Recenzja filmu Wpadka (2007)
Judd Apatow

Komedia prenatalna

Judd Apatow to twórca konsekwentny. W "40-letnim prawiczku" opowiadał o dojrzewaniu do rozpoczęcia życia seksualnego. Skoro jednak mamy już ten etap za sobą, czas pomyśleć o czymś więcej niż ...
Filmweb sp. z o.o.
  • recenzja dvd Wpadka (2007)
<a href="http://www.filmweb.pl/Judd+Apatow,filmografia,Person,id=63754" class="n">Judd Apatow</a> to twórca konsekwentny. W <b><a href="http://40.letni.prawiczek.filmweb.pl/" class="n">"40-letnim prawiczku"</a></b> opowiadał o dojrzewaniu do rozpoczęcia życia seksualnego. Skoro jednak mamy już ten etap za sobą, czas pomyśleć o czymś więcej niż tylko bezproduktywnym zaspokajaniu chuci. <b><a href="http://wpadka.filmweb.pl/" class="n">"Wpadka"</a></b> to inteligentna komedia, gdzie na gruncie wulgarnego dowcipu rodem z filmów braci Farelly buduje się pomniczek ku czci tradycyjnej amerykańskiej rodziny.

Ben (<a href="http://www.filmweb.pl/Seth+Rogen,filmografia,Person,id=123272" class="n">Seth Rogen</a>) spędza czas na paleniu trawy i marzeniach o założeniu strony internetowej ze zdjęciami nagich gwiazd. Pewnego wieczoru chłopak nawiązuje bliższą znajomość z przebojową prezenterką telewizyjną Allison (znakomita <a href="http://www.filmweb.pl/Katherine+Heigl,filmografia,Person,id=40164" class="n">Katherine Heigl</a>). 2 miesiące później dziewczyna odkryje, że jest w ciąży. Mimo dobrych porad ze strony bliskich, bohaterka zdecyduje się urodzić dziecko i (o zgrozo!) wychować je z Benem. Początki będą wyjątkowo ciężkie.

<b><a href="http://wpadka.filmweb.pl/" class="n">"Wpadka"</a></b> to film uczciwy i ujmujący. Choć podobne historie widzieliśmy już nieraz (<b><a href="http://www.filmweb.pl/Dziewi%C4%99%C4%87+miesi%C4%99cy,1995,o+filmie,Film,id=5308" class="n">"Dziewięć miesięcy"</a></b>), <a href="http://www.filmweb.pl/Judd+Apatow,filmografia,Person,id=63754" class="n">Apatow</a> potrafi wycisnąć z tematu przedwczesnego ojcostwa potoki nieoczekiwanej świeżości. <b><a href="http://wpadka.filmweb.pl/" class="n">"Wpadka"</a></b> stanowi przenikliwy niczym zdjęcie rentgenowskie portret pokolenia współczesnych dwudziestoparolatków: niezdecydowanych, niedojrzałych i pogrążających się w rojeniach.

Przy okazji wydania DVD nie można pominąć rewelacyjnych dodatków, które są równie zabawne co sam film. Wśród wyciętych scen zwróćcie uwagę na wykład Jonah na temat homofobicznego charakteru <b><a href="http://tajemnica.brokeback.mountain.filmweb.pl/" class="n">"Brokeback Mountain"</a></b>. Sprawdźcie też krótki "dokument" <b>"Reżyserowanie reżysera"</b>: oto na planie <b><a href="http://wpadka.filmweb.pl/" class="n">"Wpadki"</a></b> pojawia się <a href="http://www.filmweb.pl/Bennett+Miller,filmografia,Person,id=316926" class="n">Benett Miller</a> (reżyser oscarowego <b><a href="http://capote.filmweb.pl/" class="n">"Capote'a"</a></b>) mający pomóc dla <a href="http://www.filmweb.pl/Judd+Apatow,filmografia,Person,id=63754" class="n">Apatowa</a> przy realizacji. Współpraca nie układa się jednak pomyślnie...

Ponadto na płycie znajdziecie komentarze twórców oraz alternatywne ujęcia. Wszystkie dodatki zaopatrzono w polskie napisy. Sam film możecie obejrzeć zarówno z lektorem jak i napisami.
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną? 60% uznało tę recenzję za pomocną (55 głosów).
Łukasz Muszyński
ocenia ten film na:
1 10 9/10 rewelacyjny

przeczytaj również recenzje użytkowników (2)