miniserial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
miniserial

Światło, którego nie widać

All the Light We Cannot See
2023
58m
6,8 6 492
oceny
6,8 10 1 6492
Pod koniec II wojny światowej splatają się losy niewidomej Francuzki i niemieckiego żołnierza. Zobacz pełny opis
Światło, którego nie widać zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

nagrody

Światło, którego nie widać
Zwiastun nr 2 (polski)
Światło, którego nie widać
Zwiastun nr 1 (polski)
Światło, którego nie widać
Teaser nr 1
nr 2 (polski) 2023-10-03T15:22:24 https://fwcdn.pl/webv/67/81/66781/66781.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/223/10034623/Swiatlo__ktorego_nie_widac___Oficjalny_zwiastun___Netflix.vp9.1080p.webm

"Światło, którego nie widać" to przełomowy miniserial oparty na powieści nagrodzonej Pulitzerem opowiadający historię niewidomej francuskiej dziewczyny Marie-Laure oraz jej ojca Daniela LeBlanca, którzy uciekają z okupowanego przez Niemców Paryża, zabierając ze sobą legendarny diament, aby nie wpadł w ręce nazistów. W ślad za nimi wyrusza"Światło, którego nie widać" to przełomowy miniserial oparty na powieści nagrodzonej Pulitzerem opowiadający historię niewidomej francuskiej dziewczyny Marie-Laure oraz jej ojca Daniela LeBlanca, którzy uciekają z okupowanego przez Niemców Paryża, zabierając ze sobą legendarny diament, aby nie wpadł w ręce nazistów. W ślad za nimi wyrusza okrutny oficer Gestapo pragnący zdobyć cenny kamień dla siebie. Marie-Laure i Daniel wkrótce znajdują schronienie w miasteczku Saint-Malo, gdzie zatrzymują się u wiodącego samotniczy żywot wujka, który nadaje tajne audycje radiowe dla ruchu oporu. Lecz w tym niegdyś idyllicznym nadmorskim miasteczku dochodzi do nieprawdopodobnego spotkania Marie-Laure z bratnią duszą - Wernerem, genialnym nastolatkiem zwerbowanym przez hitlerowców do wyśledzenia nielegalnych transmisji. Odkrywa on jednak, że łączy go z Marie-Laure sekretna więź oraz wiara w ludzkość i nadzieja. Miniserial "Światło, którego nie widać" zwinnie przeplata losy Marie-Laure i Wernera na przestrzeni dziesięciu lat, opowiadając o niezwykłej mocy więzi międzyludzkich, które pomagają nam przetrwać nawet najmroczniejsze czasy.

na podstawie
Anthony Doerr (powieść)
dystrybucja
Netflix
studio
21 Laps Entertainment
tytuł oryg.
All the Light We Cannot See
inne tytuły
Zdjęcia do serialu były kręcone w Berlinie (Niemcy), Budapeszcie i Soponyi (Węgry) oraz Villefranche-de-Rouergue i Saint-Malo (Francja).
Okres zdjęciowy trwał od 14 marca do 22 lipca 2022 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Fabuła Dobra dla Europy zachodniej, Francuzi jako naród waleczny, Niemcy nie do końca źli. Dla Polaków to trochę przebarwione w pastele.

Muzyka

ocenił(a) serial na 10

Jeśli ktoś szuka melodii profesora to jest to Claire de Lune. Sporo sie naszukałem aż w końcu natrafiłem na soundtrack serialu i sprawa się wyjaśniła

Pierwszy odcinek zwiastował coś interesującego, drugi mnie znudził, trzeci zmęczył, a czwarty leciał podczas sprzątania i rozwieszania prania. Nuda i strata czasu. Oczywiście miły, nawrócony SS-man, w którym zakochuje się ślepa Francuzka - "od pierwszego chrząknięcia". Banał.

Sory, ale niemiec gadający po angielsku każący barmanowi czytać co napisali amerykanie... Słabo. Oglądam dalej zobaczymy jak się to rozwinie.

ona rzeczywiście nie widzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones