Recenzja wyd. DVD filmu

Ocean's 13 (2007)
Steven Soderbergh
George Clooney
Brad Pitt

Kasa i klasa

Clooney, Damon, Pitt w każdej kolejnej odsłonie przygód Danny'ego Oceana zapraszają kogoś nowego do swojej ekipy, która jak zawsze ma rozbić jakiś bank. I jak zawsze robią to skutecznie i z ...
Kiedy w 2001 roku Steven Soderbergh nakręcił "Ocean's Eleven", trafił na żyłę złota. Nic więc dziwnego, że reżyser regularnie wraca do perypetii Dannego Oceana, a wraz z nim do zgranej paczki gwiazdorów. Clooney, Damon, Pitt w każdej odsłonie zapraszają kogoś nowego do swojej ekipy, by wspólnie rozbić bank. Zawsze robią to skutecznie i z klasą -dzięki temu Soderbergh może sobie potem pozwolić na kręcenie ambitniejszych projektów.

Soderbergh to bez wątpienia jeden z najciekawszych współczesnych reżyserów amerykańskich, mający w swoim repertuarze ambitne "Seks, kłamstwa i kasety wideo", niszowe "Schizopolis" czy równie znakomite produkcje mainstreamowe jak "Co z oczu, to z serca" albo "Erin Brockovich". Nic więc dziwnego, że seria opowiadająca o przygodach Oceana to najbardziej bezpretensjonalna i stylowa seria filmów, jakie powstały ostatnim laty w fabryce snów.

"Ocean's 13", jak i poprzednicy, przynależą do gatunku tzw. "heist. movie". Tym razem pretekstem dokonania skoku na kasyno będzie pragnienie wyrównania rachunków i przywrócenie przyjacielowi chęci życia. Znany wszystkim fanom serii Reuben Tishkoff (Gould) zostaje oszukany przez bezwzględnego wspólnika Willy Banka (Al Pacino). W tym wypadku Danny'emu i spółce nie pozostaje nic innego, jak przywrócić sprawiedliwość.

Film Soderbergha udawania, że kino potrafi być przyjemnością zarówno dla ludzi przed ekranem, jak i przed kamerą. I to jest w nim naprawdę fajne. Wydanie dvd zawiera kilka interesujących dodatków. Jako że akcja "Ocean's 13" dzieje się w Las Vegas, widz dostaje dokument "Vegas: Bogata Iluzja" opowiadający o fenomenie miasta na pustyni w Nevadzie. "Jerry Weintraub: gadanie o planie", jak wskazuje tytuł, jest wyprawą na plan, po której oprowadza nas producent filmu. Widz ma także możliwość zobaczenia scen dodatkowych i zwiastunów filmowych.
1 10
Moja ocena:
7
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną?
18% użytkowników uznało tę recenzję za pomocną (71 głosów).
Udostępnij:
Tym razem na szczęście nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego - w końcu serwuje się nam po raz kolejny ten sam temat, który już za pierwszym razem oglądało się z ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 67%