zakłóceniem pracy serca po zażyciu kokainy, marihuany i kilku leków.
Była brana pod uwagę do roli Susie Diamond w filmie "Wspaniali bracia Bakerowie". Ostatecznie angaż otrzymała Michelle Pfeiffer.
Jej matką chrzestną jest Aretha Franklin.
Była brana pod uwagę do roli Maxine Conners w filmie "Wielki podryw". Ostatecznie angaż otrzymała Sigourney Weaver.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones