Śmierć w garniturze

Podobnie jak seria ''Max Payne'', cykl pięciu gier ''Hitman'' ma w sobie to coś, co nieustannie przyciąga gracza przed ekran komputera. Sukces pierwszej części sagi, zmusił twórców do wydania
Druga część cyklu to bezpośrednia kontynuacja gry ''Hitman: Codename 47'', w której wcielamy się w postać bezwzględnego, nieczującego strachu płatnego mordercę. Cała historia zaczyna się, gdy Agent 47 postanawia zostawić za sobą życie gangstera i zamieszkuje w klasztorze na Sycylii. Szuka tutaj rozgrzeszenia i ima się różnych zajęć. Jego mentorem jest ojciec Vitorio. Gdy mężczyzna zostaje porwany, 47 postanawia wrócić do swojego dawnego, strasznego życia. Kontaktuje się ze swoją dawną agencją i w zamian za swoje ''usługi'' chce odnaleźć uprowadzonego mentora. Rozpoczyna się wyścig z czasem...

Fabuła drugiej części serii bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Ponownie twórcy gry dali z siebie wszystko, oferując nam tytuł z najwyższej półki. Cała historia jest intrygująca i co ważniejsze - ogromnie ciekawa. Nie jest ona bowiem z góry przewidywalna. Nigdy nie wiadomo co się stanie, ani kto wejdzie nam w drogę. Rozgrywka w ''Cichym Zabójcy'' polega na wykonywaniu jednych i tych samych zleceń - zabójstw. Agencja zleca nam wykonanie cichej egzekucji, a my uzbrojeni po zęby ruszamy wypełnić zadanie. Choć w większości będziemy używać broni palnej, nierzadko będziemy musieli wykazać się refleksem i nie lada umiejętnościami, aby wyeliminować wroga po cichu. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i kilka godzin spędzonych przy sequelu da nam możliwość opanowania tych umiejętności do perfekcji. Bardzo dużą zaletą ''Cichego Zabójcy'' jest różnorodność misji. Nie polegają one na podejściu do celu i zastrzeleniu go z zimną krwią, ale wymagają od nas dość sporego wysiłku, aby przynajmniej zbliżyć się do wroga. Najczęściej będziemy zmuszeni przyodziewać różne stroje, skradać się, używać podmiejskiej kanalizacji czy też za wszelką cenę unikać kontaktu z dobrze uzbrojonymi wrogami.

''Hitman 2: Silent Assassin'' rozrzuca nas po całym globie, dając nam możliwość zwiedzania przeróżnych lokacji. Akcja dzieje się na Sycylii, w Rosji, Malezji, a nawet w Japonii. Istotnej zmianie uległo także uzbrojenie. Zwiększono liczbę broni i dodano kilka unowocześnionych modeli, dzięki którym rozgrywka jest przyjemniejsza i znacznie ciekawsza.

Pod względem graficznym grę oceniam pozytywnie. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że tytuł ma już swoje lata, lecz nawet pomimo tylu wiosen na karku wciąż potrafi zaskoczyć wielu wymagających graczy.

''Hitman 2: Silent Assassin'' to doskonały, warty uwagi tytuł, przy którym nie można się nudzić. Porywająca historia, dostarczająca niezapomnianych przeżyć oraz czysta, przyjemna rozrywka na długie godziny.