gra

Hitman 2: Silent Assassin

2002
8,0 6 001
ocen
8,0 10 1 6001
Płatny zabójca zamierza odnaleźć duchownego Vittorio, który został porwany z klasztoru na Sycylii. więcej mniej

gatunek

deweloper

IO Interactive

wydawca

Eidos Interactive

premiera

Hitman 2: Silent Assassin
Zwiastun nr 2 - Trylogia HD (polski)
Zwiastun wznowienia HD trzech części gier z Agentem 47 w roli głównej. W skład trylogii wchodzą: "[videogame=607095]Krwawa forsa[/videogame]", "[videogame=607094]Kontrakty[/videogame]" oraz "[videogame=607093]Silent Assassin[/videogame]". Polska premiera zaplanowana jest na 1 lutego 2013 r. a wydanie przygotowane zostało na konsole PS3 oraz Xbox 360.  2013-01-29T15:58:25 https://fwcdn.pl/webv/98/98/29898/hitman_hd_trilogy_launch_trailer___pl.29898.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/195/607095/hitman_hd_trilogy_launch_trailer___pl.vp9.720p.webm

Ponury bohater gry "Hitman: Codename 47", zawodowy zabójca, w sycylijskim klasztorze usiłuje odpokutować za wszystkie popełnione w życiu grzechy. Jednak nie można tak łatwo odciąć się od swojej przyszłości. Szef rosyjskiej mafii odnajduje go i podstępem zmusza do powrotu do "pracy". Wkrótce Hitman odkrywa, że został schwytany w pułapkę.Ponury bohater gry "Hitman: Codename 47", zawodowy zabójca, w sycylijskim klasztorze usiłuje odpokutować za wszystkie popełnione w życiu grzechy. Jednak nie można tak łatwo odciąć się od swojej przyszłości. Szef rosyjskiej mafii odnajduje go i podstępem zmusza do powrotu do "pracy". Wkrótce Hitman odkrywa, że został schwytany w pułapkę. Teraz sam stał się celem dla znakomicie wyszkolonego zabójcy. Nikomu nie może ufać. Jego jedynym przyjacielem jest karabin.

studio
Eidos Interactive (wydawca) / IO Interactive (deweloper)
tytuł oryg.
Hitman 2: Silent Assassin
inne tytuły
Manekin treningowy w ogrodzie przy Sanktuarium Gontranno jest ubrany identycznie jak postać Ivana Zilwanowicza, którą spotykamy w pierwszej części gry - "Hitman: Codename 47".
W oknach Sanktuarium Gontranno, gdzie agent 47 ma swoją kryjówkę, zamontowane są kolorowe witraże z motywami sakralnymi, jednak na jednym z nich możemy zaobserwować coś jeszcze - charakterystyczne logo Hitmana.
Podobnie jak seria ''Max Payne'', cykl pięciu gier ''Hitman'' ma w sobie to coś, co nieustannie przyciąga gracza przed ekran komputera. Sukces pierwszej części sagi, zmusił twórców do wydania sequela, który nie dość, że osiągnął spektakularne wyniki sprzedaży, to jeszcze przerósł oryginał. Co więc do zaoferowania ma ''Hitman 2: Silent Assassin''? Okazuje się, że bardzo dużo.  więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Genialny klimat, najlepsza muzyka, świetny system wykrywalności. To właśnie dzięki niemu gra jest tak satysfakcjonująca poruszając się nie mozna biegać i zachowywać się podejrzanie przez co jest poczucie zagrozenia. To lubię!

Klimat jest tak gęsty, że można go jeść jak zupę i popić solidną dawką świetnego soundtracku dopełniającego resztę. Różnorodność lokacji to po prostu mistrzostwo, Japonia, Rosja, Afganistan.. AI nie kuleje tak jak w Codename 47, poziom trudności faktycznie jest duży i to wielki plus. Fabularnie gra prezentuje się...

Klasyka , genialna gra

ocenił(a) grę na 10

Gra ma swoje lata a nadal wciąga jak cholera, ma genialną muzykę i świetny klimat a mimo upływu lat grafika nie odrzuca od monitora jak dla mnie 10/10 !

Z ulgą mogę powiedzieć, że Hitman 2 jest grą co najmniej o dwie klasy lepszą od części pierwszej. Poprawę można zauważyć w każdym aspekcie rozgrywki, co sprawia, że nawet dzisiaj można śmiało do niej powrócić.
Historia zaczyna się na Sycylii, gdzie zamieszkał Agent 47 próbujący zerwać z dawnym życiem. Niestety jak to...

więcej

Arcydzieło gier video!

użytkownik usunięty

Nie ma lepszej serii gier niż Hitman... Grałem we wszystkie części (prócz jedynki) i tą grę można kupić w ciemno i grać do utraty tchu. To jest jedna z tych serii gier, które na pewno zaciekawią!
A co do oceny 2 - to jest ta część, od której zacząłem przygodę z Hitmanem. I która trwa do dziś!