miniserial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
miniserial

Żołnierze wyklęci

2008
3h
6,6 98
ocen
6,6 10 1 98
Serial dokumentalny Joanny Maro jest zapisem historii zapomnianej przez wiele osób. Bohaterami filmu są żołnierze wyklęci, żołnierze dla których wojna nie zakończyła się... Zobacz pełny opis

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Żołnierze wyklęci zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Serial dokumentalny Joanny Maro jest zapisem historii zapomnianej przez wiele osób. Bohaterami filmu są żołnierze wyklęci, żołnierze dla których wojna nie zakończyła się w chwili, kiedy z polskie ziemie opuściły armie hitlerowskie. Prowadzili walkę z drugim okupantem, komunistami, w obronie niepodległości, tradycji, a także wiary wSerial dokumentalny Joanny Maro jest zapisem historii zapomnianej przez wiele osób. Bohaterami filmu są żołnierze wyklęci, żołnierze dla których wojna nie zakończyła się w chwili, kiedy z polskie ziemie opuściły armie hitlerowskie. Prowadzili walkę z drugim okupantem, komunistami, w obronie niepodległości, tradycji, a także wiary w wolność Polski. Ich walka trwała do połowy lat 50-tych, prowadzona była w beznadziejnych warunkach, przy obojętności świata. Losy bohaterów są przejmującymi opowieściami o krwawych walkach lasach. Są to opowieści o  dopracowanych do perfekcji ubeckich prowokacjach i pozorowanych procesach, które zakończone były wyrokami śmierci wydanymi przez władze Polski na tych, którzy bronili kraju przed niemiecką agresją.    

studio
TVN
tytuł oryg.
Żołnierze wyklęci
inne tytuły
Serial ten został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta RP.
Powstała też wersja czteroodcinkowa serialu. W tej wersji odcinek 1 ("Nie o taką Polskę...") jest skrótem dwóch pierwszych odcinków głównej wersji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones