Recenzja serialu

Zui Hou Jue Ding Ai Shang Ni (2011)
Chen Ming Zhang
Rainie Yang
Hsiao-chuan Chang

Póki wódka jest w butelce

Lin Xiao Ru (Rainie Yang) i Song Jie Xiu (Hsiao-chuan Chang) przeżywają w tym samym czasie zawód miłosny. Oboje idą do baru utopić swoje smutki. Jak to zazwyczaj z alkoholem bywa, nie pamiętają wydarzeń z poprzedniego dnia. Okazuje się, że Xiao Ru sprzedała swój dom, wyczyściła doszczętnie swoje konto oszczędnościowe i ... została żoną słynnego projektanta wnętrz Song Jie Xiu.

Nie od dziś wiadomo, że niemalże każda produkcja z Rainie Yang jest strzałem w dziesiątkę. Po genialnym "Devil Beside You" poprzez "Exchange Love" i "Hi My Sweetheart" dochodzimy do "Drunken to Love You", które na pewno nas nie zawiedzie. Mamy tutaj przekomiczne sytuacje jak wojna rozwodowa czy fałszywa ciąża oraz postacie typu Meng Jun (Zhong Xin Ling), których sama obecność już wywołuje uśmiech na twarzy.

Według mnie aktorzy byli dobrze dobrani. Ci co mieli irytować - irytowali niemalże cały czas, a Ci co mieli wzbudzać współczucie - wzbudzali je. Nie można także zapominać a aktorach, którzy wizualnie podkreślali wartość serialu - ładnie wyglądających i głównie przez to przyciągających rzeszę widzów jak Kingone Wang.

Ścieżka dźwiękowa jest po prostu ucztą dla uszu. Utwory takie jak "Wo Men Dou Sha" Rainie Yang i "Hao De Shi Qing" Yen-J poruszają głęboko nasze serce. Natomiast piosenki Magic Power sprawiają, że potupujemy nogą i aż chce nam się tańczyć.

Reasumując, "Drunken to Love You" jest jedną z wielu pozycji ukazującej śmieszne sytuacje wywołane przedawkowaniem alkoholu, jednak wydarzenia w niej ukazane nadają jej oryginalność. Polecam każdemu, kto nie musi uczyć się do matury lub sesji, ponieważ kończąc jeden odcinek, nasza dłoń załącza już następny.